کاهش ۲۱ درصدی ارزش بازار جهانی سامسونگ


در سال گذشته رخ داد؛

بر اساس گزارش جدید PWC مستقر در لندن، سامسونگ الکترونیکس با ارزش بازار ۳۴۲ میلیارد دلار در پایان مارس ۲۰۲۲، هفت رتبه از جایگاه خود در سال گذشته سقوط کرده است و اکنون با افت ۲۱ درصدی در جایگاه بیست و دوم قرار دارد. ارزش بازار جهانی

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از SamMobile به نقل از داده های PWC، سامسونگ الکترونیکس نسبت به سال گذشته چند پله سقوط کرده است و از مارس ۲۰۲۱ تا مارس ۲۰۲۲، ۲۱ درصد از سهم خود را از دست داده است. ارزش بازار

این غول فناوری مستقر در کره جنوبی در سال گذشته در رتبه پانزدهم فهرست قرار گرفت و اکنون از نظر ارزش بازار در رتبه ۲۲ قرار دارد.

تفاوت بزرگ اپل با سامسونگ

اپل با اختلاف زیادی نسبت به سامسونگ با ارزش بازار ۲.۸۵ تریلیون دلار در صدر این فهرست قرار دارد.

TSMC، که اتفاقاً بزرگترین رقیب سامسونگ در بخش نیمه هادی است، دهمین رقیب بزرگ سامسونگ با ارزش بازار با ارزش تخمینی ۵۴۱ میلیارد دلار است.

مایکروسافت، شرکت ملی نفت عربستان، آلفابت، آمازون و تسلا نیز در رتبه های دوم تا ششم این فهرست قرار گرفتند.

شرکت ها و سازمان های معروف دیگری مانند بانک آمریکا، تویوتا موتور، گروه علی بابا و فایزر نیز پس از سامسونگ در این لیست قرار دارند.

از نظر کشورها، ایالات متحده با حاشیه بزرگ در مارس ۲۰۲۲ دارای بالاترین ارزش بازار است.

در واقع، بسیاری از شرکت های موجود در لیست در ایالات متحده مستقر هستند.

پس از آن، چین که ۲۲ درصد از ارزش بازار خود را از دست داد، بالاترین ارزش بازار را برای عربستان سعودی، سوئیس، فرانسه، بریتانیا، تایوان، هند، ایرلند و کره جنوبی به دست آورد.

منبع: دیجیاتو

لینک کوتاهلینک کپی شد!