خوردن محلی در برابر جهانی – کدام بهتر است؟


افراد برای محدود کردن پتانسیل خود مورد نیاز جامعه هستند. به آنها آموزش داده می شود که خود را در جعبه های سفت و سخت نگه دارند ، که باعث می شود مانند قورباغه ها در حوضچه زندگی کنند ، بی خبر از دنیای بیرون و امکانات بی پایان آن که می تواند زندگی بهتری را برای آنها رقم بزند.

این شرایط به همین دلیل است که افراد موفق ، شرکت ها ، کارشناسان روابط و مربیان متعلق به زمینه های مختلف اغلب از افراد می خواهند که خارج از چارچوب فکر کنند و از محدوده راحتی خود خارج شوند. تنها زمانی که کارها را متفاوت انجام دهید ، نتایج متفاوتی خواهید گرفت.

وقتی می گویند آسمان حد است ، واقعاً چنین است. وقتی به سفری می روید تا با یک ذهن باز به یک زندگی کامل بپردازید ، هیچ پایان رسمی وجود ندارد.

وقتی صحبت از غذا و تغذیه می شود ، سالهاست اتفاق مشابهی رخ می دهد. بدن هر انسان منحصر به فرد است. در حالی که مکانیسم های بدن ما مشابه هستند ، نحوه پذیرش یا پاسخ بدن ما به آنچه دریافت می شود ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

فرهنگ رژیم غذایی سمی و انتظارات غیرواقعی در مورد بدن های کامل ارائه شده توسط رسانه های اجتماعی ، مردم را در جعبه های بسیار سفت قرار داده است. مردم می خواهند بدن منحصر به فرد خود را در این رژیم های محدود مد قرار دهند. آنها می خواهند سیستم بدن منحصر به فرد خود را در مکانیسم ناشتایی 8:16 ساعته قرار دهند بدون این که بدانند روزه داری هرگز با یک اندازه متناسب نیست. ممکن است برای برخی 12 ساعت و برای برخی دیگر 15 ساعت باشد. ما مشتریانی داریم که هم کمتر از ساعات معمول روزه داری روزه گرفته اند و هم به اهداف مورد نظر خود در زمینه سلامتی و سلامتی رسیده اند. هیچ ساعت ساعتی وجود ندارد که خود را از آسایش و راحتی در یک جعبه خارج کنید ، مطمئناً روش درستی برای انجام این کار نیست.

آیا باید محلی بخورید یا جهانی؟

محدود کردن غذا و تغذیه و درست یا نادرست بودن آن ، بر اساس مرزهای جغرافیایی ، یک مثال بسیار کلاسیک برای قرار دادن در این جعبه است. تفکر در مورد عواقب و اشتباهات ما را از اتخاذ رویکرد مناسب و گسترش مجموعه باورهای خود باز می دارد.

بله ، غذا خوردن محلی بدون توجه به جایی که در جهان هستید بسیار مهم است. اما درک کنید که شرایط مختلف سلامتی نیاز به درمان های مختلف دارد. این درمان ها ، گاهی اوقات از غذاهای جهانی تهیه می شود که ممکن است در بازار محلی موجود نباشد. خوردن فقط غذاهای محلی ، به ویژه زمانی که بدن شما به آنچه در بازار جهانی موجود است نیاز داشته باشد ، چیزی جز یک فکر محدود نیست. ما همچنین باید به روی غذای جهانی باز باشیم.

آلبرت اینشتین به درستی می گوید: “میزان هوش در توانایی تغییر است.”

غذاهای محلی در اولویت هستند. هر یک از ما باید هر روز این کار را انجام دهیم. غذاهای ما معمولاً باید از آنچه سبزی فروشان محلی ما به ما می فروشند تهیه شود. با این حال ، این نباید مانع از کشف سایر غذاهایی شود که می توانند به هر نحوی برای سلامتی ما مفید باشند.

چرا باید به غذاهای جهانی باز باشیم؟

همه چیز در اطراف ما دائما در حال تغییر است – جغرافیا ، آب و هوا ، شدت خورشید ، کیفیت خاک ، عفونت های باکتریایی ، ویروس ها ، بیماری ها ، داروها و حتی عوارض جانبی این داروها. این تغییر مداوم بر تک تک تریلیون سلول های بدن انسان تأثیر جدی می گذارد. بنابراین بله ، در حالی که ایده آل است که آنچه را که در اطراف ما رشد می کند بخوریم ، همچنین باید دیدگاه خود را گسترش دهیم و در سطح جهانی غذا بخوریم ، به ویژه اینکه محیط داخلی و خارجی ما دائما در حال تغییر است.

کیوی ، روغن زیتون ، آووکادو ، زغال اخته – برای غذا یا نه؟

این وضعیت را در نظر بگیرید. فرض کنید اشعه ماوراء بنفش شدید به پوست و DNA شما آسیب می رساند. این احتمال وجود دارد که ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای محافظت از شما در برابر این آسیب در غذای محلی اطراف شما وجود نداشته باشد. به عنوان مثال ، کیوی. این میوه حدود ده سال پیش کمتر شناخته شده بود و در کشور ما محلی نبود. از طریق عمل پزشکی یکپارچه ، ما آموخته ایم که برخی از خواص کیوی قوی ترین توانایی را در ترمیم DNA دارند. در آن زمان بود که ما کیوی را در رژیم غذایی بیماران سرطانی خود ، چه در طول شیمی درمانی و چه بعد از آن ، شروع کردیم. به همان اندازه که از غذای محلی حمایت می کنیم ، می دانستیم که این غذا به ضرر سلامتی بیمار نیست.

به طور مشابه ، آووکادو نقش بسزایی در بهبود سلامت کودکان و بزرگسالان مبتلا به سرطان خون دارد. روغن زیتون نیز بومی کشور ما نیست. اما این ما را از اسپری کردن آن بر روی سالاد مانع نمی کند ، مخصوصاً وقتی بدانیم که منبع غنی از اسیدهای چرب اشباع نشده است. ما نمی توانیم از غذاهایی که می توانند برای سلامتی ما مفید باشند صرفنظر کنیم زیرا غذاهای محلی نیستند. گاهی اوقات عاقلانه است که پیش برویم و عقل موجود در کشورهای دیگر را قرض بگیریم و آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنیم.

اگر رژیم غذایی خود را بر اساس مقیاس درصدی تنظیم کنید ، می توانید بر اساس رژیم مورد نیاز 80٪ محلی و 20٪ جهانی بر اساس شرایط مورد نیاز برای سلامتی خود حساب کنید.

به عنوان مثال ، شیمی درمانی یک روش درمانی مداوم در حال تغییر است. ویتامین ها و مواد معدنی مختلف را از بین می برد. گاهی اوقات به دلیل شرایط آب و هوایی یا فصلی که در آن رشد می کنند ، این محصولات به راحتی در محصولات محلی ما یافت نمی شوند. به همین دلیل است که ما باید سرمان را باز کنیم و غذاهایی را که برای سلامتی ما مفید است بپذیریم.

با این اوصاف ، غذای جهانی به هیچ وجه به این معنی نیست که شما از غذاهای محلی خود غفلت می کنید. اگر در هند زندگی می کنید ، عاقلانه نیست که فقط برای نشان دادن پول و وضعیت خود از آنچه در ایالات متحده موجود است بخورید. این یک هدف نادرست برای حفظ آن است.

وعده غذایی شما باید بین غذاهای محلی و جهانی تعادل داشته باشد و بر اساس نیازهای خاص سلامتی شما طراحی شده باشد. غذای محلی فقط زندگی پایدار و حمایت از کشاورزان ما نیست. همچنین ایجاد تعادل در رژیم غذایی شما برای احترام به نیازهای بدن است. محدود کردن انتخاب های غذایی مناسب نیست ، به ویژه اگر وضعیت سلامتی شما از غذاهای خاصی که در محلی رشد نمی کنند سود می برد.

به یاد داشته باشید که محیط به طور مداوم در حال تغییر است و نیازهای بدن انسان نیز تغییر می کند. آنتی بیوتیک هایی وجود دارند که دیگر به دلیل هوشمندتر شدن سیستم آنها دیگر گونه های باکتریایی را از بین نمی برند. بنابراین ، نیازهای سلولی بدن انسان نیز بسیار خواستار شده است. آنها با تغییرات در محیط ما به طور مداوم در حال تحول هستند.

محیط زیست نیز تأثیر مثبتی بر رشد برخی محصولات دارد. به همین دلیل است که برخی از محصولات که نمی توانند زودتر رشد کنند به دلیل شرایط آب و هوایی می دانند که به صورت محلی رشد می کنند. بلوبری در پونا بدون سموم دفع می شود ، کیوی در بخش هایی از هیماچال پرادش ، آووکادو در جنوب هند و بخش هایی از گوا رشد می کند نمونه های زیادی از این تغییر هستند.

در نهایت ، آنچه ما به عنوان یک جامعه باید انجام دهیم در اینجا آمده است:

  1. ذهن ما را باز کرده و نیازهای بدن خود را بشناسیم.
  2. انتخاب بین غذا خوردن محلی یا جهانی را محدود نکنید.
  3. برای انتخاب غذاهایی که از سلامت ما حمایت می کنند ، با تعادل و منطق غذا بخورید.
  4. غذاهای محلی را دوست داشته باشید و به آنها احترام بگذارید. اما همچنین در معرض خرد و مزایای ناشی از غذای جهانی است.

به خاطر داشته باشید که تغییر تنها ثابت است و زنده ماندن افراد مناسب تنها حقیقت است.

سازگاری با این تغییر انتخاب عاقلانه ای است که می توانید امروز ، فردا و برای همیشه برای سلامتی خود انجام دهید.

YouCare Ass All About You

شما نمی توانید از یک فنجان خالی بریزید. بنابراین قبل از تغذیه جهان ابتدا خود را بسازید. نگرانی شما همه به شما مربوط می شود. – لوک کوتینیو

ما یک تیم / اکوسیستم از متخصصان تغذیه بالینی ثبت شده ، متخصصان تغذیه ، مربیان باتجربه ، متخصصان یوگا ، مشاوران احساسی ، پزشکان متخصص آلوپاتیک و پزشکان هومیوپاتی هستیم که یک رویکرد 360 درجه ای را با ترکیب دارو و شیوه زندگی برای تغییر زندگی در پیش گرفته اند. ما با تأکید بر چهار رکن سلامت – تغذیه متعادل ، ورزش مناسب ، خواب با کیفیت و سم زدایی احساسی – بر پیشگیری و بهبودی جامع کار می کنیم.

ما انسانها محصول طبیعت هستیم. بنابراین ، هنگامی که در قوانین و محدوده طبیعت عمل می کنیم ، بهترین پرواز را داریم. این شامل نحوه غذا خوردن ، حرکت ، خوابیدن ، فکر کردن ، دیدگاه های معنوی ما است که همه می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

ما معتقدیم که به علت و فردیت زیستی که به شما به عنوان یک فرد منحصر به فرد احترام می گذارد پرداخته ایم. بهبودی زمانی آغاز می شود که ما به دارو احترام بگذاریم و فراتر از آن تمرکز کنیم. ما به شما کمک می کنیم محیط بیرونی و داخلی مناسبی ایجاد کنید که بدن شما را قادر می سازد از هوش خود استفاده کرده و در پیشگیری ، بهبود و بهبود کمک کند.

برنامه های سبک زندگی یکپارچه و پیشگیرانه ما به صدها هزار بیماری کمک کرده است ، از جمله سرطان ، دیابت ، تیروئید ، قلب و عروق ، بیماری های خود ایمنی ، ایمنی پایین تا سایر سندرم های نادر.

می توانید سفرهای تغییر دهنده زندگی و توصیفات قدرتمند افرادی را که از سراسر جهان وارد شده اند بخوانیدبه

تیم ما اینجاست تا به شما کمک کند. با کلیک روی اینجا یا رزرو مشاوره جهت هدایت در مسیر درست ، بخشی از برنامه های سلامتی یکپارچه ما باشید. با ما به شماره 18001020253 تماس بگیرید یا برای ما در [email protected] بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید