یادداشت تفاهم همکاری تجاری بین ایران و سازمان امنیت غذایی اسلامی


تفاهم نامه همکاری های تجاری در حوزه محصولات کشاورزی و غذایی بین ایران و سازمان امنیت غذایی اسلامی با امضای معاون وزیر صلح، رئیس سازمان توسعه تجارت و رئیس سازمان امنیت غذایی اسلامی امضا شد. سازمان.

به گزارش پایگاه خبرآنلاین؛ در سفر علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صلح و رئیس سازمان توسعه تجارت به ازبکستان، تفاهم نامه همکاری های تجاری در زمینه محصولات کشاورزی و غذایی بین ایران و سازمان امنیت غذایی اسلامی امضا شد.

بر اساس این تفاهم نامه، اطلاعات مربوط به کریدورها (کریدورها) تجاری در سازمان همکاری اسلامی و طرح های تجاری مرتبط بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در منطقه در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی مبادله خواهد شد.

همچنین حمایت دیگری برای تسهیل تجارت متقابل بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی برای محصولات کشاورزی و غذایی و کالاهای مرتبط و ترویج و توسعه تجارت متقابل محصولات کشاورزی و غذایی بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در به منظور تضمین امنیت غذایی پایدار و اجرای طرح ها، تجارت کشاورزی، سرمایه گذاری تجاری و همکاری های چند جانبه از دیگر مواردی است که دو طرف در این تفاهم نامه به آن متعهد هستند.

همچنین دو طرف بر همکاری در برگزاری نمایشگاه‌های تجاری، تامین کالا و استفاده از ابزارهای مالی اسلامی برای حمایت از توسعه تجارت تاکید کردند.