10 نشانه ای که نشان می دهد شما به گلوتن حساسیت دارید


مجموعه ای از محصولات بدون گلوتن

اگر به فکر سرزنش گلوتن برای تمام مشکلات شکمی ، نفخ ، افزایش سردرد و مه مغزی هستید ، تنها نیستید. اکثریت بزرگسالان به همین شکل فکر می کنند.

اگر حساسیت به گلوتن دارید ، این بدان معنا نیست که به سفید پوستی یا بیماری سلیاک حساسیت دارید. اکثر مردم به عدم تحمل گلوتن حساسیت دارند. بنابراین ، لازم است با پزشک مشورت کنید و در مورد علائم خود صحبت کنید ، بنابراین آزمایشات مناسب برای تعیین علت ایجاد کننده این مشکلات انجام می شود.

در زیر ده نشانه حساسیت به گلوتن وجود دارد که به شما در تشخیص علائم کمک می کند. این می تواند منجر به اشکال مختلفی مانند بیماری سلیاک و آلرژی سفید شود. با این حال ، علائم ممکن است بلافاصله پس از مصرف ظاهر نشوند ، اما بعد از مصرف گلوتن یک یا دو روز طول می کشد.

باد کردن

یکی از علائم روزمره حساسیت به گلوتن ، نفخ است که به احساس پر بودن گاز معده اشاره دارد. به همین دلیل ، خط روده کوچک آسیب می بیند ، که باعث می شود روده غذای شما را هضم نکند.

تغییرات وزن غیر منتظره

هنگامی که فرد دچار عدم تحمل گلوتن است ، می تواند منجر به افزایش یا کاهش وزن غیر منتظره شود. مانند حساسیت به گلوتن ، بدن جذب گلوتن موجود در چاودار ، جو و گندم را با مشکل مواجه می کند ، به طوری که منجر به مشکلات گوارشی می شود و افزایش وزن یکی از آنها را شامل می شود. همچنین می تواند منجر به کمبود ویتامین و ایجاد التهاب شود که می تواند باعث بیماری های خود ایمنی شود.

مشکلات پوستی

علائمی مانند بثورات پوستی ، آکنه و خشکی پوست همه مسائل شناخته شده ای هستند که در صورت حساسیت فرد به گلوتن رخ می دهد. هرپتی فرم و کراتوز مو دو مشکل مراقبت از پوست هستند که ارتباط مستقیمی با حساسیت به گلوتن دارند. ممکن است بثورات پوستی و خارش روی صورت ، دست ها ، باسن و تنه شما ایجاد شود. بیمارانی که از آکنه رنج می برند مشکلات روده ای نیز دارند.

مه مغزی و سردرد

مه مغزی زمانی اتفاق می افتد که فرد نمی تواند به وضوح فکر کند و یکی از علائم رایج عدم تحمل گلوتن است. افراد مبتلا به میگرن بیشتر با حساسیت به گلوتن و بیماری سلیاک در ارتباط هستند.

علائم افسردگی و اضطراب

از آنجا که گلوتن نفوذپذیری و التهاب روده را افزایش می دهد ، می تواند منجر به اضطراب ، افسردگی ، خواب آلودگی و بی خوابی شود. هنگامی که ارتباط روده و مغز شما ضعیف است ، ناراضی هستید و منجر به تغییر خلق و خو می شود.

درد و التهاب مفاصل

افزایش درد مفاصل یکی دیگر از علائم رایج حساسیت به گلوتن است. درد مفاصل در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید زمانی کاهش می یابد که بدون گلوتن شوند.

مشکلات گوارشی

اکثر افراد مبتلا به عدم تحمل گلوتن مشکلات گوارشی از جمله اسهال ، یبوست و گاز دارند. اگر کسی بلافاصله پس از مصرف گلوتن چنین علائمی را تجربه کرد ، نگران کننده است و باید بلافاصله آزمایش شود.

بیماری خودایمنی

افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی نیز با حساسیت به گلوتن مرتبط هستند. بیماری سلیاک نمونه ای است که در آن روده توسط سیستم دفاعی خود مورد حمله قرار می گیرد ، که به مرور زمان منجر به شرایط بیشتری مانند دیابت ، آرتریت روماتوئید و غیره می شود.

دندانها در وضعیت نامناسب

علامت دیگر وضعیت بد دندان ها است زیرا مواد معدنی و عناصر ضروری در روده جذب نمی شوند. این می تواند منجر به ایجاد حفره و پوسیدگی دندان شود. اگر فردی به دندان های خود اهمیت می دهد اما هنوز مشکلاتی دارد ، به احتمال زیاد به گلوتن حساس است

کمبود آهن

یکی از دلایل بیماری سلیاک کمبود آهن است. علائم شامل تنگی نفس ، خواب آلودگی و سردرد است.

دیدگاهتان را بنویسید