۱۹۰ میلیون دلار از کاربران شرکت ارزهای دیجیتال آمریکایی به سرقت رفت


فعالان بازار ارزهای دیجیتال اعلام کردند که شرکت آمریکایی Nomad در جدیدترین سرقت در بخش دارایی های دیجیتال هدف سرقت ۱۹۰ میلیون دلاری قرار گرفته است.

فعالان بازار ارزهای دیجیتال روز سه شنبه اعلام کردند که شرکت آمریکایی Nomad در آخرین سرقت در بخش دارایی های دیجیتال هدف سرقت ۱۹۰ میلیون دلاری قرار گرفته است.

نومید بدون اشاره به جزئیات بیشتر یا ارزش این سرقت، در توییتی نوشت که “از این حادثه آگاه است” و در حال حاضر در حال تحقیق است.

شرکت تحلیلی رمزارز PeckShield به رویترز گفته است که ۱۹۰ میلیون دلار از ارزهای رمزنگاری شده کاربرانش از جمله استیبل کوین اتر و USDC به سرقت رفته است.

سایر محققان بلاک چین این رقم را بیش از ۱۵۰ میلیون دلار اعلام کردند.

Nomad، مستقر در سانفرانسیسکو، بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

در بیانیه‌ای به سایت خبری رمزنگاری CoinDesk، این شرکت گفت به مجریان قانون اطلاع داده است و در حال کار با شرکت‌های تحقیقاتی بلاک چین برای شناسایی حساب‌های درگیر و بازیابی وجوه است.

Nomad که هفته گذشته ۲۲ میلیون دلار از سرمایه گذاران از جمله صرافی بزرگ ایالات متحده Coinbase Global جمع آوری کرد، در حال ایجاد برنامه ای است که بلاک چین های مختلف را به هم متصل می کند.

این سرقت «پل» نومد را هدف قرار داد. ابزاری که به کاربران اجازه می دهد توکن ها را بین بلاک چین ها انتقال دهند.

پل های بلاک چین به طور فزاینده ای به هدفی برای سارقان تبدیل می شوند که مدت هاست بخش ارزهای دیجیتال را با مشکل مواجه کرده اند.

به گفته شرکت تحلیلی بلاک چین Elliptic مستقر در لندن، تا کنون بیش از یک میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ از پل ها به سرقت خواهد رفت.

منبع: تسنیم

لینک کوتاهلینک کپی شد!