کاهش سریع وزن به طرز شگفت انگیزی بدون گرسنگی


این امر متابولیسم را بین 80 تا 100 کالری در روز بهبود می بخشد. رژیم غذایی با پروتئین بالا میل به پرخوری عصبی را تا 60 درصد کاهش می دهد. علاوه بر این ، برای برخی از افراد وسوسه غذا خوردن در پایان شب یا نیمه شب تا نیمه پر است و شما را آنقدر سیر می کند که به طور متوسط ​​روزانه 441 کالری کمتر مصرف می کنید.
پروتئین مهمترین ماده مغذی در مورد کاهش وزن است.

کربوهیدرات سبزیجات کم است

· کلم بروکلی
· گل کلم
اسفناج
· گوجه فرنگیها
کلم پیچ
کابس
زالوت
خیارها

از پر کردن بشقاب خود با این سبزیجات نترسید. رژیم غذایی با گوشت و سبزیجات حاوی فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی است ، تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن برای سالم ماندن ، و همین امر به کاهش سریع وزن کمک می کند.

منابع چربی سالم
· روغن زیتون
· روغن نارگیل
روغن آووکادو
· کره

2 تا 3 وعده غذایی در روز بخورید و اگر احساس گرسنگی کردید ، می توانید چهارمین وعده غذایی را نیز اضافه کنید. از خوردن چربی های سالم نترسید. اگر رژیم غذایی کم کربوهیدرات و کم چربی را انتخاب کنید ، شکست خواهید خورد. این نوع رژیم غذایی باعث گرسنگی شدید ، ناراحتی و در نهایت ترک این برنامه می شود.

وزنه ها را بلند کنید

با کاهش مصرف کربوهیدرات و مصرف چربی سالم برای کاهش سریع وزن ، ورزش ضروری نیست ، اما به هر حال توصیه می شود. برای کاهش سریع وزن با ورزش ، بهترین راه برای رفتن به باشگاه 3 تا 4 بار در هفته ، گرم کردن و بلند کردن وزنه است.
اگر برای اولین بار است که به باشگاه می روید ، حتماً در مورد وزنه زدن با مربی خود صحبت کنید. کاهش وزن کالری زیادی می سوزاند و از کاهش متابولیسم جلوگیری می کند. به یاد داشته باشید که کاهش متابولیسم مهمترین عارضه کاهش سریع وزن است.
مطالعات نشان داده است که با کاهش چربی بدن ، مقداری عضله نیز می سازید.
وقتی وزنه زدن گزینه مناسبی برای شما نیست ، انجام تمرینات هوازی ، مانند پیاده روی ، دویدن ، دوچرخه سواری یا شنا ، مثر است.
هفته ای یک بار استراحت کنید و به خودتان اجازه دهید کربوهیدرات مورد علاقه خود را در آن روز مصرف کنید. اکثر مردم آخر هفته استراحت می کنند.

تاثیر ورزش بر کاهش سریع وزن

شما باید منبع کربوهیدرات سالم را انتخاب کنید ، منبع کربوهیدرات سالم عبارتند از:

· مسافرت رفتن
·
Bäinumm
· سیب زمینی
· شش عدد سیب زمینی
میوه های مختلف

اما به یاد داشته باشید که فقط یک روز در هفته را به کربوهیدرات اختصاص دهید. به خاطر داشته باشید که این کربوهیدرات ها ضروری نیستند ، اما می توانند باعث تولید برخی هورمون های چربی سوز مانند لپتین و هورمون تیروئید شوند.

شما می توانید در روز استراحت مقداری وزن اضافه کنید ، اما این وزن با آب نیز مرتبط است ، که بعد از استراحت ظرف یک یا دو روز از بین می رود.
در برنامه کاهش وزن سریع ، تا زمانی که کربوهیدرات ها را کاهش داده و پروتئین ، چربی های سالم و کربوهیدرات بیشتری مصرف می کنید ، نیازی به محاسبه کالری ندارید ، اما خوردن غذاها با احتیاط همیشه مطلوب است. از خوردن هر چیزی پرهیز کنید.

به سادگی کربوهیدرات ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید

1. شکر و نشاسته را برای خود ترکیب کنید

مهمترین گام برای کاهش سریع وزن شکم ، ران و ساق پا است ، قند و نشاسته را از بین می برد ، بنابراین کربوهیدرات ها را کاهش می دهد. با این کار سطح گرسنگی شما کاهش می یابد و در نتیجه کالری کمتری مصرف خواهید کرد. در این حالت ، بدن به جای سوزاندن انرژی ، از چربی ذخیره شده تغذیه می کند.

کاهش سطح انسولین در بدن از دیگر مزایای عدم مصرف قند و نشاسته است. با سطح انسولین ، کبد سدیم و آب اضافی بدن را کاهش می دهد. به این ترتیب وزن ناشی از نفخ و آب اضافی بدن نیز کاهش می یابد.

با این روش معمولاً در هفته اول حدود 4.5 کیلوگرم (گاهی حتی بیشتر) وزن کم می کنید که این به دلیل چربی و آب بدن است.

کاهش مصرف کربوهیدرات به معنی خوردن تا سیری است ، در حالی که کاهش چربی به معنای کاهش کالری و منجر به گرسنگی است. بنابراین با حذف کربوهیدرات ها ، به طور خودکار کالری کمتری بدون گرسنگی دریافت می کنید.

2. پروتئین ، چربی و سبزیجات بخورید

هر یک از وعده های غذایی شما باید حاوی منبع پروتئین ، منبع چربی و کربوهیدرات کم باشد. انتخاب این روش باعث کاهش مصرف کربوهیدرات روزانه شما می شود.

منابع پروتئینی عبارتند از:

مرغ ، گوسفند و گوشت گاو

ماهی و غذای دریایی

تخم مرغ (تخم مرغ کامل با زرده تخم مرغ)

رژیم غذایی

10 نکته برای کاهش سریعتر و آسانتر وزن

  • صبحانه پروتئینی بخورید: خوردن صبحانه پروتئینی به شما کمک می کند تا مدت بیشتری سیر بمانید ، کمتر غذا بخورید و کالری دریافتی خود را در طول روز کاهش دهید.
  • از نوشیدنی ها و آب میوه های شیرین خودداری کنید. این دو نوع نوشیدنی چرب ترین نوشیدنی هستند و اجتناب از آنها به کاهش وزن کمک می کند.
  • نیم ساعت قبل از غذا آب بنوشید. مطالعات نشان داده است که نوشیدن آب به مدت 30 دقیقه قبل از خوردن هر وعده غذایی 44 درصد به کاهش سریع وزن در مدت 3 ماه کمک می کند.
  • محصولات لاغری مورد علاقه خود را انتخاب کنید.
  • فیبرهای محلول در آب مصرف کنید. مطالعات نشان داده است که فیبر محلول در آب به کاهش چربی به ویژه چربی شکم کمک می کند. مکمل های فیبر نیز مثر خواهند بود.
  • چای یا قهوه بنوشید. نوشیدن چای یا قهوه بدون قند به افزایش متابولیسم بدن کمک می کند.
  • بیشتر غذاهای کامل و فرآوری نشده بخورید. رژیم غذایی خود را بر اساس غذاهای کامل تنظیم کنید. این غذاها سالم و رضایت بخش هستند و از خوردن خودداری می کنند.
  • غذای خود را به آرامی بخورید. کسانی که سریع غذا می خورند با گذشت زمان وزن خود را افزایش می دهند. آهسته غذا خوردن باعث سیری سریعتر و ترشح بیشتر هورمونهای کاهش وزن می شود.
  • هر روز خود را وزن کنید. مطالعات نشان داده است افرادی که هر روز خود را وزن می کنند بیشتر احتمال دارد وزن خود را کاهش دهند و همچنین حفظ وزن خود را آسان تر می دانند.
  • هر شب یک خواب راحت داشته باشید. کم خوابی یا کیفیت پایین خواب یکی از مهمترین عوامل افزایش وزن است ، بنابراین مراقب خواب خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید