رژیم غذایی نادرست و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


لاغری نامناسب و پوکی استخوان

دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، نسبت به کاهش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان هشدار داده است که منجر به بیماری های دیگر برای افراد می شود.

به عنوان مثال ، رژیم هایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل سدیم زیاد توصیه می کنند. دفع کلسیم در ادرار را افزایش دهید. ادامه این رژیم غذایی ویژه برای بیش از سه هفته شرایط از دست دادن کلسیم را فراهم می کند و باعث پوکی استخوان می شود. توصیه های غلط در مورد رژیم های ناسالم که سلامت افراد غیر حرفه ای را به خطر می اندازد

در حالی که افراد برای کاهش گلیسیریدها یا چربی های بد روی قلب از رژیم میوه خواری پیروی می کنند. رژیم های منحصر به فرد میوه و سبزیجات ممکن است برای همه باریک و م effectiveثر نباشد ، این رژیم ها به سلامت فرد آسیب می رسانند. کاهش وزن طبیعی از نظر تغذیه از یک تا دو کیلوگرم در هفته طبیعی است ، فردی که بدنبال کاهش وزن است باید زیر نظر متخصص باشد و این کاملا بستگی به وضعیت و وضعیت بدن افراد مختلف دارد. ما باید یک روند طبیعی کاهش وزن داشته باشیم تا این روند را در مدت زمان طولانی تثبیت کنیم.

پوکی استخوان ، یک بیماری مزمن در زنان

استخوان ها با کوچکترین ضربه و حتی عطسه و سرفه به آرامی ضعیف شده و می شکنند. علل پوکی استخوان ارثی ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها هستند و احتمال بروز این بیماری در زنان بیشتر است و هرچه سن شما بالاتر می رود ، پوکی استخوان بیشتر می شود و خطر پوکی استخوان در سفیدپوستان و آسیایی ها بیشتر است. به در صورت ابتلا به پوکی استخوان والدین یا خواهر و برادرها شیوع این بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های افراد نیز بستگی دارد.

وقتی هورمون های بدن به ویژه استروژن کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، اگر زنان بعد از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، خطر پوکی استخوان را تهدید می کنند. این بیماری در بین مردگان تدریجی است. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است که باعث ترشح بیش از حد آن شکستگی های استخوان می شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن نیز خطر بیماری را افزایش می دهد. پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما وقتی استخوان ها با گذشت زمان ضعیف می شوند ، کمردرد به دلیل کوچک بودن مهره های بدن ، کوتاه شدن قد ، شکستگی و شکستگی به سرعت ظاهر می شود.

رژیم غذایی اصفهان رژیم نامناسب و پوکی استخوان


دکتر رضا اطمینانانی

اصفهان ارنتر


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اساسی در تغذیه و کمیت و نحوه غذا خوردن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای صفحه اینستاگرام دکتر کلیک کنید.


مطالب توصیه شده:

اهمیت غذاهای سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

با رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید