مشکلات روده می تواند دلایل مختلفی داشته باشد


903 اختلالات روده ای علل

در دنیای تغذیه عملکردی ، مدتهاست که شناخته شده است که سلامت خوب برای سلامت بقیه بدن مهم است. برای چندین دهه ، ما به طور کامل دلیل آن را درک نکرده بودیم ، حتی اگر می دانستیم که روده محل سیستم ایمنی و التهاب مزمن است. در حال حاضر با شروع رنسانس میکروبیوم روده ، ما همچنین درک می کنیم که باکتری های روده برای سلامت چگونه یکپارچه هستند.

به این ترتیب ، سلامت روده همیشه یکی از اولین گام ها در مدیریت بیماری التهابی مزمن یا خود ایمنی بوده و هست. با این حال ، مردم در دام این فکر قرار می گیرند که همه باید از یک پروتکل شفا بخش روده پیروی کنند و تعجب می کنند که چرا این روش برای برخی کار می کند و نه برای برخی دیگر.

همانطور که پیداست ، ترمیم سلامت روده یک اندازه نیست. تنها یک رژیم غذایی ، یک نوع پروبیوتیک یا یک داروی روده ای وجود ندارد که برای همه مفید باشد. اگرچه برخی از پایه های اساسی برای درمان روده وجود دارد – از بین بردن غذاهای واکنشی ایمنی ، ثابت نگه داشتن قند خون و ایجاد یک میکروبیوم سالم روده – حقیقت این است که شما هنوز باید بدانید که چرا سلامت روده شما به علت ناخواسته رو به وخامت می رود.

نمونه هایی از علل ضعف سلامت روده

به عنوان مثال ، تعدادی از افراد ممکن است با شکایت یبوست مراجعه کنند. اگرچه ملین ها می توانند به آنها کمک کنند ، اما هنوز مهم است که بفهمیم چرا آنها در وهله اول پنهان شده اند. این برای هر ناراحتی گوارشی صادق است و نه فقط یبوست.

در اینجا دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود فرد دچار مشکل گوارشی مانند یبوست شود:

  • آسیب مغزی گذشته فعالیت عصب واگ را که ارتباط بین روده و مغز را به جلو و عقب می برد ، کاهش داده است. این حرکت حرکتی روده را کند کرده و باعث یبوست می شود.
  • سیستم عصبی روده ، که سیستم عصبی روده ای نامیده می شود ، به دلیل التهاب مزمن روده ناشی از غذاهای واکنش پذیر ، قند زیاد و غذاهای ناخواسته ، استرس مزمن ، عفونت های روده ای یا انحطاط مغزی به طور قابل توجهی در حال انحطاط است. تحرک روده به سیستم عصبی روده سالم بستگی دارد و یبوست ایجاد می شود.
  • رشد بیش از حد باکتری های روده کوچک (SIBO) گازهایی را آزاد می کند که حرکت را می بندد.
  • داروها بر تحرک روده تأثیر می گذارند و باعث یبوست می شوند.
  • اختلال در تنظیم سیستم عصبی مرکزی می تواند از ورود بدن به حالت “استراحت و هضم” جلوگیری کند ، که این امر باعث عملکرد سالم روده می شود.

یک پروتکل یکسان برای همه می تواند یک فرد را کاملاً شفا دهد ، در شخص دیگر بهبود ایجاد کند ، برای شخص سوم کاری انجام ندهد و شاید شخص دیگری را بدتر کند.

همچنین غربالگری برای شرایط جدی تر بسیار مهم است. این ممکن است زخم معده یک ساعت باشد. عفونت پیلوری ، نفوذپذیری روده یا نشت روده – از آسیب به میکروویلی روده کوچک ، بیماری التهابی روده ، کولیت اولسروز یا بیماری کرون. دانستن این که آیا این شرایط مشکلی دارند ، بر نحوه مدیریت سلامت شما نیز تأثیر می گذارد.

همچنین مهم است بدانید که آیا خود ایمنی روده علت مشکلات روده شما است یا خیر. می توانید از طریق Cryex Labs آزمایش کنید. اگر چنین است ، این انتظارات شما را از نتایج و نحوه ارزیابی پیشرفت شما تغییر می دهد. بیماری خود ایمنی زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن به اشتباه بافت بدن را مورد حمله قرار داده و از بین ببرد. در نهایت ، این منجر به علائم و نقص عملکرد می شود.

اگرچه بیماری خود ایمنی قابل درمان نیست ، اما اغلب می تواند برای مدت طولانی سرکوب شود یا به بهبودی منتهی شود. با این حال ، التهاب غیرقابل پیش بینی نیز رخ می دهد ، و فرد مبتلا به ایمنی روده باید انتظارات واقع بینانه ای داشته باشد که در صورت کاهش علائم و کاهش علائم ، احساس بد اخلاقی نداشته باشد. همچنین ، هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که درباره خودایمنی نمی دانیم. برای برخی از مردم مدیریت آن آسان است و برای برخی دیگر یک مبارزه دائمی است. در این موارد ، هدف ممکن است به سادگی “روزهای بهتر” باشد.

این یک نمای کلی از این است که چرا گانگسترهای شایع درمان روده برای برخی از افراد و برای برخی دیگر هیچ تاثیری ندارد. دستگاه گوارش ما یکی از جذاب ترین ، پیچیده ترین و تأثیرگذارترین سیستم های بدن است. هرچه دانشمندان بیشتر در مورد آن بیاموزند ، واضح تر می شود که سلامت خوب تا حد زیادی سلامت بقیه بدن ، از جمله مغز را تعیین می کند.

به همین دلیل است که ما در جوامع مدرن شده بسیاری از شرایط مزمن بهداشتی را مشاهده می کنیم که عمدتا در کشاورزی صنعتی و فرآوری مواد غذایی وجود دارد. تجاری سازی “غذاهای ارزان” ، فرآوری شده ، دارای مواد شیمیایی و بسیار شیرین “که تا حد زیادی توسط محصولات نامعتبر شده است ، دستگاه گوارش را ملتهب و آسیب رسانده ، میکروبیوم روده را از بین برده است (برخی محققان آن را یک رویداد انقراض می نامند) ، و مغز جمعیت های امروزی نابود شده است. امروز. به

خوشبختانه تغذیه عملکردی در بحث ترمیم و حفظ سلامتی از اهمیت بالایی برخوردار است. از من بپرسید چگونه می توانم به شما کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید