۵۰ برابر فروش کسب و کارهای دانش بنیان


مدیر نظارت صندوق نوآوری و شکوفایی از افزایش بیش از ۵۰ برابری فروش بنگاه های دانش بنیان پس از استفاده از خدمات لیزینگ و تملک صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، محمد محمودان با اشاره به سیاست های کلی دولت در راستای ارتقای مصرف محصولات شرکت های دانش بنیان، بر لزوم بازاریابی این محصولات تاکید کرد و گفت: صندوق نوآوری دو نوع محصول را شناسایی کرده است. امکاناتی که ما آن را به عنوان تسهیلات «اجاره» و استصناع می شناسیم. صندوق نوآوری و شکوفایی از طریق این تسهیلات به طور مستقیم از خرید محصولات دانش بنیان حمایت می کند. وی درباره جزئیات این تسهیلات توضیح داد: خریدار شرکت دانش بنیان می تواند شخص حقوقی یا حقیقی باشد، یعنی بند کمک هزینه این نیست که فقط به شرکت هایی که محصولات یا سازمان های دانش بنیان را خریداری می کنند، تسهیلات لیزینگ بدهیم. نسبت چنین امکاناتی حداقل ۱۰ درصد است. یعنی تسهیلات با نرخ ۱۰ درصد ارائه می شود و خریداران محصول دانش بنیان موظف به بازپرداخت آن هستند. مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین تاریخ بازپرداخت و بازپرداخت این تسهیلات را که حداکثر تا ۳۶ ماه بازپرداخت می شود، اعلام کرد.

محمودیان همچنین گفت: ارزش تسهیلات از ۵۰ تا ۸۰ درصد قیمت کارشناسی محصول است. اگر محصول یا خدمات دانش پژوهان آماده باشد، خریدار می تواند آن را به صورت اجاره بخرد و محصول زودتر به فروش می رسد، اما در صورتی که نیاز به دوره ساخت داشته باشد و محصول قابل سفارشی سازی باشد، تسهیلات استصناع ارائه می شود که پرداخت را انجام می دهیم. چندین مرحله؛ در واقع مبلغ اجاره به صورت مقطوع است اما برای پرداخت آن در سرویس استصناع مهلت اجرایی خواهیم داشت. مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی، تعامل صندوق با شبکه بانکی کشور را گامی دیگر در بازاریابی محصولات دانش بنیان عنوان کرد و گفت: صندوق نوآوری به عنوان پیشرو در نظام تامین مالی دانش بنیان کشور در همه زمینه ها. بخش‌هایی از ایران در این مدت با شبکه بانکی کشور تعامل داشتند که در نتیجه همکاری‌های موثری در زمینه حمایت مالی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شد.

وی افزود: به منظور حفظ تمرکز و کنترل رفتار شعب مختلف بانکی با گروه دانش بنیان و مشتریان آنها، دفاتر نوآوری بانک های همکار در حوضچه پررونق شرکت های دانش بنیان مستقر و پیگیری می شود. تمام مسائل مرتبط مدیر نظارت بر صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین از صندوق های پژوهش و فناوری به عنوان بازوی دیگر صندوق نوآوری برای دستیابی به خط مقدم محصولات دانش بنیان در بازار یاد کرد و گفت: صندوق آمده است.

به گفته محمدیان، در حوزه لیزینگ و خدمات استصناع، صندوق از سال گذشته به دنبال کاهش مدت زمان وام دهی بوده که تاکنون تسهیلات لیزینگ و استصناع به نصف و صندوق نوآوری کاهش یافته است. هنوز آنجاست این دستور را ادامه دهید که زمان این فرآیند را کوتاه می کند. محمودیان همچنین درباره تاثیر لیزینگ و تسهیلات در توسعه اقتصاد دانش بنیان گفت: این خدمات از جمله خدماتی است که همواره توسعه یافته است. در طول سال های گذشته عملیات ما در این موضوع از امکانات همواره رو به رشد بوده است و در سال ۱۴۰۱ چندین برابر این سرویس برنامه ریزی کردیم. دلیل این برنامه ریزی، هدایت رشد فروش از طریق تحریک تقاضا به خاطر بازار است.

منبع: اقتصاد جهانی

لینک کوتاهلینک کپی شد!