رژیم غذایی برای کبد چرب درمان خانگی کبد چرب


کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های 21 است. شیوه زندگی و رژیم غذایی مشترک ما باعث ایجاد چربی اضافی در کبد می شود. بنابراین ، علاوه بر کبد چرب الکلی ، در بسیاری از جمعیت جهان شاهد وجود کبد چرب غیر الکلی هستیم. کبد چرب یک بیماری آرام و بسیار خطرناک است. با این حال ، از آنجا که عوارض جانبی خطرناکی دارد ، می توان آن را به راحتی درمان کرد. برخی از افراد برای درمان کبد چرب به پزشک مراجعه می کنند. اما می توانید از رژیم غذایی ساده و م toثر برای درمان کبد چرب نیز استفاده کنید. امروز در مورد رژیم غذایی کبد چرب با شما صحبت می کنیم.

رژیم غذایی برای کبد چرب

رژیم غذایی برای کبد چرب

همانطور که عادات بد و شیوه زندگی بد منجر به کبد چرب می شود ، با جایگزینی این عادات ، می توانیم کبد چرب را درمان کنیم. ما همه آن چیزی هستیم که می خواهیم باشیم. اگر چربی بیش از حد دارید ، به این معنی است که بیش از حد چربی مصرف می کنید. در عین حال ، افرادی که بدن سالم و متناسب دارند ، بدن آنها نشان دهنده شیوه زندگی و عادات غذایی آنها است. جالب است بدانید که به گفته متخصصان تغذیه ، تنها با کاهش 5 تا 10 درصدی وزن ، می توانید تا حد زیادی چربی را درمان کنید. بنابراین در واقع ، می توان گفت که داشتن رژیم کاهش وزن می تواند به درمان کبد چرب نیز کمک کند. بنابراین ، رژیم غذایی برای کبد چرب می تواند بسیار شبیه رژیم غذایی برای کاهش وزن باشد. با این حال ، چند نکته را باید در رژیم غذایی خود رعایت کنید تا بیماری کبد چرب خود را سریعتر درمان کنید.

رژیم غذایی برای کبد چرب

امگا 3 را فراموش نکنید

امگا 3 در واقع چربی کبد ماهی است. این ماده تأثیر زیادی بر عملکرد بدن دارد. با این حال ، در دسته چربی های مفید قرار می گیرد. افرادی که کبد چرب دارند فکر می کنند باید از مصرف هر گونه چربی خودداری کنند. با این حال ، مصرف چربی های مفید مانند امگا 3 می تواند به درمان کبد چرب کمک کند. به گفته متخصصان تغذیه ، افراد مبتلا به بیماری کبد چرب باید حداقل 1 گرم مکمل امگا 3 در روز مصرف کنند. خوشبختانه ، مکمل های امگا 3 در داروخانه ها موجود است. با این حال ، می توانید از گردو ، شاهدانه ، دانه کتان و روغن زیتون به عنوان منابع امگا 3 استفاده کنید.

چربی های اشباع و ترانس را کاهش می دهد

انواع مختلفی از چربی ها وجود دارد. برخی اشباع شده و برخی دیگر اشباع نشده. چربی های اشباع شده چربی های بد محسوب می شوند. این چربی ها کلسترول LDL را افزایش می دهند. این کلسترول در عروق قلب جمع شده و باعث حمله قلبی می شود. روغن های سرخ کردنی ، روغن های جامد و مایع که در غذاها استفاده می کنید متعلق به چربی های اشباع و ترانس هستند. همچنین در مقادیر کمی در گوشت قرمز ، محصولات لبنی و برخی آجیل های روغنی یافت می شود. می توانید روغن های ترانس را جایگزین روغن های ترانس کنید. همچنین روغن زیتون و کنجد برای پخت بهتر است. به یاد داشته باشید که از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کنید. این روغن ها دارای چربی های مضر بسیار کمی هستند و حتی می توانند تا حد زیادی در درمان کبد چرب شما کمک کنند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

مصرف محدود قند و فروکتوز

برای درمان کبد چرب ، باید مصرف کربوهیدرات ها ، قندها و به ویژه فروکتوز را محدود کنید. کربوهیدرات ها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. اما مصرف فوری قند تأثیر مخربی بر کبد شما خواهد داشت. انواع مختلفی از قندها در طبیعت وجود دارد. یکی از آنها فروکتوز است. مقدار زیادی از این قند را در شهر ذرت ، انواع نوشیدنی های جوش ، شیرینی ، نان ، غلات ، غذاهای منجمد ، ادویه جات ترشی جات ، سس ها و آب میوه های بسته بندی شده خواهید یافت. فروکتوز آسیب های زیادی به کبد وارد می کند. بنابراین در رژیم غذایی برای کبد چرب شما باید فروکتوز را حذف کنید.

بنابراین دوستان و همراهان عزیز هراز ، نظر شما در مورد رژیم غذایی کبد چرب چیست؟ آیا فکر می کنید رژیم غذایی می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا باید از داروهای شیمیایی استفاده کنیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید