نشانه جوش روی بینی چیست؛ جوش های قرمز و چرکی بزرگ روی بینی و اطراف آن


باید بدانیم علائم جوش های روی بینی چیست تا از ابتدا آنها را درمان کرده و از عود آن جلوگیری کنیم. این می تواند ناشی از عوامل زیادی مانند مشکلات باشد هورمونی ، باکتریایی یا مشکلات دیگر در سایر نقاط بدن. برای درمان این جوش ها می توان از درمان های طبیعی و درمانی و همچنین دارویی و شیمیایی استفاده کرد.

در 5 دقیقه آینده اطلاعاتی برای از بین بردن جوش های بینی تا آخر عمر به دست خواهید آورد.

جوش در طرف و بینی دقیقاً چیست؟

جوش روی بینی دقیقاً چیست؟

همه ما در زمان های مختلف زندگی خود آکنه را تجربه کرده ایم و راه های متفاوتی را برای از بین بردن آن امتحان کرده ایم.

جالب است بدانید که با درک اینکه جوش روی بینی نشانه چیست ، می توانیم خیلی سریعتر به درمان مناسب دست پیدا کنیم و اثر این آکنه ها را از پوست صورت خود حذف کرده و از بازگشت آنها جلوگیری کنیم.

اما این را هم باید اضافه کنم که جوش ها و آکنه های رایج عوارض سطحی و گذرا هستند و یکی از علل بروز آنها هستند. تجمع چربی و دلیل دیگر وجود سلولهای مرده پوست منافذ باز روی صورت شما وجود دارد. با این حال ، گاهی اوقات این مشکل می تواند باکتریایی و مسری باشد که قطعاً نیاز به درمان پزشکی دارد و باید با متخصص مشورت کنید.

کارت چهره:

کارت چهره:

سالها پیش در شرق آسیا ، نقشه ای از چهره طراحی کردند که در آن ظاهر لاستیک روی صورت افراد به مشکلی در یکی از اندامها و اندامهای حیاتی بدن نسبت داده می شد. به عنوان مثال ، برای چینی ها ، تعریق بینی در این طرح ها نشان دهنده یک مشکل است قلبی عروقی برای افراد.

این مشکل ممکن است کمبود ویتامین B یا پروتئین باشد یا نشان دهنده استرس و اضطراب زیادی در زندگی فرد و فشار بر قلب او باشد. البته نمی توان این امر را بدیهی تلقی کرد ، بنابراین در صورت مشاهده جوش روی بینی ، نگران نباشید زیرا دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ایجاد جوش در بینی شود.

بنابراین اولین قدم این است که بدانید علائم جوش روی بینی چیست و سپس به دنبال راه حلی برای درمان آنها باشید.

آکنه ولگاریس

آکنه ولگاریس ، روزاسه و شباهت ها و تفاوت های آنها

آکنه ولگاریس می تواند ایجاد شود سر سیاه یا سر سفید دیده شدن. گاهی از آنها به عنوان کیست یاد می شود. علاوه بر بینی ، می توانید آکنه ولگاریس را در سایر نواحی پوست خود نیز مشاهده کنید.

نوسانات هورمونی ، سابقه خانوادگی و سطح استرس می تواند منجر به ابتلا به پوستی در پوست شما شود.

برای درمان آکنه ولگاریس می توانید از داروهای خانگی استفاده کنید. اما اگر آکنه شدید است ، بهتر است برای درمان مناسب و استفاده از داروهای پاک کننده قوی به دنبال متخصص باشید.

آکنه روزاسه بیشتر یک نوع روزاسه است تا یک جوش ، باعث قرمزی پوست شما و جوش های سفید یا زرد کوچک می شود که اغلب از بینی شروع می شود و تا گونه ها ادامه می یابد اما در سراسر صورت پخش نمی شود.

روزاسه معمولاً توسط عواملی مانند سابقه خانوادگی ، پوست روشن ، نقص ایمنی باکتری باسیلوس ، هلیکوباکتر پیلوری ، کمبود پروتئین که به طور طبیعی از پوست محافظت می کند و غیره ایجاد می شود.


آکنه روزاسه

بر خلاف ولگاریس ، آکنه روزاسه تا به امروز برای درمان شناخته شده است مسئول نبود و برای درمان آن باید به پزشک مراجعه کنید.

متخصص با در نظر گرفتن علت احتقان بینی ، داروهایی را که بر علت بثورات تأثیر می گذارد ، تجویز می کند.

به عنوان مثال ، آنتی بیوتیک ها برای درمان التهاب آکنه ، بریمونیدین برای کاهش قرمزی و تورم پوست ، مترونیدازول اسید ، ایزوترتینوئین آزلائیک اسید و حتی ممکن است درمان هایی مانند ماساژ ، لیزر درمانی ، میکرودرم ابریژن و غیره را تکمیل کند.

اغلب به دلیل شباهت های ظاهری ، تعیین نوع آکنه تایرها دشوار است ، اما پزشک شما می تواند مواردی مانند برجستگی های چرکی ، کیست ، سفید یا سیاه ، نبض و سایر علائم بالینی مرتبط با آن را بررسی کند. آکنه می تواند علت آکنه شما را بهتر تشخیص دهد.


علائم جوش ها چیست؟

علائم جوش ها چیست؟

این مهم است که بدانید علائم جوش روی بینی برای درمان آنها چیست ، اما باید توجه داشته باشید که اکثر جوش های ایجاد شده در بینی و دردناک نیاز به کمک متخصص برای درمان آنها دارند.

علائمی که بینی بلند را نشان می دهد نیاز به درمان پزشکی و متخصص دارد:

مشکلات بینایی در دو بینی ، سرگیجه ، التهاب دردناک قرمز همراه با تب ، حواس پرتی و عدم تمرکز ، تب ، عدم تقارن مردمک هر دو چشم.

بنابراین اگر گلو درد دارید که یک یا چند مورد از این علائم را دارد ، فوراً به متخصص مراجعه کنید تا آنها را درمان کند.

گرفتگی بینی:

در نواحی عمیق بینی ، موها می توانند شکل بگیرند زیرا می توانند تبدیل شوند سلولیت بینی و خطرات ناشی از آن باید فوراً برطرف شود. اگر سلولیت بینی دارید ، نیاز به دوره دارید ده روز آنتی بیوتیک استفاده شد و برای درمان آن استراحت کنید.

همچنین می توانید از مسکن ها برای تسکین درد خود در این مدت استفاده کنید.

لوپوس:

لوپوس:

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی توانایی تشخیص و حمله به مواد سالم بدن را از دست می دهد و گاهی اوقات لوپوس می تواند منجر به زخم های داخل بینی شود.

در برخی موارد ، جوش مسری در بینی منجر به ترومبوز حفره سینوس می شود که به دلیل موهای بینی است و علائمی که نشان دهنده لخته شدن خون در آن ناحیه است عبارتند از:

تورم چشم ، تب ، سردرد ، سرگیجه ، حالت تهوع ، تغییر شکل مردمک و غیره.

بنابراین ، مهم است که بدانید جوش های روی بینی نشانه چیست.


ترس از خوردن روی بینی

ترس از خوردن روی بینی

آکنه می تواند تمام قسمت های بدن را در طول زندگی ما تحت تاثیر قرار دهد. جلوه های زیبایی این جوش ها زمانی است که روی صورت ما ظاهر می شوند. حتی اگر اکثر این التهابات موقت و به تنهایی ناپدید می شوند.

ما باید این را بگوییم ترشی را فشار دهید این به هیچ وجه کار درستی نیست و حتی می تواند باکتری ها و عفونت ها را در مناطق عمیق پوست شما و حتی در جریان خون شما پخش کند ، که می تواند بسیار خطرناک باشد. همه افراد به مدت 11 تا 30 سال آکنه را تجربه کرده اند حساسیت و حساسیت بیش از حد بینی الاغ

منافذ بزرگ بینی باعث تجمع چربی ها ، باکتری ها و سلول های مرده پوست در این نواحی می شود.

وقتی باکتری ها و چربی ها به عمق پوست و فولیکول های مو نفوذ کرده و شروع به پخش منظم می کنند ، بسیار دردناک می شود. بدن دارای کیست برای جلوگیری از انتشار چرک و باکتری در اطراف است پوشش می دهد. به این دلایل ، لازم است بدانیم علائم جوش روی بینی چیست تا بتوانیم آن را به درستی درمان کنیم.

راههای جلوگیری از عود جوش

راه های جلوگیری از تکرار جوش ها به شرح زیر است:

بهتر است وارد صورت خود شوید دو بار در روز بشویید و به طور مرتب پوست را از مواد زائد و روغن ها پاک کنید. به طور مرتب از لایه بردارها استفاده کنید. این مواد از تشکیل سفیدچاله ها جلوگیری کرده و سلول های مرده را تمیز می کنند. دو تا سه بار در هفته از اسکراب های بسیار ملایم استفاده کنید.

وون رطوبت بدون روغن برای جلوگیری از پر شدن منافذ پوست با این چربی ها و ایجاد جوش استفاده می شود. از آرایش غلیظ و حجیم اجتناب کنید زیرا این لوازم آرایشی از تنفس پوست جلوگیری کرده و خطر ایجاد جوش را افزایش می دهد.

بهتر است قبل از شستن دست ها از لمس زیاد صورت خودداری کنید تا باکتری های کمتری به سطح پوست صورت منتقل شوند.


علل اصلی احتقان بینی را مشخص کنید

علل اصلی احتقان بینی را مشخص کنید

عوامل زیادی باعث ایجاد جوش می شوند و برای درمان آنها باید بدانیم علائم جوش های روی بینی چیست.

مهمترین عوامل عبارتند از:

دیابت و کاهش سیستم ایمنی بدن:یکی از علل ایجاد جوش و آکنه سیستم ایمنی ضعیف در مواجهه با میکروب ها. یکی از دلایل می تواند دیابت یا بیماری های سیستم ایمنی بدن باشد.

باکتری های پوستباکتری های پوستی با منافذ باز پوست افزودن چربی و سلولهای مرده پوست آنها می توانند باعث ایجاد جوش در آن ناحیه شوند.

تغییرات هورمونی: یکی دیگر از علل ایجاد جوش به ویژه در زنان و نوجوانان تغییرات هورمونی الاغ

مشکلات گوارشیمشکلات گوارشی یکی دیگر از عواملی است که باعث ایجاد جوش در نوک بینی می شود.

وستیبولیت بینی: این بیماری به عنوان فولیکولیت و به شکل نیز شناخته می شود جوانه سفید یا قرمز در ابتدای ورودی های دوتایی دیده می شود که ممکن است با التهاب و قرمزی همراه باشد. باکتری های استراتوکوک که عامل اصلی قارچ های پوستی هستند باعث ایجاد دهلیز و جوش می شوند.

این مشکل می تواند ناشی از گاز گرفتن ناخن ها در بینی ، شکستن بینی و گرفتن بیش از حد آن باشد.

سلولیت بینیعفونت شدید بینی نشان دهنده وجود باکتری های استاف و استرپتوکوکوس اورئوس و علائمی مانند شدت رنگ پریده ، تورم و التهاب در آن منطقه. به دلیل مقاومت بالای این باکتری در برابر آنتی بیوتیک ها ، هنگامی که وارد جریان خون می شود ، حتی می تواند زندگی فرد را تهدید کند.

هور زیر جلدی بینیگاهی جوش ها نتیجه رشد هستند فاحشه اضافی زیر پوست می ماند و منجر به تورم و قرمزی در آن ناحیه می شود. این معمولاً بعد از تراشیدن بینی اتفاق می افتد.


چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

اگر به دنبال درمان های گیاهی برای از بین بردن این جوش های مزاحم هستید ، می توانم به شما پیشنهاد کنم از موارد زیر استفاده کنید:

روغن درخت چای:

روغن درخت چای (بومی استرالیا) از نظر علمی دارای خواصی است بسیار ضد باکتری می توان از آن برای درمان جوش و آکنه که ریشه باکتریایی دارند استفاده کرد. بعلاوه درمان تبخال و گال همچنین می تواند مفید باشد.

صورت سیگاری:

صورت سیگاری:

به طور کلی گفته می شود که منافذ پوست با بخور باز می شوند در حالی که منافذ پوست هیچ ماهیچه ای ندارند که بتواند منقبض و منبسط شود. با این حال، حرارت بخار این می تواند سلول های مرده پوست یا هر عامل دیگری که روی منافذ پوست قرار دارد را تضعیف کند.

داروها:

داروها:

درمان های شیمیایی نیز برای از بین بردن جوش و آکنه استفاده می شود که باید تحت نظر متخصص پوست استفاده شود. داروهای رایج مورد استفاده برای این مشکل شامل موارد زیر است:

بنزوئیل پراکسید: این ماده به از بین بردن باکتری ها کمک می کند ، تورم ناشی از آکنه را از بین می برد و منافذ پوست را تمیز می کند.

اسید سالیسیلیکاین ماده از تشکیل جوش های سر سفید جلوگیری می کند و همچنین منافذ پوست را از بین می برد.

گوگردگوگرد به کنترل چربی های پوست کمک می کند ، که یکی از علل اصلی آکنه و جوش است.

قبل از استفاده از هر نوع درمانی ، همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، ابتدا باید بدانید که جوش بینی چیست و سپس به دنبال درمان باشید.


خلاصه نکات

  1. عوامل زیادی بر ظاهر جوش های صورت به ویژه بینی تأثیر می گذارد و دانش آنها بر درمان و راه های جلوگیری از عود این ضایعات تأثیر می گذارد.
  2. با آگاهی از علت ایجاد جوش روی بینی و حتی جوش های بینی و کنار بینی ، باید از روش های درمانی مختلف استفاده کنید.
  3. از داروهای خانگی می توان برای جوش های سطحی و روزانه استفاده کرد ، اما اگر همزمان با آکنه علائم غیرطبیعی در بدن مشاهده کردید ، باید به متخصص مراجعه کنید.
  4. در دوران بلوغ ، به دلیل تغییرات هورمونی در بدن ، میزان چربی تولید شده توسط پوست افزایش می یابد و این دلیل اصلی ایجاد جوش در دوران بلوغ است.
  5. تحت هیچ شرایطی نباید آنها را برای از بین بردن جوش و آکنه روی صورت فشار دهید ، زیرا می توانند عفونت را گسترش داده و به عمق پوست نفوذ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید