8 راه آسان برای کاهش ضایعات مواد غذایی


چگونه ضایعات مواد غذایی را کاهش دهیم. از پرتاب این همه غذا خسته شده اید؟ از خود بپرسید آیا راه هایی برای استفاده از ضایعات به جای آن وجود دارد؟ در اینجا چند راه حل فوق العاده آسان برای کاهش ضایعات مواد غذایی در خانه آورده شده است.

کاهش ضایعات غذایی نه تنها برای بودجه شما مفید است. همچنین با کمک کمتر به زباله های دفن زباله ، به این سیاره کمک می کند. پیاده سازی برخی از شیوه های جدید در آشپزخانه شما می تواند در هزینه شما صرفه جویی کرده و ضایعات مواد غذایی را کاهش دهد.

آمار ضایعات مواد غذایی

تقریباً یک سوم تمام غذاهای تولید شده در جهان هر ساله هدر می رود. EPA تخمین می زند که تا سال 2018 ، تقریباً 70 درصد از غذای از دست رفته مستقیماً به محل دفن زباله یا زباله سوز خواهد رفت.

ضایعات غذایی بیشتر در کشورهای ثروتمند مانند ایالات متحده رایج است. این به طور خاص به غذاهایی اشاره می کند که تا انتهای زنجیره غذایی – خانه های ما – می رسند و هنوز خورده نمی شوند.

برخی منابع تخمین می زنند که بسیاری از خانواده های آمریکایی تا 40 درصد غذای خریداری شده خود را دور می ریزند. 40 درصد!

اگر این امر باعث شد به این فکر کنید که چه مقدار غذا در خانه شما ناپدید شده است ، نگران نباشید – با چند تمرین ساده می توانید میزان استفاده نکردن از مواد غذایی خود را در سطل زباله کاهش دهید.

8 نکته برای کاهش ضایعات غذایی

آیا آماده اجرای برخی از شیوه های پیشگیری از ضایعات مواد غذایی در خانه خود هستید؟ در اینجا چند ایده فوق العاده آسان است!

1. ذخیره سازی مناسب محصول را تمرین کنید

یکی از بزرگترین دلایلی که باعث می شود غذای زیادی را هدر دهیم این است که محصولات تازه اغلب سریعتر از آنچه استفاده می کنیم خراب می شوند. با کمی توجه از قبل ، می توانید عمر مفید را به حداکثر برسانید. نگهداری محصول به طریقی که به طراوت بیشتر آن کمک کند می تواند از هوس زودرس ، حساسیت و سبیل جلوگیری کند.

پست من نحوه تولید صحیح را بخوانید >>

2. برنامه غذایی

غذاها اغلب هدر می روند زیرا ما بیش از آنچه که واقعاً استفاده می کنیم می خریم ، یا برنامه ای برای استفاده از آنچه می خرید نداریم. تهیه لیست مواد غذایی برای حفظ بودجه عالی است ، اما دانستن اینکه در طول هفته از چه چیزی استفاده کنید می تواند از هدر رفتن غذا نیز جلوگیری کند.

3. از توت فرنگی کامل استفاده کنید

ساقه و برگ سبز توت فرنگی خوراکی است! می توانید تمام توت ها را برش داده و در سالاد استفاده کنید. من همچنین دوست دارم کل توت ، ساقه و همه چیز را در اسموتی ها بریزم.

4. از غذاساز برای پودر کردن سبزیجات سفت مانند کلم پیچ برای سالاد استفاده کنید

کلم پیچ به دلیل داشتن ساقه سفت می تواند برای برخی افراد غذای سختی باشد. در حالی که می توانید کلم پیچ را ماساژ دهید تا برای سالاد نرم تر شود ، من اخیراً روش متفاوتی را کشف کردم. کل برگ سرد ، ساقه و کل آن را در غذاساز بریزید و آن را پودر کنید. این به طور طبیعی آن را نرم می کند و آن را به یک ماده عالی برای سالاد با بافت های مختلف تبدیل می کند. فقط برای مدت طولانی ضربان نکنید وگرنه پوره سرد خواهید داشت ؛)

5. سبز چغندر را سرخ کنید

چغندر فوق العاده سالم است و به خوبی برشته شده ، در سالاد و حتی در اسموتی ها کار می کند. اما با همه سبزها چه می کنید؟ آنها را سرخ کنید! سبزی چغندر نیز سرشار از مواد مغذی است. آنها را خرد کرده و روی اجاق گاز همراه با کمی روغن زیتون ، سیر ، پیاز ، رب گوجه فرنگی ، نمک و فلفل بپزید.

6. انتهای خود را قرار دهید ، پوست بگیرید و پوست خود را در آب خود بکشید

محصولات تازه راهی ظریف برای افزودن طعم های طبیعی به آب شما هستند. اگر به دنبال تغییر شرایط هستید ، می توانید پوست را به انتهای میوه ها و سبزیجات اضافه کنید. به علاوه ، از هدر رفتن این موارد بدون استفاده جلوگیری می کند. برخی از آنها که خوب عمل می کنند شامل انواع توت ها ، پوست مرکبات ، اردک خیار و گیاهان وانیلی است.

7. سبزیجات را برای تهیه آبگوشت جمع کنید

از سبزیجات ، مانند پوست ، ساقه ، تاپ و انتهای آن می توانید برای تهیه آبگوشت برای پخت و پز و به عنوان پایه سوپ استفاده کنید. آنها را روی اجاق گاز با روغن زیتون بپزید ، آب اضافه کنید و بپزید. سپس مواد جامد را خارج کنید.

8. قهوه را مصرف کنید

اگر شما هم مانند من قهوه را دوست دارید ، احتمالاً شما اغلب زمین در دسترس دارید. نکته جالب این است که تفاله قهوه سرشار از مواد مغذی مانند فسفر ، پتاسیم و نیتروژن است. این آنها را به یک کود گیاهی عالی برای افرادی که انگشت شست سبز دارند تبدیل می کند. همچنین جالب است که یک مطالعه نشان داد که قهوه از پشه ها جلوگیری می کند. ظاهراً می توانید ته قهوه خشک را در کاسه ها یا فنجان های قدیمی بگذارید و آنها را مانند بخور بسوزانید تا آفات را از ایوان خود دور کنید.

اگر متوجه شده اید که بیش از آنچه می خواهید غذا می ریزید ، برخی از این روش های ساده را برای کاهش ضایعات غذا امتحان کنید. شما حتی راه های جدیدی برای لذت بردن از محصولات خود پیدا خواهید کرد!

وزن کشی: آیا برای کاهش ضایعات مواد غذایی در خانه خود ، یکی از این نکات را امتحان کرده اید؟ برخی از شیوه های ساده ای که پیاده می کنید چیست؟

برای راحت تر و راحت تر بودن نکات تغذیه و شیوه زندگی ، این موارد را بررسی کنید:

– ویتنی

اگر از این پست الهام گرفته اید ، به دنبال عکس باشید و #WHITSKITCH را برچسب گذاری می کنم – من آن را باور دارم!

دیدگاهتان را بنویسید