سه خاصیت شگفت انگیز پسته برای سلامتی – دکتر رویا خادمیان


بی نام - خواص پسته: سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی

خواص پسته: سه ویژگی شگفت انگیز پسته برای سلامتی

پسته سرشار از فیبر ، پروتئین ، ویتامین ، چربی های سالم و آنتی اکسیدان است. تحقیقات نشان می دهد که پسته می تواند برای کاهش وزن و تنظیم قند خون موثر باشد. هر پسته 28 گرم حاوی مقادیر قابل قبولی از فیبر ، پروتئین ، پتاسیم ، روی ، فسفر ، ویتامین B6 و منگنز است. پسته دارای بالاترین میزان آنتی اکسیدان در زیر آجیل است. همه اینها از جهات مختلف برای سلامت انسان مفید است. برای آشنایی با سایر خواص پسته با ما همراه باشید.

خواص پسته: 1. کاهش وزن

پسته حاوی فیبر است. تحقیقات نشان می دهد که مصرف فیبر باعث سیری می شود و به نوبه خود به کاهش وزن کمک می کند. پروتئین یکی دیگر از مواد مغذی موجود در پسته است که می تواند احساس گرسنگی را کاهش دهد. پسته همچنین اثرات مثبتی بر تری گلیسیریدها دارد. می توانید از آن به عنوان یک میان وعده سالم برای کاهش وزن بدون نگرانی در مورد میزان چربی و پسته استفاده کنید. طبق یک مطالعه ، میزان چربی موجود در پسته به طور کامل جذب بدن نمی شود و این باعث کاهش چربی بدن می شود.

خواص پسته: 2درمان دیابت

تحقیقات نشان داده است که میزان قند خون با مصرف پسته کاهش می یابد. پسته همچنین سطح پپتید 1 را افزایش می دهد ، هورمونی که سطح گلوکز را در افراد مبتلا به دیابت تنظیم می کند. یک مطالعه ایرانی به این نتیجه رسید که مصرف پسته تأثیر مثبتی بر بیماران دیابتی دارد.

خواص پسته: 3سلامت بینایی را بهبود می بخشد

پسته منبع لوتئین و زآگزانتین است که هر دو در قرنیه چشم انسان یافت می شوند. مصرف کافی این آنتی اکسیدان ها از بروز مشکلاتی مانند آب مروارید ناشی از افزایش سن جلوگیری می کند. اسیدهای چرب سالم و پسته نیز برای سلامتی مثر هستند. توجه داشته باشید که در صورت مصرف زیاد پسته ، ممکن است فشار خون بالا را تجربه کنید. این به این دلیل است که برخی از پسته ها سدیم بالایی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید