کاهش ۸۳ درصدی ثروت اسنپ/اسنپ در آستانه ورشکستگی


مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران اسنپ در سال گذشته ۸۳ درصد از دارایی خود را از دست داد و دارایی او از ۱۳.۹ میلیارد دلار به ۲.۳ میلیارد دلار افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، برآوردهای شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان می دهد که ایوان اشپیگل ۸۳ درصد از ثروت خود را در سال گذشته از دست داده و دارایی خالص او بین ۲۱ اکتبر ۲۰۲۱ تا ۲۱ اکتبر ۲۰۲۲، ۱۱.۶ درصد است. یک میلیارد دلار کاهش یافته است. از ۱۳.۹ میلیارد دلار به ۲.۳ میلیارد دلار کاهش یافته است.

بابی مورفی، یکی از بنیانگذاران اسنپ، که به عنوان مدیر ارشد فناوری این شرکت فعالیت می کند، در سال ۲۰۲۲ ثروت ۸۱ درصدی کاهش یافت و در روز جمعه به ۱.۹ میلیارد دلار رسید.

اسنپ، شرکت مادر اسنپ چت، زیان خالص ۳۶۰ میلیون دلاری را برای سه ماهه سوم سال جاری گزارش کرده است که نسبت به ضرر ۷۲ میلیون دلاری در مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. این خسارت شامل ۱۵۵ میلیون دلار هزینه بازسازی است.

رکود در فعالیت های تبلیغاتی و همچنین کاهش رشد کاربران نقش مهمی در این ضرر مالی داشت. تعداد کاربران فعال روزانه اسنپ چت همچنان در حال رشد است و تا پایان سپتامبر به ۳۶۳ میلیون نفر رسیده است که نشان دهنده رشد ۱۹ درصدی سال به سال است، اما نرخ رشد کاهش یافته است.

ایوان اشپیگل در ماه می اعلام کرد که اسنپ روند استخدام را کند می کند. متعاقباً اعلام شد که حدود ۲۰ درصد از کارکنان اخراج می شوند و پروژه ها در اسنپ تعطیل می شوند. اینسایدرها به Business Insider گفتند: تمرکز این شرکت بر روی کسب درآمد از کاربران، افزایش درآمد و جذب کاربران مسن تر به اپلیکیشن است.

اسنپ ​​همچنین دفتر اجاره ای خود را در سانفرانسیسکو فروخته است.

طبق گزارش Business Insider، اشپیگل، مورفی و رجی براون با یکدیگر در دانشگاه استنفورد آشنا شدند و این سه نفر برای اولین بار این برنامه را در جولای ۲۰۱۱ با نام Peekaboo منتشر کردند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!