کمبود ویتامین چگونه می تواند بر گرانش کرونر تأثیر بگذارد؟


تاثیر کمبود ویتامین بر کرونا

موج دیگر کرونا تقریبا به پایان رسیده است ، اگرچه برخی از شهرهای ایران شاهد افزایش ناگهانی موارد کرونر هستند. موج دوم کشور را ویران کرد و همه را به یک شکل ، از نظر مالی یا احساسی ، یا هر دو تحت تأثیر قرار داد.

اما اکنون تقریباً به مرحله ای رسیده ایم که موارد کمی وجود دارد. اما این بدان معنا نیست که ما هنوز ایمن هستیم. نبرد هنوز تمام نشده است. MHA و بسیاری از دانشمندان هشدار داده اند که ممکن است سومین موج کرونا در اکتبر رخ دهد. هیچ ایده روشنی وجود ندارد که این موج چگونه به نظر برسد ، آیا خطرناک تر از موج دوم است و برای چه مدت.

هنوز وقت آن نرسیده است که احتیاط را کنار بگذاریم و مانند قبل از شیوع کووید -19 زندگی کنیم. در واقع زمان آن فرا رسیده است که خود را آماده کرده و برای متوقف کردن موج سوم هر کاری از دستمان بر می آید انجام دهیم.

ارتباط بین بیماری عروق کرونر و کمبود ویتامین

با ادامه بیماری همه گیر ، بسیاری از چیزهای جدید آشکار می شود. نشان داده شده است که بین شدت COVID-19 و سطح ویتامین D رابطه مستقیمی وجود دارد. ویتامین D به طور معمول در غذاها یافت نمی شود و منبع اصلی این ویتامین نور خورشید است.

اما متأسفانه این همه گیری همه ما را مجبور کرد در خانه بمانیم. مردم فقط می توانند برای خرید وسایل خانه بیرون بروند و نه همیشه در طول روز. این بدان معناست که اکثر ما در معرض نور خورشید قرار گرفتن در معرض مشکل هستیم. این امر منجر به کاهش سریع ویتامین D در بسیاری از افراد شده است.

افراد مبتلا به کمبود ویتامین D همچنین علائم شدیدتری از COVID را یافته اند. یکی از دلایل این امر می تواند این واقعیت باشد که ویتامین D برای ایمنی بدن بسیار مهم است و هنگامی که کمبود ویتامین D کافی وجود داشته باشد ، بدن نمی تواند به شدت به کرونا واکنش نشان دهد.

به طور مشابه ، کمبود ویتامین B12 با عفونت های جدی تر COVID-19 مرتبط است. کمبود ویتامین B12 می تواند باعث کم خونی ، ضعف و مشکلات عصبی شود.

برخی از محققان همچنین پیشنهاد می کنند که ویتامین B12 ممکن است به پروتئین های ویروسی متصل شود و به آرامی ویروس را تکثیر کند.

بنابراین ، اگر به اندازه کافی این ویتامین را در سیستم خود نداشته باشید ، می توانید به شدت بیمار شوید. افرادی که از داروهای ضد تشنج ، دیابت یا بیماری قلبی استفاده می کنند ، سطح ویتامین B12 پایینی دارند.

کمبود ویتامین D و B12 به ویژه اختلالات تنفسی را در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب افزایش می دهد.

چگونه سطح ویتامین D و ویتامین B12 را افزایش می دهید؟

خبر خوب این است که افزایش این دو ویتامین واقعاً آسان است.

خروج از خانه هنوز برای شما ایمن نیست مگر اینکه دلیل خوبی برای این کار داشته باشید. اما هنوز هم می توانید به اندازه کافی نور خورشید دریافت کرده و ذخایر ویتامین D خود را جایگزین کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر روز صبح به تراس خانه یا آپارتمان خود بروید و حدود سی دقیقه زیر نور آفتاب بمانید.

آیا ویتامین D می تواند از تاجگذاری جلوگیری کند؟

سه منبع اصلی ویتامین D عبارتند از:

 • Ee
 • پنیر
 • غلات حاوی ویتامین D
 • ماهی چاق

همچنین باید مکمل های ویتامین D مصرف کنید.

مواد غذایی حاوی ویتامین B12 شامل موارد زیر است:

 • عشق
 • پنیر
 • ماهی
 • گوشت

اکثر مردم با علائمی مانند خواب آلودگی ، مشکلات حافظه ، اضطراب ، افسردگی ، درد استخوان و مفاصل و گرفتگی پا دست و پنجه نرم می کنند ، اما نمی دانند که اصلی ترین کمبود ویتامین ممکن است چه چیزی باشد. شما می توانید از یک آزمایش خون ساده برای بررسی میزان نرمال بودن میزان ویتامین خود استفاده کنید.

برای ایمن ماندن چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟

علاوه بر افزایش ویتامین D و ویتامین B12 ، باید موارد زیر را نیز انجام دهید تا از موج سوم COVID-19 در امان باشید

 • گچ واکسینه شده است
 • پروتکل COVID را دنبال کنید
 • مدیریت دیابت
 • ایمنی خود را تقویت کنید

فقط به دلیل موارد کمتر گزارش شده ، نمی توانیم تصور کنیم که همه گیری تمام شده است. امواج بعدی ممکن است در راه باشد. نحوه رفتار ما در حال حاضر تعیین می کند که چقدر خطرناک خواهد بود. همه ما باید مراقب خود و رفاه عزیزانمان باشیمبه


بیشتر بدانید:

فشار خون بالا و واکسیناسیون کرونا ، خطرناک یا بی ضرر
آیا ماساژ محل تزریق واکسن کرونا خوب است؟
سه علامت تجاری Corona Delta را بشناسید

دیدگاهتان را بنویسید