بهترین نوع نان برای لاغری و کاهش وزن – دکتر رویا خادمیان


نان برای لاغری - بهترین نوع نان برای لاغری و کاهش وزن

بهترین نوع نان برای لاغری و کاهش وزن

برای لاغری و کاهش وزن بهتر است سراغ نانی بروید که خاصیت چربی کمتری دارد. در ادامه به بررسی این نان می پردازیم. نان جو یکی از بهترین نان های کاهش وزن است که می توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید.

نان فواید متعددی برای سلامتی دارد. این مزایای تغذیه ای نان است که آن را به یک غذای ارزشمند در رژیم غذایی ما تبدیل کرده است. البته نان سبوس دار. به یاد داشته باشید که نان فواید زیادی دارد. در مصرف آن باید تعادل رعایت شود.

جو یکی از مغذی ترین غلات است که ارزش غذایی بالایی دارد و می تواند به عنوان غذای کامل در نظر گرفته شود و سالهاست که توصیه می شود. نان جو همچنین می تواند از گرسنگی به دلیل وجود کربوهیدراتهای پیچیده جلوگیری کند و این ممکن است برای اثبات تأثیر آن بر کاهش وزن کافی باشد.

رژیم غذایی ایرانیان به گونه ای است که در هر وعده غذایی باید نان وجود داشته باشد. یکی از دلایل اصلی اضافه وزن ایرانیان فراوانی نان و برنج در رژیم غذایی آنهاست. خوردن نان همراه با هر وعده غذایی یک عادت غذایی ناسالم است. اما اکثر ایرانیان نان را جزء اصلی سفره خود می دانند. بنابراین اگر نان را از سفره بر نمی دارید ، بهتر است سراغ نانی بروید که خاصیت چربی کمتری دارد. در ادامه به بررسی این نان می پردازیم.

بربری بروت:

نان بربری یکی از محبوب ترین نان های سنتی در ایران است. این نان از آرد سفید نیمه کامل تهیه می شود. خاک رس موجود در نان باربری به شما کمک می کند تا مدت بیشتری احساس سیری کنید. هر نخل نان بربری 75 تا 80 کالری دارد.

نان تفتون:

تافتون همچنین طرفداران زیادی دارد. این نوع نان قبلاً بدون نمک پخته می شد و بنابراین برای بیماران مبتلا به فشار خون مناسب بود. هر نخل نان تافتون 35 کالری دارد.

سنگک بروت:

اخیراً نان سنگک از آرد گندم کامل و بدون سبوس تهیه می شود. این نان یک سر و گردن از سایر نان های ایرانی بالاتر است. زیرا آنها آن را از آرد غلات کامل تهیه می کنند. آرد غلات کامل آردی است که سبوس ندارد. اگر می خواهید وزن کم کنید ، نان سنگکی را انتخاب کنید که با آرد کامل سفید پخته شده است. هر نخل نان سنگک 75 تا 80 کالری دارد. نان سنگک بهترین نان برای کاهش وزن است.

متخصصان تغذیه معتقدند که اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، هرگز نباید نان را از رژیم غذایی خود حذف کنید. زیرا با حذف این مواد ، دچار سوء تغذیه می شوید. کارشناسان همچنین معتقدند که نان های سبوس دار برای کاهش وزن و ثابت نگه داشتن قند خون مفید هستند. این کار از اضافه وزن و چاقی جلوگیری می کند. حتماً توجه کرده اید که کیفیت نان به نوع آرد بستگی دارد. در صنعت نان ، آرد سفید به چهار روش مختلف تولید و مصرف می شود.

آرد سبوس دار ، بیکینگ پودر ، آرد نشاسته و آرد صفر. از آرد سبوس دار برای تهیه نان سنگک و نان سبوس دار استفاده می شود. در این نوع آرد ، پوست سفید در حین آسیاب شدن از دانه جدا نمی شود و بالاترین ارزش غذایی را دارد. نان تهیه شده از آرد گندم کامل بهترین نان برای کاهش وزن و کاهش وزن است.

دیدگاهتان را بنویسید