کیفیت ناکافی آسفالت در کشور و گلایه مردم


وضعیت نامناسب آسفالت در کشور به یکی از معضلات مردم تبدیل شده و به دلیل باز نشدن جاده ها همواره کینه و گلایه آنها را به دنبال دارد. البته موضوع بحث فقط شهرداری یا ارگان های مربوطه برای تعمیر این گودال ها و رخنمون ها نیست. بلکه بحث کیفیت پایین این آسفالت است. آیا این بدان معناست که در تمام شهرهای دنیا هر یا دو سال یا گاهی زودتر نیاز به تعمیر آسفالت وجود دارد؟ یا فقط به دلیل کیفیت پایین آسفالت در کشورمان با این مشکل مواجه هستیم؟ !!

این کیفیت پایین گاهی به جایی می رسد که وقتی از خیابان های تازه آسفالت عبور می کنید دانه های آسفالت به لاستیک های شما می چسبند و به راحتی از سطح خیابان جدا می شوند. حتی در خیابان هایی که به تازگی آسفالت شده اند، بی نظمی و عدم یکپارچگی آسفالت بلافاصله پس از فرآیند روکش کاری بسیار مشهود است. در جاده های بین شهری و شهرستانی کافی است در فصول سرد سال با برف روی سطح و فرآیند نمک پاشی، عمر آسفالت به پایان می رسد و گاهی در حین رانندگی با چاله های خطرناک مواجه می شویم.

سوال بعدی این است. مشکلاتی از این دست در زمینه آسفالت فقط در کشور ما مشهود است یا در کشورهای دیگر رایج است. آیا مشکل از سنگ معدن آسفالت است؟ پیمانکاران هم از نکات فنی کار اطلاعی ندارند یا خدای ناکرده جلوی کار را می گیرند؟ متاسفانه آمارها نتایج ناامید کننده ای را نشان می دهد. سن آسفالت در کشورهای پیشرفته دوازده تا سیزده سال تخمین زده می شود در حالی که عمر آسفالت در کشور ما کمتر از سه سال است!!! یعنی یه ربع!!! لازم به ذکر است که هم اکنون در دنیا به دنبال استفاده از آخرین تکنولوژی در آسفالت خیابان ها و جاده های بین شهری هستند تا بتوانند عملیات عملی را در جهت بهبود و ارتقای کیفیت آسفالت انجام دهند. به عنوان مثال استفاده از فناوری نانو و استفاده از آسفالت خود ترمیم شونده که هم اکنون در بسیاری از شهرهای پیشرفته دنیا در حال اجراست. کپسول های نانو حاوی آسفالتی هستند که در صورت بروز هرگونه خراش یا شکستگی بر روی سطح آسفالت در اثر عوامل خارجی، به صورت خودکار باز شده و آسفالت را ترمیم می کند.

علت این مشکل در کشور از دیدگاه های مختلف قابل بررسی و تحلیل است. از وجود سیستم پیمانکاری ناسالم و ناکارآمد که البته منجر به افت کیفیت تولید آسفالت و روکش آسفالت می شود، تا عدم توجه به نکات فنی حیاتی در کیفیت تولید و روکش آسفالت که در نهایت باعث می شود. منجر به وضعیتی شود که این روزها با آن روبرو هستیم. مناقصه هایی وجود دارد که پیمانکاران کمترین بودجه را برای برنده شدن در نظر می گیرند، به همین دلیل است که اولین آجرهایی که توسط یک معمار کج گذاشته می شود به یک دیوار کج منتهی می شود! رعایت نکردن نکات فنی در آسفالت خیابان یک مشکل رایج و رایج است. وقتی در سردترین فصل آسفالت تعمیر می شود و عملیات آسفالت زیر باران و برف انجام می شود، این آغاز داستان این داستان تلخ است. البته در بسیاری از موارد آسفالت دچار مشکلات عدیده ای است که این روزها به دلیل نبود زیرساخت مناسب با آن مواجه هستیم. همچنین باید اذعان داشت که کمبود نیروی انسانی ماهر در این زمینه دلیل دیگری است.

وضعیت بد آسفالت
وضعیت بد آسفالت

به هر حال همه می بینیم که هر ساله شهرداری ها بودجه های بالایی را صرف تعمیر و روکش آسفالت کوچه ها و خیابان ها می کنند. امید است با در نظر گرفتن نکات فنی وضعیت این آسفالت با وجود این هزینه های زیاد بهبود یابد تا علاوه بر آزردگی شهروندان شاهد صرفه جویی و کمبودهای اقتصادی نیز باشیم. به موازات این کار در حوزه شهرداری و سازمان های مرتبط.

اکبرزاده – کارشناس اجتماعی