روشهای ضدعفونی کردن اسباب بازیها چیست؟


اسباب بازی ها را ضدعفونی کنید ضدعفونی کردن اسباب بازی ها برای سلامت و بهداشت کودکان بسیار مهم است. اسباب بازی های فرزندان شما ارزشمندترین دارایی آنها است و کودک اغلب بیشتر روز را با آنها می گذراند.

اسباب بازی ها را ضدعفونی کنید

این بدان معناست که کودک با این وسایل بازی می کند ، آنها را لمس می کند ، آنها را در دهان می گذارد و غیره. همه عروسک های جدید پس از مدتی بسیار کثیف به نظر می رسند و علاوه بر آلودگی و آلودگی قابل مشاهده می توانند حاوی میکروب ، آلرژن یا بدتر از آن کپک باشند.

برخی از اسباب بازی ها نه تنها برای داشتن ظاهر بهتر بلکه برای حفظ سلامت کودک باید چندین بار تمیز و ضدعفونی شوند.
این مقاله روشهای ضدعفونی و تمیز کردن اسباب بازی ها را برای افزایش ایمنی و سلامت کودکان شرح می دهد.

هر چند وقت یکبار باید اسباب بازی ها را تمیز کنیم؟

تعداد اسباب بازی هایی که باید تمیز شوند به میزان استفاده آنها بستگی دارد. این دستورالعمل های کلی برای زمانی که کودک سالم است مناسب است.

تمیز کردن و ضدعفونی کردن اسباب بازی ها بیشتر در زمان بیماری یا ابتلا به آنفولانزا و تکرار همه این مراحل پس از بهبود کامل مهم است.

عروسک های پلاستیکی قوی و اسباب بازی های حمام ساده ترین راه برای ضدعفونی کردن هستند و اگر قرار است هر روز با آنها بازی کنید ، باید حداقل هفته ای یکبار تمیز و ضد عفونی شوند.

اسباب بازی های مخمل دار اغلب قابل شستشو در ماشین لباسشویی و خشک هستند ، بنابراین آنها باید هفته ای یکبار شسته شوند (مخصوصاً وقتی بچه ها با آنها می خوابند).

در صورت لزوم اسباب بازی های مخملی و غیرقابل شستشو را رنگ آمیزی کرده و آنها را در معرض دید قرار دهید. سطوح اسباب بازی های الکترونیکی غیرقابل شستشو را ضد عفونی کنید و این کار را هفتگی با محلول ضدعفونی کننده انجام دهید.

اسباب بازی هایی که بیشتر در دهان کودک می افتند و روی زمین می افتند اسباب بازی هایی هستند که اغلب نیاز به توجه دارند. این دسته را هر یک تا دو روز تمیز کنید. کارهای دیگر را می توان به صورت هفتگی انجام داد.

اسباب بازی ها را با سرکه ضدعفونی کنید

آیا می توانم اسباب بازی ها را با سرکه ضدعفونی کنم؟

در یک کلام ، خیر. سرکه یک چربی پاک کننده خانگی است و در حالی که می تواند برخی از انواع میکروب ها را از بین ببرد ، اما آنقدر قوی نیست که برای ضدعفونی هر گونه میکروبی مورد استفاده قرار گیرد. برای ضدعفونی کردن اسباب بازی هایی که می توانند در آب گرم خشک شوند ، بهتر است آنها را بشویید.

اگر به دنبال جایگزینی طبیعی تر و گیاهی برای ضدعفونی کننده های شیمیایی هستید ، محصولاتی مانند دستمال مرطوب ضد عفونی کننده نسل هفتم میکروب ها را با روغن آویشن از بین می برند.

این برف پاک کن ها کندتر از واشرهای معمولی ضدعفونی کننده عمل می کنند و سطوح اسباب بازی ها باید به مدت 10 دقیقه خشک شوند تا مfectثرتر ضد عفونی شوند.

اسباب بازی ها را در ماشین ظرفشویی ضدعفونی کنید

نحوه تمیز کردن اسباب بازی ها و اسباب بازی های پلاستیکی

اسباب بازی های پلاستیکی جامد مانند حلقه های لاستیکی ، مجسمه های حیوانات و لگو را می توان به راحتی در قفسه بالای ماشین ظرفشویی ضدعفونی کرد.

اسباب بازی های بزرگ را به طور ایمن در طبقه بالای ماشین ظرفشویی قرار دهید و اسباب بازی های کوچک را در یک کیسه توری قرار دهید تا کاملاً تمیز و شسته شوند.

یک برنامه شستشوی معمولی با آب گرم را انتخاب کنید و مطمئن شوید اسباب بازی هایی که از ماشین ظرفشویی بیرون می آیند را در حالی که هنوز خیس هستند خشک کنید.

ضدعفونی اسباب بازی های رنگی:

همچنین می توانید تمام اسباب بازی های پلاستیکی و رنگارنگ نوزادان و کودکان را به روش های زیر ضدعفونی کنید:

کلر یا لیزول را پاک کنید.
یک پارچه مرطوب در محلول پراکسید هیدروژن 3 dried خشک شده است.
1/2 فنجان سفید کننده کلر و یک لیتر آب.

اطمینان حاصل کنید که سطح اسباب بازی حداقل 10 ثانیه مرطوب بماند تا با یک پارچه مرطوب (یا به مدت توصیه شده در برچسب محصول) آن را ضد عفونی کنید. همچنین به مدت پنج دقیقه با سفید کننده و آب ضد عفونی کنید و بگذارید خشک شود.

اسباب بازی ها را در ماشین لباسشویی ضدعفونی کنید

برای ضدعفونی اسباب بازی ها ، باید محلول سفید کننده تازه تهیه کنید. در حالی که همه اینها روش های ایمن برای تمیز کردن و ضدعفونی اسباب بازی های کودک پس از خشک شدن در هوا هستند ، باید آنها را بارها و بارها با آب گرم بشویید و بگذارید دوباره خشک شوند. این کار بقایای محلول پاک کننده را از بین می برد.

اسباب بازی های حمام که سوراخی روی زمین دارند معمولاً مشکل ساز هستند. اگر آب در این دستگاه ها گیر کند ، می تواند باعث رشد کپک در آنها شود.

همچنین اسباب بازی های توری نباید هوای کافی در خود داشته باشند و داخل اسباب بازی ها نباید کاملاً خشک شود.

مهم است که از اسباب بازی های توخالی با سوراخ – از جمله اردک های لاستیکی – در حمام خودداری کنید. اما اگر چنین کردید ، مطمئن شوید که اسباب بازی را تا آنجا که ممکن است تکان دهید تا آب آن خارج شود و اجازه دهید بعد از هر بار استفاده کاملاً خشک شود.

اگر متوجه شدید که قسمت داخلی اسباب بازی نرم است یا اگر آن را تکان دهید یا فشار دهید ، آب از آن خارج می شود ، فوراً اسباب بازی را بیرون بیندازید.

چگونه اسباب بازی های مخملی را در ماشین لباسشویی تمیز کنم:

معمولاً می توانید عروسک های رنگی و کتاب های پارچه ای را در ماشین لباسشویی بشویید. اسباب بازی های قوی را می توان در برنامه های ضدعفونی شستشو و خشک کرد.

بسیاری از اسباب بازی های مخمل دار دارای برچسب مراقبت و تمیز کردن هستند ، بنابراین بهتر است دستورالعمل های تمیز کردن اسباب بازی را بخوانید و دستگاه را مطابق آن ضدعفونی کنید ، به خصوص اگر اسباب بازی جدید است.

اسباب بازی های پلاستیکی را ضدعفونی کنید

مراحل شستن اسباب بازی های مخملی در ماشین لباسشویی:

ابتدا اسباب بازی های مخمل مخملی را در یک روبالشی یا کیف پارچه ای قرار دهید تا از آنها محافظت کرده و قسمت بالای آن را ببندید. آب گرم و چرخش آهسته و برنامه های شستشو را انتخاب کنید.

اسباب بازی ها را در خشک کن یا در محیطی با حرارت کم خشک کنید. یا اگر قفسه خشک کن دارد ، اسباب بازی را از کوسن خارج کرده و برای خشک شدن آسان روی قفسه قرار دهید.

همچنین می توانید از سشوار در دمای پایین و تنظیم سرعت بالا برای خشک کردن اسباب بازی استفاده کنید.

فکرش را بکنید:

هرگز اسباب بازی های مخملی را با باتری داخلی ، بلندگو یا سایر قطعات فلزی نشویید زیرا ممکن است در اثر آب آسیب ببینند.
اطمینان حاصل کنید که تمام دکوراسیون و دکمه ها به طور ایمن به اسباب بازی متصل شده اند و هر گونه پارگی یا سوراخ را ترمیم کنید.

اولین مرکز بازنشستگی سلامت با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در مراقبت های طولانی مدت و مراقبت های طولانی مدت ، آماده ارائه خدمات شبانه روزی به شهروندان عزیز با کادر مجرب و متخصص خود می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال ، همواره خدمات را با رعایت آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری ارائه کرده و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اصلی خود قرار داده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.
توجه! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و قبل از استفاده باید با پزشک یا متخصص مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید