Pms Your Sport اجازه دهید ما را آموزش دهیم


ورزش یک راه مهم برای حفظ قدرت ، کنترل وزن و کاهش خطر ابتلا به بیماری های جدی مانند دیابت است. اگر شما یک زن هستید و با علائم PMS دست و پنجه نرم می کنید ، فعالیت بدنی ممکن است تأثیر بیشتری بر شما بگذارد. اگر مبتلا به سندرم پیش از قاعدگی (PMS) هستید ، هر ماه در روزهای قبل از پریود علائم دارید و این علائم آنقدر بد هستند که می توانند زندگی عادی شما را تحت تأثیر قرار دهند. ممکن است تغییرات احساسی مانند اختلالات خلقی ، خواب یا تمرکز را تجربه کنید. و حتی تغییرات جسمی دارید – خستگی ، نفخ یا هوس.

با این حال ، می توانید این علائم را کنترل کنید. تکنیک های مختلف برای افراد مختلف م workثر است ، اما برای بسیاری از زنان ، ورزش می تواند کمک زیادی کند.

pms

چه تمریناتی به این دوره کمک می کند؟

تحقیقات نشان می دهد که ورزش هوازی می تواند به بهبود علائم PMS مانند افسردگی و خستگی کمک کند. یک مطالعه نشان داد زنانی که هفته ای سه جلسه 60 دقیقه ای تمرین هوازی را به مدت هشت هفته انجام دادند ، از نظر جسمی ، روحی و احساسی بسیار بهتر بودند.

تنها چیزی که ضربان قلب شما را افزایش می دهد ورزش هوازی است. پیاده روی ، دویدن ، دوچرخه سواری و شنا همه گزینه های خوبی هستند. ورزش با مصرف مواد شیمیایی مهم مغز به نام اندورفین به تقویت روحیه شما کمک می کند. افزایش اندورفین همچنین می تواند به کاهش دردی که از PMS احساس می کنید ، کمک کند.

اولین روزهای قاعدگی می تواند ناراحت کننده ترین باشد ، به خصوص اگر در این مدت تمایل به خونریزی زیاد دارید. بنابراین ، تمرکز باید بر حرکات ملایم و تمرینات موجود در لیست فعالیت های شما باشد.

راه رفتن سبک یا کاردیو سبک

تمرینات قلبی عروقی یا هوازی خود را با شدت کمتر متوقف کنید. تمرینات هوازی ، کاردیوی سبک ، پیاده روی یا کوتاه مدت را در نظر بگیرید. خوب است بدانید که ریه های شما بعدا در دوران قاعدگی عملکرد بهتری خواهند داشت ، بنابراین برای تکمیل پریود ، این نوع تمرین را در نظر بگیرید.

آموزش قوی

به دلیل پتانسیل افزایش قدرت در این دوره ، شامل تمرینات قدرتی با حجم کم و فعالیت های مبتنی بر قدرت ، یک حرکت هوشمندانه است. در حقیقت ، زمان بسیار خوبی برای انجام جلسات طولانی تر است که شامل ترکیبی از تمرینات قدرتی کامل و کاردیو است.

یوگا و پیلاتس

دو یا سه روز قبل از قاعدگی زمان مناسبی برای انجام فعالیت هایی مانند یوگا است که می تواند به بدن کمک کند تا آرامش پیدا کند و علائمی مانند گرفتگی عضلات ، درد قفسه سینه و خستگی و درد عضلات را کاهش دهد. بسیاری از زنانی که در برنامه 12 هفته ای یوگا شرکت می کنند ، کمتر دچار گرفتگی قاعدگی ، گرفتگی و نفخ می شوند. آنها همچنین انرژی و روحیه بیشتری داشتند. مطالعه دیگری نشان داد که برخی از موقعیت های یوگا – “کبرا” ، “گربه” و “ماهی” – به کاهش گرفتگی های دردناک کمک می کند.

اگر از پریود خود ناراحت نیستید ، به طور منظم به ورزش خود ادامه دهید. فقط مراقبت های لازم را انجام دهید. اگر متوجه شدید که بدن شما به درستی کار نمی کند ، استراحت کنید و شدت را کاهش دهید.

در دوران قاعدگی چه تمریناتی نباید انجام شود؟

همانطور که فعالیت های خاصی برای دوره شما بهتر است ، برخی از تمرینات وجود دارد که می خواهید از آنها اجتناب کنید. همانطور که گفته شد ، بسیاری از زنان می توانند تمرینات عادی خود را تنها با تعدیل جزئی ادامه دهند.

به طور کلی ، شما باید استرس و حجم تمرین را در این مدت کاهش دهید. این به معنای قطع تحصیل نیست. برعکس ، این به معنی کاهش اندک ورزش است.

اگر به طور غیرمعمول احساس خستگی می کنید ، باید تمرینات شدید قلبی عروقی یا استقامتی را کاهش دهید. در این مدت ، بسیاری از زنان گزارش می دهند که تحمل استرس بیشتری را تجربه می کنند ، بنابراین تمریناتی که نسبتاً مشکل هستند در این مدت بسیار دشوارتر خواهد بود.

در واقع ، مهم نیست که چه تمرینی داشته باشید ، در انجام آن زیاده روی نکنید. تحقیقات نشان می دهد که ماهیچه های شما می توانند در دوران قاعدگی متفاوت حرکت کنند ، که خطر آسیب را افزایش می دهد. در این مدت ورزش های سبک را حذف نکنید و برعکس عمل کنید. اما از ورزش های سنگین خودداری کنید.

چه زمانی باید تمرین کنم؟

برای اینکه ببینید آیا ورزش می تواند کمک کننده باشد ، باید آن را به بخشی منظم از زندگی خود تبدیل کنید. تمرینات خود را فقط برای روزهایی که بدترین علائم PMS را دارید انجام ندهید. برای مشاهده نتایج ، تقریباً 30 دقیقه در روز در بیشتر روزهای هفته وقت بگذارید. نوشیدن مقدار زیادی آب را فراموش نکنید!

برای خواندن سایر مقالات ما می توانید اینجا را کلیک کنید.

منابع

https://www.webmd.com/women/pms/does-exercise-help

https://www.healthline.com/health/exercise-during-period

https://www.bodyform.co.uk/myths-and-facts/living-with-periods/exercising-during-period/

دیدگاهتان را بنویسید