۵۷۰۰۰۰ دلار اتریوم از یک صرافی به سرقت رفت


Curve Finance یک صرافی غیرمتمرکز با حجم تراکنش زیاد و امنیت سایبری قوی است که هکرها ۵۷۰۰۰۰ دلار اتریوم را از این پلتفرم سرقت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، تفاوت اصلی Curve Finance با سایر صرافی های غیرمتمرکز در استخر نقدینگی است، زیرا در اکثر تجمیع کنندگان، جفت ارزها در سمت اتریوم قرار دارند، اما در پلتفرم Curve Finance، می توانید با استفاده از جفت ارزهای پایدار (کریپتو) ارزهایی با ارزش ثابت با پشتوانه دلار آمریکا (DAI، BUSD، sUSD، TUSD) وجود دارند که به صورت زنده کار می کنند.

هک اتریوم به ارزش 570 هزار دلار

بازار جدید ارزهای دیجیتال بستر مناسبی برای هکرها است و این فضا به دلیل تراکم سرمایه بالا در دنیا شناخته شده است. در رویداد اخیر، پلتفرم معاملات غیرمتمرکز Curve Finance تایید کرد. این پلتفرم توسط فرانت اند مورد حمله قرار گرفته و هک شده است. در زمان انتشار این مقاله این مشکل توسط شرکت حل شده و تمامی قسمت های هک شده جایگزین و رفع شده است، این شرکت اعلام کرد که به سرعت جلوی هکرها را گرفته و اکنون تبادل امن است.

Curve Finance اعلام کرد: هکرها با استفاده از یک آسیب پذیری در سایت یا دامنه Curve وارد روش انتقال ارز کاربران شده و آدرس های مخرب را با آدرس کیف پول سرمایه گذاران جایگزین کردند. سارقان موفق شدند ۵۷۰۰۰۰ دلار اتریوم را به صرافی ارز دیجیتال منتقل کنند. FixedFloat پول را فرستاد و آن را شستشو داد، اگرچه FixedFloat گفت که ۱۱۲ واحد ETH معادل ۱۹۱,۰۸۸ دلار از وجوه سرقت شده را مسدود کرده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!