۵۰۰۰ کسب و کار کوچک این محصول بدون ستاره را دریافت کردند


بیش از پنج هزار کسب و کار کوچک بدون ستاره توکن دریافت کرده اند و کمتر از یک درصد آنها از آستانه ۱۰۰ میلیون تومان تراکنش ماهانه عبور کرده اند و نیاز به ژتون اعتماد ستاره است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک، این محصول بدون ستاره راه حلی سریع برای اخذ نماد اعتماد و سپس درگاه پرداخت برای شرکت هایی با اندازه مالی کمتر است. . معاملات و فعالیت ها محدود است

از زمان اجرای این طرح به اواسط دهه ۱۴۰۰، کسب و کار کوچک به صورت تراکنش کمتر از ۵۰ میلیون تومان در ماه یا تعداد ۵۰ تراکنش در ماه تعریف شده است. معاملات تومان.

در این مورد، مرکز تتا اعلام می کند که قبلاً ۵۲۰۰ توکن اعتماد بدون ستاره صادر کرده است که در ماه آوریل در حدود ۳۸۰۰ اعلام شد.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک، اکثر شرکت هایی که تاکنون موفق به کسب نماد ستاره شده اند، در زمینه فروش پوشاک، کیف، کفش و محصولات چرمی بوده اند. این دسته تقریباً هشت درصد از کل مشاغل با این رتبه بندی را بدون ستاره نشان می دهد. در ترتیب بعدی محصولات تجاری مربوط به فروش محصولات بهداشتی و درمانی قرار دارند و این بخش نزدیک به ۶ درصد از کل تجارت در این حوزه را به خود اختصاص داده است.تحلیل آماری تتا نشان می دهد که کمتر از ۱ درصد از مشاغل کوچک از حد مجاز تراکنش فراتر رفته اند. درخواست مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در آگهی یک نماد ستاره اعتماد دریافت کنید. طبق اعلام این مرکز، تقریباً ۳۸ شرکتی که این محصول را بدون ستاره دریافت کردند، به دلیل فراتر از سقف تعیین شده، ملزم به دریافت نماد ستاره اعتماد شدند.

این محصول با همکاری و تعامل مثبت دولت و بخش خصوصی، بدون ستاره به عنوان اولین مجوز ثبت محور در کشور فعال شده است. اجرای نماد اعتماد بدون ستاره همزمان با الزام دریافت نماد اعتماد الکترونیکی برای دریافت درگاه پرداخت آنلاین بود. از سوی دیگر برخی از کسب و کارهای کوچک به دلیل مدل کسب و کار خود نتوانستند نماد اعتماد را دریافت کنند، به همین دلیل مرکز توسعه تجارت الکترونیک با تعیین توکن بدون ستاره و شناسایی مشاغل کوچک، الزام دریافت مجوز را حذف کرد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!