۱ گیگابایت اینترنت همراه ۶۳ هزار تومان


تعرفه اینترنت موبایل برای اپراتورهای تلفن همراه در سال جاری را بررسی کنید

براساس تصمیم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات، هزینه یک گیگابایت اینترنت سیم کارت های دائمی ۴۰۰۰ تومان و خطوط اعتباری ۶۳ هزار تومان است.

به گزارش پایگاه خبری خدمات بانکداری الکترونیک، سرویس اینترنتی که به صورت بی سیم و بر روی بستر تلفن همراه با استفاده از فناوری ۲G، ۳G و ۴G ارائه می شود و در اختیار مشترکین قرار می گیرد، اینترنت همراه و کاربران در هر نقطه تحت پوشش شبکه های تلفن همراه نامیده می شود. و موبایل) استفاده از اینترنت پرسرعت.

شرکت های دارای مجوز، بسته به نوع مجوز، خدمات اینترنتی را با فناوری های مختلفی از جمله مجوز خدمات تلفن همراه (MNO) و اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) ارائه می دهند. فهرست دارندگان خدمات اینترنت همراه در پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اداره دارندگان مجوز، دارندگان مجوز موبایل در دسترس است.

تعرفه اپراتورهای تلفن همراه

طبق مصوبه شماره ۵-۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سال ۱۳۹۵ سقف تعرفه هر کیلوبایت اینترنت برای سیم کارت های دائمی چهار تومان و برای سیم کارت های اعتباری شش تومان تعیین شد. یعنی هزینه ۱ گیگابایت اینترنت در سیم کارت های دائمی بر اساس تعرفه عادی حدود ۴۰۰۰ تومان و برای خطوط اعتباری حدود ۶۳۰۰۰ تومان است، اما برای رفاه حال مشترکین اپراتورهای تلفن همراه بسته های تشویقی اینترنت را با تخفیف های مناسب تعیین می کنند. از طریق کانال های مختلف (کدهای سفارش) USSD، پورتال رسمی اپراتور و سایر درگاه های فروش، برنامه های کاربردی و ۲.

لیست کامل بسته های اینترنت همراه در پرتال رسمی اپراتورها منتشر شده است. همچنین مشترکین می توانند بسته های اینترنتی را از طریق دستور آنلاین و کد حساب خریداری کنند. مشترکین می توانند با سفارش کدهای دستوری در هر اپراتور، بسته های اینترنتی را مشاهده و خریداری کنند.

https://cdn.isna.ir/d/2021/08/25/3/62014988.jpg

اما اخیرا به دلیل تغییر نرخ دلار و هزینه های اپراتور، بسته های اینترنتی خود را تغییر دادند که مورد انتقاد کاربران و برخی مسئولان خارج از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت اما رگولاتوری اعلام کرد این تغییرات در چارچوب مصوب شده است. توسط کمیسیون تنظیم مقررات صورت گرفت و اپراتورها تخلف نکردند.

نحوه مصرف حجم بسته های اینترنت

در سال های اخیر افزایش گسترده سرعت اینترنت در سراسر جهان باعث افزایش استفاده از اینترنت مشترکان شده است. از جمله عواملی که در افزایش استفاده مشترکین از اینترنت موثر است می توان به افزایش حجم وب سایت ها، افزایش کیفیت عکس ها و فیلم های آنلاین، افزایش کیفیت تصاویر و فیلم های استفاده شده در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و … اشاره کرد. افزایش استفاده از اینترنت از برنامه ها و برنامه ها و عملکرد مکرر. به روز رسانی ها

اما با توجه به عدم توجه اکثر کاربران اینترنت به این تغییرات و خرید بسته های اینترنتی طبق روال سال های گذشته، برای مشترکین مشخص نیست که اپراتورهای تلفن همراه حجم بسته های مشترکین را به درستی محاسبه نکنند، زیرا بسته های مشترکین خیلی زودتر از آنچه که فکر می کنند مشترک هستند منقضی شده است. بنابراین لازم است کاربران اینترنت به تغییرات ایجاد شده توجه داشته باشند.

برای اندازه گیری سرعت اینترنت موبایل، مشترکین می توانند از طریق لینک های speedcheck.ir، speedtest.ir یا سایر وب سایت ها و اپلیکیشن های معتبر محاسبه سرعت اینترنت از جمله سامانه نت نت پلاس در netsanjplus.ir اقدام کرده و سرعت اینترنت سیم کارت خاص خود را مشاهده کنند. . همچنین صفحه تست سرعت در پورتال اپراتورها وجود دارد و همچنین امکان تست سرعت اینترنت از طریق وب سایت خود اپراتور وجود دارد.

منبع: ایسنا