گوگل کروم به عنوان بدترین مرورگر برای تشخیص حملات فیشینگ شناخته شده است


گوگل کروم بدترین مرورگر وب برای شناسایی و جلوگیری از حملات فیشینگ است و ۶۷ درصد ضعیف تر از فایرفاکس است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، در یک مطالعه تحقیقاتی، آدرس وب ۸۰۰ سایت فیشینگ (اخیراً کشف شده) در مرورگرهای مختلف جستجو شد که نشان داد: گوگل کروم تنها ۲۸ درصد از سایت های فیشینگ را هنگام استفاده در ویندوز شناسایی می کند و ۲۵ درصد را مسدود می کند. از مک های اپل

در همین حال، فایرفاکس بهترین عملکرد را دارد و از ۸۵ درصد حملات فیشینگ در ویندوز و ۷۸ درصد در مک جلوگیری می کند. در این مطالعه، مرورگر پیش‌فرض Microsoft Edge 82 درصد از حملات فیشینگ را مسدود می‌کند و در رتبه دوم قرار می‌گیرد، در حالی که مرورگر پیش‌فرض macOS Safari اپل، ۷۷ درصد از حملات را شناسایی و مسدود می‌کند. اما Opera تنها ۵۶ درصد از حملات به سیستم عامل های مک و ویندوز را شناسایی می کند.

در کلاهبرداری های فیشینگ، مجرمان سایبری پیام های جعلی را در فضای مجازی ایجاد و برای دیگران ارسال می کنند و زمانی که قربانی روی لینکی کلیک می کند، به یک وب سایت جعلی هدایت می شود و ویروس ها روی دستگاه هایشان نصب می شود و یا اطلاعات شخصی وی به سرقت می رود. این می تواند منجر به سوء استفاده از اطلاعات مالی آنها شود.

بسیار ناراحت کننده است که می بینیم شرکت بزرگی مانند گوگل اجازه می دهد امنیت کاربرانش از این طریق در معرض دید قرار گیرد، امنیت پایین برای کلاهبردارانی که دائماً سعی می کنند از حملات فیشینگ برای دسترسی به اطلاعات کاربران استفاده کنند، موهبتی است. اگر نگران امنیت آنلاین خود هستید، حتماً روی پیوندهای ناشناس کلیک کنید، یک بسته آنتی ویروس با کیفیت بالا نصب کنید و مرورگر خود را به روز نگه دارید.

سخنگوی گوگل در پاسخ به این گزارش گفت: به دلیل عدم اطلاع از نحوه بررسی این گزارش، اظهار نظر در این مورد دشوار است و شرکت تا زمانی که گزارش کامل را دریافت نکنیم، اعتبار این گزارش را تایید نخواهد کرد.

منبع

لینک کوتاهلینک کپی شد!