۱۰ استارت آپ ایرانی در نمایشگاه GITEX 2022 حضور خواهند داشت


جیتکس ۲۰۲۲ میزبان ۱۰ استارت آپ ایرانی بود. اگرچه هر یک از استارتاپ ها در غرفه های کوچک در قسمت پنجم تالار زبیل که به استارتاپ ها اختصاص داشت حضور داشتند، اما در این رویداد به دنبال اهداف و افق های جدیدی بودند. بیایید با این استارت آپ ها بیشتر آشنا شویم:

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، داده کاوی ویراژریف کویر: این شرکت در زمینه مهندسی داده، یادگیری عمیق و جمع آوری و پردازش تصاویر سنجش از دور (پهپاد یا پهپاد) فعالیت می کند. هدف این شرکت توسعه پلتفرم های پیشرفته هوش مصنوعی برای حل مشکلات صنعتی است. Vera Coir 6 سال پیش متولد شد و در این مدت پنج محصول مختلف را بر اساس یادگیری عمیق برای شرکت های برق تولید کرده است. جالب است بدانید که اکثر مدیران ارشد این شرکت را بانوان تشکیل می دهند.

بهوالپ: این شرکت که در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علم و صنعت متولد شد، اولین برنامه فرآیند کاوی را در ایران معرفی کرد که به ایجاد تحول دیجیتالی در سازمان ها کمک کرد که در واقع یک سیستم است. برای بهبود بهره وری و شفافیت عملیات و در نتیجه کاهش هزینه ها. فرآیند کاوی ابزاری موثر برای همسوسازی مسیر تحول دیجیتال در راستای استخراج و تحلیل فرآیندهای مرتبط با کسب و کار است و سازمان ها و شرکت ها را قادر می سازد تا در کوتاه ترین زمان ممکن با تغییرات بازار هماهنگ شوند.

مزدکس: شرکتی که بستری برای معادلات مدرن در مقیاس جهانی فراهم می کند. این پلتفرم امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال، املاک و مستغلات و حتی فلزات گرانبها را ارائه می دهد. با این حال، تمرکز اصلی مزدکس بر روی بازار ارزهای دیجیتال است و به نظر می رسد با رویکردی نوآورانه به این بازار نگاه می کند. مدیران مزدکس آن را چیزی فراتر از یک پلتفرم مالی با رویکرد فناوری می دانند.

Interk شرکتی است که ابزارهای بازاریابی را برای خودکارسازی فرآیندهای بازاریابی دیجیتال مانند بازاریابی ایمیلی، بازاریابی پیامکی و بازاریابی فشاری ارائه می دهد. پلتفرم اتوماسیون بازاریابی انتها به انتها اینترک در واقع یک ابزار دقیق و کاربردی است که فعالیت های تجاری بازاریابی دیجیتال را هوشمند می کند و قابلیت های پیشرفته تجزیه و تحلیل داده ها و دسته بندی مشتریان را ارائه می دهد.

دلفین اسپادانا: یک شرکت سیستم های ردیابی خودرو که راه حل های جامع و تخصصی مدیریت ناوگان و ردیابی خودرو را در سراسر صنایع ارائه می دهد. این شرکت دوازده ساله در پروژه های مختلفی در زمینه کنترل دمای کابین خودرو، توزین بار، ردیابی خودرو، مدیریت سوخت، نگهداری و تعمیرات و حتی کنترل رفتار راننده به سازمان ها و شرکت های داخلی و خارجی خدمات ارائه کرده است.

Life and May: یک استارتاپ سلامت که در آزمایش ژنتیک تخصص دارد. این شرکت با استفاده از فناوری های جدید و با تکیه بر داده های به دست آمده از مراکز تحقیقاتی معتبر جهانی، امکان شناخت ویژگی های ژنتیکی افراد را فراهم می کند و در نهایت به شناخت بهتر خود و ایجاد تغییراتی در سبک زندگی شما کمک می کند.

Stimaanalytics: یک پلتفرم مبتنی بر یادگیری ماشین برای تجزیه و تحلیل داده های نیمه هوشمند است که در مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی فرا شکل گرفته است. این مرکز ۱۲ سال است که با رویکرد علمی و نوآورانه در زمینه مشاوره مدیریت و ارائه خدمات تخصصی در این زمینه از جمله مدیریت فناوری، مشاوره توسعه کسب و کار و مشاوره تحول سازمانی به موسسات بزرگ دولتی و یا موسسات خصوصی فعالیت می کند.

Setplot: این استارتاپ در زمینه توسعه کشاورزی هوشمند است و در واقع سیستمی برای نظارت بر مزارع با استفاده از تصاویر ماهواره ای است. این سامانه با بررسی اطلاعات مربوط به بافت خاک، نقشه رطوبت و هشدار اولیه نسبت به آفات احتمالی، امکان ثبت هفتگی و پایش اراضی کشاورزی را در اختیار ذینفعان بخش کشاورزی قرار می دهد.

موبیکار: این شرکت ارائه کننده شماره یک پلتفرم مبتنی بر اینترنت اشیا برای خودروهای متصل در ایران است که علاوه بر ارائه راهکارهای نظارتی مانند بیمه مبتنی بر استفاده خودرو، پیش بینی و پیشگیری، تعمیرات خودرو و عیب یابی ویژه تعمیرکاران، عیب یابی خودرو از راه دور. و مدیریت ناوگان، تولید و عرضه محصولات دستگاه هایی از جمله تشخیص بلوتوث و ردیاب های هوشمند خودرو.

شهر هوشمند: این استارت آپ با نام رسمی گروه کانکت، ۱۲ سال پیش در مرکز فناوری دانشگاه شریف فعالیت خود را آغاز کرد و به ارائه سیستم های داخلی و پردازش تصویر می پردازد. این شرکت در سال های اخیر بیشتر بر روی پردازش تصویر چند بعدی، راه حل های سخت افزاری و مبتنی بر اینترنت، تجزیه و تحلیل داده های بزرگ، داده کاوی و امنیت در سیستم های لینوکس تمرکز کرده است.