تفاوت بین بیکینگ پودر و بیکینگ پودر


تفاوت بین بیکینگ پودر و بیکینگ پودر

جوش شیرین و بیکینگ پودر هر دو جزء تهیه خمیر هستند. آنها قبل از فرآیند پخت به نانوایی ها اضافه می شوند تا با تولید گاز دی اکسید کربن حجم محصول نهایی را افزایش دهند. اما نحوه استفاده از این دو ترکیب متفاوت است. در این مقاله از سایت dr.

جوش شیرین در واقع بی کربنات سدیم خالص است که با رطوبت و ترکیبات اسیدی در غذاها مخلوط می شود. در دمای بالاتر گاز دی اکسید کربن تولید می کند. این واکنش به محض ترکیب شدن ترکیبات شروع می شود. بنابراین در این مرحله باید سریع عمل کنید مواد را سریع آماده کرده و در فر قرار دهید. در غیر این صورت ، گاز تولید شده از بافت خارج شده و باعث کاهش حجم محصول نهایی می شود.

بیکینگ پودر یک ترکیب پیچیده تر است و حاوی بیکینگ پودر با یک ترکیب اسیدی کننده مانند اسید تارتاریک و پرکننده مانند نشاسته است. هنگام استفاده از بیکینگ پودر ، به محض مخلوط شدن مواد در دمای اتاق ، مقداری گاز دی اکسید کربن آزاد می شود ، اما بیشتر آن هنگام پخت تولید می شود. اینکه کدام یک از دو ماده در دستور پخت استفاده می شود بستگی به سایر مواد موجود در دستور غذا دارد.


محتوای توصیه شده:

گوشت بخورید یا نخورید


جوش شیرین یک ترکیب قلیایی است و باعث طعم تلخ در محصول می شود ، برخلاف ترکیبات اسیدی موجود در مخلوط ، مانند آب میوه و ماست ، اما بیکینگ پودر شامل هر دو جزء اسیدی و قلیایی است و بنابراین عملاً تاثیری بر طعم ندارد.

دستورالعمل هایی که از بیکینگ پودر استفاده می کنند به طور کلی حاوی مواد دیگری هستند که طعم آنها خنثی است ، مانند شیر. البته می توان از بکینگ پودر به جای بیکینگ پودر استفاده کرد ، اما به عنوان مثال ، در مواردی که دستور پخت بیکینگ پودر پیشنهاد می شود ، نمی توان از بیکینگ پودر استفاده کرد زیرا بیکینگ پودر حاوی مواد اسیدی برای افزایش حجم کیک نیست ، اما می توان به کرم تارت اضافه کرد. به جای بیکینگ پودر از جوش شیرین استفاده می شود.

تفاوت بین بیکینگ پودر و بیکینگ پودر متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی با ارائه روشهای اساسی در تغذیه و کمیت و نحوه غذا خوردن می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان کلیک کنید.


دکتر رضا اطمینانانی

اصفهان ارنتر


محتوای توصیه شده:

با رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید

لاغری نامناسب و پوکی استخوان

چربی شکم را با پنج ماده مغذی کاهش می دهد

خمیر ترش یا بیکینگ پودر
دیدگاهتان را بنویسید