لاغری با طب سنتی کاهش وزن با طب سنتی از طریق روش مزاج – من و رژیم


آیا راه های زیادی برای کاهش وزن دارید؟ ممکن است اسهال عجیبی را پشت سر گذاشته باشید و خود را تصادف کرده باشید یا با ورزش شدید بدن خود را برای کاهش وزن تحت فشار قرار داده باشید. آیا می دانید چرا به جواب دلخواه نرسیدید و همچنان اضافه وزن دارید؟ در این مقاله می خواهیم شما را با طب سنتی آشنا کنیم. رژیم لاغری در طب سنتی باعث می شود ماهیت بدن خود را بهتر بشناسید و از طریق این آگاهی می توانید پاسخ خود را دریافت کرده و وزن خود را کاهش دهید.

برنامه رژیم غذایی با طب سنتی چگونه کار می کند؟

در طب سنتی ، اساس این است که افراد مزاج خود را بسنجند. این دارو افراد را به 4 نوع مزاج تقسیم می کند که همه آنها ویژگی های خاصی دارند و بر چاقی یا لاغری تأثیر مستقیم دارند. در بین این 4 نوع مزاج ، نوع نمایشی و خلط باعث افزایش وزن و بزرگ شدن شکم می شود ، در حالی که صفرا و مالیخولیا باعث کاهش وزن می شوند.

  • راه اول: گرم و مرطوب (نمایشی)
  • نوع دوم: گرم و خشک (صفرا)
  • نوع 3: سرد و مرطوب (بلغم)
  • نوع 4: سرد و خشک (سودا)

بنابراین ، اولین قدم برای کاهش وزن این است که بدانید و در کدام دسته قرار می گیرید. پیشنهاد ما این است که اگر می خواهید از این طریق وزن کم کنید ، حتماً با یک متخصص طب سنتی مشورت کنید. پس از تعیین نوع مزاج چاقی ، نوبت به حذف آن می رسد. در این مورد ، برای کسانی که طبیعت بلغمی دارند ، بهترین رژیم کاهش وزن در طب سنتی ممکن است شامل غذاهایی باشد که معده و هضم آنها را گرم کرده و رطوبت بدن آنها را کاهش می دهد. و برای کسانی که دمو هستند ، طبیعت مرطوب خود را بازگردانید. با بازگشت به بدن ، انرژی ، اشتها و چربی سوزی به فرد باز می گردد. برای درک بهتر این موضوع ، فردی چاق را تصور کنید که دائماً می خوابد ، تمایلی به کار ندارد ، معمولاً بی حال است و اشتهای زیادی دارد. هنگامی که او به آرامش رسید ، انرژی بیشتری به دست می آورد ، رژیم متعادل می خورد و فعال تر می شود. در ادامه ویژگی های مهم مزاج افراد چاق را ارائه می دهیم.

لاغری با طب سنتی و مزاج

ویژگی های مزاج بلغمی (سرد و مرطوب)

علائم خلط خلقی ، چاقی ، چربی زیاد و یبوست است. البته زود خسته شدن ، خواب زیاد ، موهای نازک و سرد در هر فصلی از دیگر ویژگی های این طبیعت است.

ویژگی های خلق و خوی نمایشی (گرم و مرطوب)

ویژگیهای متمایز افراد دارای نوسانات خلقی ، پر بودن اندام ، تمایل به چاقی ، خواب عمیق ، اشتهای زیادی دارند. برخلاف بلغم ، این افراد یبوست و نفخ ندارند و وقتی رطوبت بدن آنها متعادل شود ، وزن خود را نیز کاهش داده و عملکرد بدن آنها بهبود می یابد.

اگر هنوز به وزن ایده آل خود نرسیده اید ، می توانید با کمک طب سنتی و علم مزاج این رویا را برآورده کنید.

چه غذاهایی در برنامه لاغری طب سنتی وجود دارد؟

آگاهی از مزاج به شما این امکان را می دهد که آن را در مدت 40 روز تغییر دهید و سپس می توانید از انواع رژیم ها یا حتی رژیم لاغری طب سنتی استفاده کنید. بنابراین در ادامه ، غذاهایی را به شما معرفی می کنیم که باعث می شود دوباره به ذهن خود بیایید.
در زیر لیستی از غذاهایی است که افراد دارای مزاج سرد و مرطوب می توانند برای تغییر مزاج خود از آنها استفاده کنند و از آنها در رژیم غذایی طب سنتی برای کاهش وزن استفاده کنند. لازم به ذکر است که برخی از غذاهای ناسالم را می توان با موادی استفاده کرد که طبیعت آنها را خنثی می کند.

کمبود غذا برای افرادی که دارای مزاج بلغمی هستند وعده های غذایی مناسب افراد مبتلا به بلغم

گوشت گاو ، گوساله ، انواع گوشت سفید گوشت شتر ، بوقلمون ، گوسفند ، شتر گوشت
میوه های کلم پیچ ، نارنگی ، کیوی ، حرارت ، خیار میوه همه میوه های شیرین و رسیده میوه
انواع محصولات لبنی شیر دارچین ، زنجبیل ، زعفران ، جوز هندی ، فلفل ، خردل ، سیر و موسیر ادویه ها
انواع سرکه ، خیار ترشی چغندر ، چغندر ، کلم ، ساقه کرفس ، نعناع ، ریحان ، جعفری ، کاهو ، شوید ، مروارید سبزیجات
کدو تنبل ، قارچ سبزیجات نخود ، لوبیاچیتی ، عدس سیاه بونن
چای ، جو ، ماش ، قهوه ، نسکافه آجیل بادام ، آجیل ، فندق ، پسته ، کنجد ، دانه کنجد .جیل نفرها
غذاهای چرب ، فست فودها ، غذاهای منجمد ، شیرینی ها و نوشابه ها دیگر گوشت کبوتر ، ستاره ، گنجشک دیگر

برای کسانی که دارای خلق و خوی گرم یا مرطوب یا نمایشی هستند ، در اینجا لیستی از غذاهای مفید است که می تواند رطوبت بدن آنها را متعادل کرده و همچنین روند کاهش وزن آنها را بهبود بخشد. لازم به ذکر است که برخی از غذاهای ناسالم را می توان با موادی استفاده کرد که طبیعت آنها را خنثی می کند.

کمبود غذا برای افراد مبتلا به نوسانات خلقی وعده های غذایی مناسب افراد بدخلق

انواع نمک ترشی انار ، سیب با پوست و دانه ، پوست بدون خیار ، توت ، شاه توت ، زرشک میوه
کره ، ماست ، کرم شیر دارچین ، زنجبیل ، زعفران ، جوز هندی ، فلفل ، خردل ، سیر و موسیر ادویه ها
سس ، رب ، چای ، قهوه ، قرمز ، خرما ، نسکافه ، ادویه های تند ، نوشابه آجیل لیمو ، زالوت سبزیجات
شیرینی ، غذاهای چرب ، تخم مرغ ، فست فود ، غذاهای نشاسته ای ، آب یخ دیگر ماش ، عدس ، بونن

دیدگاهتان را بنویسید