کلاهبرداری آنلاین با جعل


فرمانده انتظامی مناطق عشایری اعلام کرد:

رئیس پلیس تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عامل ایجاد سایت فروش البسه با جعل این کالا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس عشایری، داود معظمی کودرزی، رئیس پلیس مناطق عشایری پایتخت گفت: تعدادی از شهروندان با مراجعه به پلیس منطقه عشایری تهران بزرگ مدعی شدند از آنها کلاهبرداری شده است. بعد از خرید در فروشگاه لباس.

این مقام انتظامی با بیان این مطلب گفت: مالباختگان این پرونده در ادامه اظهار داشتند که قصد خرید لباس در فضای مجازی را داشتند که با سایتی مواجه شدند که این کالاها را با قیمت ارزان به فروش می رساند که دارای کد اعتماد الکترونیکی نیز بود و پس از تکمیل. خرید و پرداخت کالا را دریافت نکرده و متوجه کلاهبرداری شده است.

وی افزود: پس از دریافت اظهارات متهمان، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و کارشناسان پلیس نواحی عشایری تهران بزرگ تحقیقات مقدماتی را در این خصوص آغاز کردند و در مراحل اولیه متوجه شدند که کلاهبردار سعی در جلب اعتماد شهروندان با ایجاد سایت خرید اینترنتی، جعل و فریب آنها داشت.

گدرزی ادامه داد: ماموران امنیت سایبری پلیس عشایری پایتخت فدرال با استفاده از مراحل فنی و تحقیقات گسترده در فضای مجازی و پس از کسب اطلاعات در مورد هویت متخلف و تشریفات قضایی متهم، توانستند عامل این وب سایت را شناسایی کنند. ، او شناسایی شد. او در یکی از مناطق شمالی تهران بزرگ دستگیر شد و پلیس عشایر وارد آن شد.

وی خاطرنشان کرد: متهم پس از حضور در پلیس آگاهی مناطق عشایری منکر وقوع هر گونه جرم شد اما پس از بررسی مدارک و مستندات پرونده به کلاهبرداری از بیش از ۲۱ شهروند به ارزش حدود پنج میلیارد ریال اعتراف کرد.

این افسر پلیس با اشاره به اینکه مشخصات فروشگاه های معتمد در سایت قابل مشاهده است، خاطرنشان کرد: شهروندان خرید اینترنتی خود را از سایت هایی که دارای کد اعتماد الکترونیکی هستند انجام دهند، از واریز وجه زیر آدرس ودیعه و … قبل از تحویل خودداری کنند. اصالت را تایید کنید و از فروش جداگانه کالا خودداری کنید.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: این پلیس به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است و کاربران می توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک این موضوع را از طریق سایت پلیس فتا در اداره ثبت گزارش های عمومی به ما اطلاع دهند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!