گوارش و آنزیم های سیستمیک: گردش خون و رشد مو


خلاصه موضوعات وبلاگ

 • آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای گردش مناسب و بهبود رشد مو.
 • آنزیم های گوارشی و سیستمیک چیست؟
 • هضم و تجزیه آنزیم سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.
 • هضم و تجزیه آنزیم سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.
 • آنزیم های گوارشی
 • آنزیم های غذایی
 • آنزیم های سیستمیک می توانند رشد مو را افزایش دهند زیرا این آنزیم ها جریان خون را بهبود می بخشد و خون شما را از سموم پاک می کند.
 • گردش خوب کلید سلامت مو است
 • التهاب: علت بسیاری از بیماری ها است
 • چگونه می توانید تعداد آنزیم های سیستمیک را در بدن خود افزایش دهید؟
 • تجربه شخصی من با هضم و آنزیم های سیستمیک

آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای گردش خوب و بهبود رشد مو.

آنزیم های گوارشی و سیستمیک گردش خون را بهبود می بخشد و رشد مو را تحریک می کند.

نقش اصلی آنزیم ها حفظ زندگی است. تقریباً هر فرایندی در بدن به واکنش های شیمیایی نیاز دارد. این که آیا در حال بهبودی از یک آسیب هستیم یا غذاهایی را که می خوریم تجزیه می کنیم ؛ ما به هضم و آنزیم های سیستمیک نیاز داریم که همه این وظایف را انجام دهد.

گوارش و آنزیم های سیستمیکآنزیم های گوارشی و سیستمیک چیست؟

آنزیم های گوارشی و سیستمیک کاتالیزورهایی هستند که تمام واکنش های شیمیایی بدن را کنترل می کنند. هر سلول در بدن ما به آنزیم هایی برای نگهداری ، ترمیم و ساخت ، جذب تغذیه ، ترمیم بافت ، نقص سیستم ایمنی و موارد دیگر نیاز دارد. آنها حتی روند پیری را نیز کند می کنند. هرگونه رد قابل ملاحظه ای از این کاتالیزورهای ضروری بر بدن ما می تواند بر سلامت ما تأثیر منفی بگذارد و باعث ریزش مو شود.

بدن انسان از هضم و آنزیم های سیستمیک برای فرآیندهایی استفاده می کند که بدن را سالم ، تغذیه و عملکرد بهینه را حفظ می کند. آنها برای تغذیه غذا از غذاهایی که می خوریم و همچنین در درمان استفاده می شوند.

بدن شما آنزیم های طبیعی تولید می کند. با این حال ، این یک فرایند است که از 25 سال به بعد شروع به عقب رفتن می کند. وخامت هضم و آنزیم های سیستمیک می تواند منجر به مشکلات سلامتی و مجموعه ای از علائم دیگر مانند عوارض گردش خون یا درد مفاصل شود.

هضم و تجزیه آنزیم سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.

ضعف دیگر ناشی از مصرف آنزیم ها ، بروز بیشتر بیماری ها و پیری زودرس است.

یکی از راه های حفظ سلامت و سطح انرژی شما این است که از هضم و سطح آنزیم سیستمیک خود متعادل باشید. غذاهای فرآوری شده فاقد آنزیم هستند و برای هضم به آنزیم های بیشتری نیاز دارند ، بنابراین به رژیم غذایی خود توجه کنید.

برای حفظ سلامت و انرژی ، مصرف مناسب آنزیم ها مهم است. اما با وجود غذاهای فراوری شده در دسترس ما ، غذاهای ساده و فرآوری شده دلیل مهمی برای ریزش مو و کاهش رشد مو نیستند.

انواع مختلف آنزیم ها

وقتی به آنزیم هایی که در بدن شما کار می کنند فکر می کنید ، به سه نوع مختلف آنزیم های گوارشی ، آنزیم های غذایی و آنزیم های سیستمیک فکر کنید.

آنزیم های گوارشی

وقتی غذا می خورید ، بدن شما باید آن را تجزیه کند تا مفید واقع شود. آنزیم های گوارشی در دستگاه گوارش عمل می کنند و به روند گوارش کمک می کنند. انواع مختلف غذاهایی که می خورید را پردازش می کند: کربوهیدرات ها (آمیلاز) ، فیبر (سلولاز) ، چربی ها (لیپاز) و پروتئین ها (آمیلاز). اگر آنزیم های گوارشی شما به درستی کار می کنند ، به شما کمک می کند از ناراحتی ناشی از نفخ ، سوء هاضمه و گاز جلوگیری کنید. تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از مردم هنگامی که سیستم گوارشی آنها به طور مطلوب عمل می کند ، به داروهای کمتری احتیاج دارند.

آنزیم های غذایی

بدن شما آنزیم های غذایی را از رژیم غذایی شما استخراج می کند. آنزیم های غذایی به طور طبیعی در غذاهای بسیار خام یافت می شوند. آنها به حفظ سلامت و عملکرد کامل شریان ها ، مفاصل و سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند. برای افزایش میزان آنزیم های غذایی که بدن شما باید با آن کار کند ، مقدار زیادی میوه و سبزیجات ارگانیک بخورید. آنزیم ها نیز در گوشت قرمز و ماهی یافت می شوند و با دقت برای آلودگی تنظیم می شوند. (HCL اضافه شده به غذای شما که حاوی پروتئین است نیز می تواند از این نوع آلودگی جلوگیری کند زیرا باکتری های معده شما را از بین می برد). سبزیجات را به آرامی بپزید و اگر می توانید ، آنها را حتی به صورت خام بخورید. همچنین سعی کنید محصولات ارگانیک بخرید و تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا از غذاهای فرآوری شده کاملاً دور بمانید.

آنزیم های سیستمیک

بدن شما از آنزیم های سیستمیک برای ساخت و ترمیم بافت و سلامت کلی استفاده می کند. آنها از بیماری جلوگیری می کنند و از عملکرد سالم سیستم های مختلف داخلی شما و پشتیبانی عمومی بدن پشتیبانی می کنند. آنزیم های سیستمیک مواد مختلفی را که در بدن شما حرکت می کنند تجزیه می کنند: آلرژن ها ، فیبرین ، مخاط ، عوامل انعقادی و سموم بالقوه مضر.

آنها همچنین به کاهش تورم کمک می کنند ، بنابراین مردم اغلب از آنها به جای داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS) استفاده می کنند. یکی از دلایلی که آنها NSAIDS را ترجیح می دهند این است که آنزیم های سیستمیک مستقیماً به مجتمع های ایمنی مضر گردش خون (CIC) می روند در حالی که CIC های مفید باقی می مانند.

آنزیم های سیستمیک را می توان حداقل یک ساعت قبل یا بعد از غذا به عنوان مکمل مصرف کرد. آن را خیلی نزدیک به غذا نگیرید ؛ در غیر این صورت به جای پاکسازی سیستم شما به هضم غذا کمک می کند.

توجه: مصرف روزانه آنزیم های سیستمیک برای من مشکل است زیرا باعث افسردگی شدید می شود. این به دلیل آزاد شدن سموم از باکتری Lyme و به دلیل مشکلات من با کاندیدا (بله ، با وجود رژیم غذایی سالم) است. علائم در حال مرگ این باکتری ها ناخوشایند است ، و در این بین من باید بتوانم کار کنم و کار کنم.

بنابراین ، من این رویکرد را به آرامی در پیش می گیرم – اعتدال کلید است! این برای من آسان نیست زیرا من فردی بی حوصله هستم که “اعتدال” را دشوار می دانم ، و این چیزی است که همیشه سلامت من را به عقب برگردانده است.

کمتر بیشتر است – مانترا من تا آخر عمر 🙂

آنزیم های سیستمیک می توانند رشد مو را افزایش دهند زیرا این آنزیم ها جریان خون را بهبود می بخشد و خون شما را از سموم پاک می کند.

از آنجایی که آنزیم های سیستمیک بر سلامت کلی و سلامتی شما تأثیر می گذارد ، بر رشد مو نیز تأثیر می گذارد. رشد یکی از عوارض گردش خون مناسب است و این به رشد سالم موها کمک می کند.

بگذارید در این مورد بیشتر توضیح دهم.

بدن ما حاوی 3000 آنزیم است که مسئول حدود 7000 واکنش شیمیایی هستند. آنزیم ها باعث می شوند این فرایندها سریعتر اتفاق بیفتند. آنزیم های سیستمیک به نتایج درمانی ما در پیشگیری از ویروس ها ، زخم ها و التهاب کمک می کند. آنها همچنین خون را تمیز می کنند و سیستم ایمنی بدن ما را تنظیم می کنند.

گردش خوب کلید سلامت مو است.

آنزیم ها گردش خون را بهبود می بخشند. این فرایند به طرق مختلف بدن را احیا می کند که یکی از آنها ترویج رشد مو است. آنزیم ها از فیبرین اضافی که در بدن گردش می کند برای لخته شدن خون و ضخیم تر شدن آن استفاده می کنند. آنها همچنین به نقش کبد در پاکسازی خون کمک می کنند. این روند در نهایت به گردش بهتر خون شما کمک می کند.

هرچه خون شما بهتر در بدن شما جریان یابد ، پوست سر شما خون مورد نیاز خود را بیشتر دریافت می کند و فولیکول های مو شما تغذیه ای را که برای رشد سالم و یکنواخت مو ضروری است دریافت می کنند. اگر این مفهوم را به سر خود بزنید ، متوجه خواهید شد که عکس آن نیز صادق است – محدودیت در گردش خون رشد موهای شما را کند می کند.

التهاب: علت بسیاری از بیماری ها است

التهاب مزمن سیستمیک علت اصلی بسیاری از بیماری های جدی است و تعیین اینکه آیا شما از التهاب رنج می برید یا نه بسیار مهم است. حتی اگر التهاب پاسخ طبیعی بدن به آسیب باشد ، اگر سیستم ایمنی بدن شما نتواند التهاب را دور نگه دارد ، می توانید به پیری زودرس یا سایر بیماری ها ادامه دهید.

یکی از عملکردهای مهم آنزیم های سیستمیک کاهش التهاب در بدن است. همانطور که می دانید ، التهاب مشکلات زیادی را برای کسانی که از آن رنج می برند ایجاد می کند.

وقتی دچار آسیب می شوید ، واکنش طبیعی بدن التهاب است. مجتمع های ایمنی بدن (CIC) به طور طبیعی برای محافظت از ناحیه آسیب دیده پاسخ می دهند. این روش بدن شما است که شما را در مورد یک مشکل هشدار می دهد.

التهاب می تواند مدت زیادی طول بکشد و این مشکل می تواند باعث شود CIC بدن شما بیشتر تولید شود. داروهایی که معمولاً توسط پزشکان تجویز می شوند ، همه CIC ها را ، چه خوب و چه بد ، کاهش می دهند ، اما این بهینه نیست. از طرف دیگر ، آنزیم ها فقط CIC منفی را به صفر می رسانند ، که به شما کمک می کند تا بهبود یابید و شما را در وضعیت بسیار سالم تری قرار می دهد.

طاسی الگوی مردانه (آلوپسی آندروژنتیک) با التهاب مزمن همراه است. این کشف باعث شد تا پزشکان از داروهای ضدالتهابی در درمان ریزش مو استفاده کنند. برای افرادی که به سلامت توجه دارند ، آنزیم های سیستمیک یک گزینه طبیعی و سالم برای درمان التهاب هستند که می تواند منجر به ریزش مو شود.

رژیم غذایی نامناسب و سایر عوامل شیوه زندگی می تواند باعث التهاب شود. اینها شامل استرس ، عدم ورزش (یا بیش از حد) ، تنباکو ، داروها ، داروها ، گلوتن ، قندها ، غذاهای فرآوری شده ، قهوه ، الکل ، چربی های التهابی ، آردهای تصفیه شده ، غلات و شیر است.

التهاب می تواند بیماری هایی مانند دیابت ، کولیت ، ریفلاکس ، آسم ، سرطان ، افسردگی ، آلزایمر ، چاقی ، اوتیسم ، اختلالات متابولیک ، کم کاری تیروئید (و سایر بیماری های تیروئید) ، بیماری های خود ایمنی ، از جمله بیماری های خود ایمنی فولیکول های مو را تحت تأثیر بیش فعالی قرار دهد. واکنش.

بنابراین ، چگونه می توانید تعداد آنزیم های سیستمیک را در بدن خود افزایش دهید؟

شما دو گزینه دارید: تغییر در رژیم غذایی خود یا مصرف مکمل های آنزیمی سیستمیک.

بیایید در مورد تغییرات رژیم غذایی صحبت کنیم. این که آیا شما بسیار منضبط هستید یا در تلاش برای تغییر شیوه زندگی خود هنگام ایجاد تغییر در رژیم غذایی هستید ، سعی کنید از کوچک شروع کنید. خوردن غذاهای طبیعی و خام بیشتری مانند میوه ها ، آجیل ، دانه ها ، جوانه ها و سبزیجات را شروع کنید. غذای تازه برای هضم به آنزیم های کمتری نیاز دارد و بدن شما را در حالت غنی از آنزیم بهتری قرار می دهد. افزودن ازن به برنامه معمول شما همچنین باعث افزایش آنزیم های مختلف در بدن شما می شود.

تجربه شخصی من با هضم و آنزیم های سیستمیک

مانند هر محلول ، مدتی طول کشید تا نیازهای آنزیمی خود را دریابم ، زیرا برخی مارک ها احساس نفخ یا گرفتگی را در من ایجاد کردند. من تنظیماتی انجام داده ام و اکنون برخی از آنزیم های گوارشی روزانه را با غذاهایی که می خورم مصرف می کنم. همانطور که قبلاً اشاره کردم: مصرف منظم آنزیم های سیستمیک برای من دشوار است زیرا باعث افسردگی شدید من می شود.

همچنین مشخص شده است که آنزیم های سیستمیک برای موارد زیر مفید هستند:

 • شرایط فیبروز ناشی از فیبرین ، یک پروتئین چسبناک و سخت است
 • کاهش بافت اسکار (به عنوان مثال پس از جراحی)
 • پاکسازی خون از سموم و مواد زائد سلولی و حمایت از عملکرد کبد.
 • با کمک به گلبولهای سفید خون ، پاسخهای سیستم ایمنی را تقویت می کند
 • مدیریت مکرر نظارت (بر کبد فشار وارد می کند)
 • در ترکیب با رژیم غذایی سالم ، این آنزیم ها سلامت شما را بهبود می بخشد و پیری زودرس را کند می کند.
 • جذب غذاهایی را که می خوریم را بهبود می بخشد و در نتیجه بدن بهینه عمل می کند

ریزش مو باعث ایجاد موهای جدید و نحوه دستیابی به سلامت مطلوب می شود.

اگر می خواهید درباره ریزش مو بیشتر بدانید ، لطفاً به صفحه علت ریزش مو مراجعه کنید.

اگر می خواهید راه حل های طبیعی و جامع تری برای رفع موهای زائد کشف کنید ، به صفحه راه حل های رشد مجدد مو مراجعه کنید.

یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نظافت و شیوه زندگی جامع ، به صفحه سلامت بهینه من مراجعه کنید.دیدگاهتان را بنویسید