۱۰۰۰۰ ارتقاء بازار سهام امروز


شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز (چهارشنبه دوم بهمن) و در آخرین روز کاری هفته ۱۰ هزار و ۹۲۳ واحد افزایش یافت و به یک میلیون و ۴۴۲ هزار واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، شاخص هم وزن با ۵۹۲۴ واحد افزایش به رقم ۴۰۸.۲۵۰ واحد رسید و شاخص قیمت با رشد ۳۵۴۵ واحدی به رقم ۲۴۴.۳۱۰ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۹ هزار و ۵۳۷ واحد و شاخص بازار دوم ۱۷ هزار و ۳۵۴ واحد افزایش را به ثبت رساندند.

امروز بیش از هفت میلیارد و ۵۲ میلیون سهم، حقوق حمایتی و اوراق بهادار به ارزش ۴۲ هزار و ۸۵۵ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران معامله شد.

همچنین پالایش نفت اصفهان (شبنا) با ۱۱۰۵ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۹۲۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (حدید) با ۸۴۱ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۶۱۶ واحد، پتروشیمی نوری (۵۸۰ نوری) شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (هخشتی) با ۵۵۸ واحد و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۴۷۶ واحد تاثیر مثبتی بر شاخص بورس داشتند.

همچنین توسعه معادن و مواد معدنی (ومادان) با ۱۵۲ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۱۲۹ واحد، مبین انرژی خلیج فارس (مبین) با ۹۶ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۷۱ واحد و کالاهای ایرانی بورسا شدند. (کالا) با ۶۵ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس دارند.

بر اساس این گزارش، سایپا (خساپا)، ایران خودرو (خودرو)، بورس کالای ایران (کالا)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، توسعه سرمایه گذاری ایرانیان خودرو (خگستر)، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (پرس) و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در نمادهای پرمعامله قرار گرفتند.

گروه خودرویی در معاملات امروز پیشتاز گروه های صنعتی بزرگ شده است و در این گروه یک میلیارد و ۴۴۱ هزار سهم به ارزش ۴ هزار و ۴۹۴ میلیارد ریال معامله شد.

آخرین وضعیت نشانگر OTC

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۷۸ واحد رشد کرد و به رقم ۱۹ هزار و ۳۲۰ واحد رسید.

چهار میلیارد و ۲۵۹ میلیون سهم و اوراق در این بازار داد و ستد شد و تعداد معاملات فرابورس امروز بیش از ۲۲۷ هزار و ۳۱۷ بار است.

نمادهای آریا ساسول پلیمر (آریا)، پالایش نفت شیراز (شیراز)، پالایش نفت لاوان (چوان)، بیمه پاسارگاد (بیپس)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فقدیر)، پتروشیمی تندجویان (شیگویا) و دای بانک (د) دارای شاخص فرابورس هستند.

سنگ آهن گهار زمین (کغار)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و کردیتی ملا (وامال) نیز تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

منبع: ارنا