یک توکن غیر ستاره به پرداخت کنندگان اعطا شده است


مرکز توسعه تجارت الکترونیک وب سرویس اعطای کد ستاره صفر به پرداخت کنندگان از طریق پنجره ماژول تجارت الکترونیکی را معرفی کرده است تا بتوانند برای پذیرندگانی که هنوز موفق به دریافت کد الکترونیکی نشده اند، کد بدون ستاره دریافت کنند. تجارت کد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، از آذرماه سال گذشته شرکت های پرداخت موظف به صدور درگاه پرداخت تنها برای کسانی هستند که دارای کد اعتماد الکترونیکی هستند، اما این الزام برای دارندگان درب های قدیمی تمامی دارندگان درگاه پرداخت در داخل کشور نیز در نظر گرفته شده است. فضای مجازی که قبل از الزام به دریافت این محصول یا کد تجارت الکترونیک درگاه پرداخت را دریافت کرده اند، مطابق دستورالعمل پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در فضای مجازی، تا آذرماه فرصت دارند این محصول را دریافت کنند. ، در غیر این صورت از ارائه خدمات جلوگیری می شود.

در این بخشنامه که اوایل شهریور ماه ابلاغ شد، بانک مرکزی موظف است در چارچوب قوانین و مقررات، درگاه پرداخت مجازی کسب‌وکارهای آنلاین را از طریق شرکت‌های خدمات پرداخت و معاونت‌های پرداخت صرفاً در اختیار دارندگان کد اعتماد الکترونیکی قرار دهد. در صورت لغو یا تعلیق کد مانع از ادامه خدمت تجارت الکترونیک از طریق اینترنت می شود. از این رو مرکز توسعه تجارت الکترونیک با ارائه وب سرویس اعطای کد بدون ستاره به پرداخت کنندگان، امکان صدور این مورد را ساده کرده است.

محمد جواد هادی، معاون توسعه برنامه های کاربردی و تسهیل کسب و کار گفت: سه شریک پرداخت زرین پال، زیبا و پایستار اکنون به وب سرویس متصل هستند تا یک توکن بدون ستاره به آنها بدهند و می توانند برای کاربران خود توکن بدون ستاره درخواست کنند. مرکز توسعه تجارت الکترونیک در مراسم رونمایی از این خدمات الکترونیکی. وی تایید کرد که این مسیر برای سایر شرکت ها باز است و می توانند با تماس با پنجره ماژول تجارت الکترونیک و وب سرویس برای اعطای کد بدون ستاره اقدام کنند.

بر اساس اعلام مرکز توسعه تجارت الکترونیک، فرآیند اعطای اعطای خودکار اینماد با دریافت سند و اجرای وب سرویس خودکار اعطای اینماد آغاز می شود و پس از آن پرداخت کنندگان اطلاعات تجاری را به سامانه اینماد ارسال و دریافت می کنند. کد تایید دامنه و دامنه گیرنده توسط کاربر یا پرداخت کننده تایید می شود، کاربر برای احراز هویت از طریق آن سیستم و ورود به سیستم Inmad به سیستم Emta هدایت می شود. سپس تعهدنامه توسط این وب سرویس تایید می شود، اطلاعات کنترل می شود، تایید دامنه، شناسه صادر شده، کد رهگیری مالیاتی صادر و ثبت می شود. همچنین امکان بردن کاربر به صفحه پرداخت از طریق پنجره واحد وجود دارد تا بتواند اطلاعات خود اعم از کد رهگیری مالیاتی، پله مالیاتی و شماره شبایی را با توجه به کد ملی خود وارد کند.

اصولا پذیرندگان و کاربران علاوه بر اینکه می توانند مستقیماً در پنجره ماژول تجارت الکترونیک برای دریافت کد تجارت الکترونیک اقدام کنند، می توانند از طریق شرکای پرداخت نیز کد اعتماد خود را دریافت کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاهلینک کپی شد!