رابطه جنسی و کاهش وزن


رابطه جنسی و کاهش وزن

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. به عنوان مثال ، طبق داده های بررسی سلامت و تغذیه ملی ایالات متحده ، از هر سه بزرگسال یک نفر اضافه وزن دارد. با توجه به این آمار و شیوه زندگی امروزی ، بهتر است به بررسی روشهای احتمالی کاهش وزن ادامه دهید.

اگر به این واقعیت توجه کنیم که رابطه جنسی نیاز به فعالیت بدنی زیادی دارد. تاثیر جنسیت در درمان چاقی برای ما قابل درک تر خواهد بود. اما تأثیر این رابطه بر کاهش وزن تنها با فعالیت بدنی خاتمه نمی یابد. به عنوان مثال ، تماس جنسی نه تنها باعث ترشح اندورفین در مغز می شود ، بلکه شما را خوشحال می کند. همچنین بر میزان کالری دریافتی تأثیر مثبت دارد.

اخیراً ثابت شده است که ورزش به تنهایی برای درمان چاقی کافی نیست و عوامل زیادی در روند کاهش وزن شما نقش دارند. البته ، بهتر است بدانید که در رابطه جنسی به اندازه زمانی که به باشگاه می روید. کالری نمی سوزانید ؛ با این حال ، این اثرات خاص خود را دارد ، که برخی از آنها عبارتند از:

 • تاثیرات فیزیکی تماس جنسی بر کاهش وزن
 • تاثیرات روانی رابطه جنسی بر درمان چاقی
 • چگونه با رابطه جنسی از افزایش وزن جلوگیری کنیم
 • مقاربت جنسی و حل مشکلات ناشی از چاقی
 • کالری سوزی و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

رابطه جنسی راهی آسان برای کاهش وزن است

رفتن به باشگاه در هفته های اول همیشه بسیار دشوار است. به خصوص اگر به یک شیوه زندگی بی تحرک عادت کرده اید. برخی از دلایلی که مردم در ابتدا از این روش کاهش وزن صرف نظر می کنند. شامل گزینه های زیر است:

 • وجود مشاغل استخدامی
 • خروج از خانه و اتلاف وقت در راه رفت و برگشت
 • گرفتگی عضلات در هفته های اولیه باشگاه
 • کارایی کار روزانه را کاهش می دهد
 • ساعات کاری خاص باشگاه
 • خستگی بعد از ورزش شدید

نگران نباش؛ زیرا فعالیت بدنی خوب در رختخواب می تواند بخشی از بی تحرکی ناشی از سبک زندگی امروزی را جبران کند. به همین دلیل است که LifeDite یک فعالیت بدنی سالم ، آرام و بدون استرس را به شما ارائه می دهد.

رابطه جنسی یکی از بهترین فعالیت های بدنی است

علاوه بر مزایای روانی ، رابطه جنسی یک فعالیت بدنی پرشور برای سوزاندن مقدار قابل توجهی کالری است. هرچه بیشتر در اتاق خواب فعال باشید ؛ انرژی بیشتری دریافت می کنید و کالری بیشتری می سوزانید. فعالیت جنسی قلب را فعال کرده و متابولیسم را افزایش می دهد ، که به نوبه خود منجر به کاهش وزن می شود.

وقتی صحبت از کالری سوزی می شود ، رابطه جنسی را می توان با ورزش های بدنی متوسط ​​مقایسه کرد. بنابراین اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید ؛ نگران نباش. کافی است وقت بیشتری را با شریک زندگی خود بگذرانید. علاوه بر این ، انجام حرکات لگن یا مخروط ، علاوه بر کاهش وزن موضعی ، به شما کمک می کند عملکرد بهتری در اتاق خواب خود داشته باشید.

تماس جنسی و کاهش هورمون های استرس

یکی از مهمترین عوامل در روند افزایش وزن ؛ هورمون کورتیزول به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می شود. کورتیزول بیشتری در بدن ترشح می شود. استرس بیشتری خواهیم داشت و این باعث اشتهای کاذب و افزایش وزن می شود.

رابطه جنسی و کاهش استرسداشتن رابطه جنسی منظم ، تولید هورمون کورتیزول را تا حد زیادی کاهش می دهد و آن را طبیعی نگه می دارد. بنابراین ، از دسترسی شما به غذا و ساعات استرس زا محافظت می کند و مشکل اشتهای کاذب را از بین می برد.

اثر ترشح اکسی توسین

یکی از دلایل اصلی افزایش وزن و چاقی ؛ خواب ناکافی و نامنظم. رابطه جنسی با انتشار اکسی توسین ، که معمولاً در پایان رابطه جنسی رخ می دهد. منجر به ترشح این هورمون مهم می شود و باعث ایجاد خواب خوب می شود.

خواب کافی برای کاهش وزن بسیار مهم است. زیرا تحقیقات نشان می دهد که کم خوابی اغلب با افزایش وزن ارتباط دارد. بنابراین بهتر است بخوابید ؛ شما در کاهش وزن در طول رژیم موفق تر خواهید بود.

اعتماد به نفس را تقویت می کند و چاقی را درمان می کند

یکی از راههای رابطه جنسی کمک به کاهش وزن است. عزت نفس است. اگر رابطه جنسی را به طور منظم و برنامه ریزی شده تجربه می کنید ؛ شما ناخودآگاه روی ظاهر و اندام خود سرمایه گذاری می کنید.

این منجر به رضایت جنسی و انگیزه برای حفظ زیبایی و جلوگیری از وزن می شود. رضایت جنسی به طور غیرمستقیم شما را وادار می کند تا عادات غذایی سالم تر و فعالیت بدنی منظم را متناسب با بدن خود انتخاب کنید.

تاثیر افزایش سطح تستوسترون

چاقی و افزایش وزن باعث افزایش غیرطبیعی سطح هورمون ها می شود. این امر بر میل جنسی افراد تأثیر منفی می گذارد و مشکلات زیادی را به دنبال دارد. اما افزایش رابطه جنسی با گذشت زمان سطح تستوسترون را افزایش می دهد و روابط زناشویی را لذت بخش تر می کند و به طور طبیعی کالری بیشتری برای کاهش وزن می سوزاند.

رفتار جنسی و سلامت قلب

بین سیستم قلبی عروقی و چاقی ارتباط قوی وجود دارد. در واقع افرادی که روز به روز وزن خود را افزایش می دهند؛ آنها بیشتر در معرض بیماری هایی مانند فشار خون بالا و سایر شرایط مشابه هستند. اما باید بدانید که رابطه جنسی منظم همه این خطرات را از بین می برد. متابولیسم همزمان در طول رابطه جنسی افزایش می یابد. به این ترتیب ، رگ های خونی خون مورد نیاز خود را برای پمپاژ و سالم ماندن در حالی که از بیماری عروق کرونر قلب جلوگیری می کند ، تأمین می کنند.

کالری سوزی و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

کارشناسان تخمین می زنند که هر 30 دقیقه رابطه جنسی حدود 85 تا 150 کالری می سوزاند. هنگامی که فراوانی و مدت زمان این رابطه افزایش می یابد ؛ این میزان افزایش می یابد و روند کاهش وزن سریعتر انجام می شود.

مقدار کالری سوزانده شده تقریباً یک کیلوگرم از وزن خود را از دست می دهد که تقریباً معادل نیم کیلوگرم است. شما باید حدود 3500 کالری بسوزانید. بنابراین اگر هر بار که رابطه جنسی داشتید 100 کالری مصرف می کردید ؛ با 70 برابر رابطه جنسی ، تقریباً یک کیلوگرم وزن خود را کاهش می دهید.

نتیجه

رابطه جنسی یک ورزش نیست ؛ اما به عنوان مکمل ، به شما در کاهش وزن کمک می کند. اما نباید فکر کنید که رابطه جنسی جایگزین ورزش های سنگین است و زمان حضور در باشگاه برای شما مناسب است. با این حال ، این فعالیت کمک زیادی به نوشیدن بدن می کند و روند چربی سوزی را تسریع می کند.

همانطور که اشاره شد ؛ رابطه جنسی علاوه بر حفظ سلامتی و نشاط ، اندورفین و سایر هورمون های مفید را ترشح می کند که از اشتهای کاذب و ناسالم جلوگیری می کند. رابطه جنسی خطرات قلبی مرتبط با افزایش وزن را کاهش می دهد. همچنین برای بهبود سطح تستوسترون مفید است. بنابراین این به کاهش وزن بیشتر شما کمک می کند.

رژیم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید