کارمزدهای بانکی به زودی بررسی می شود


معاون فناوری های نوین بانک مرکزی؛

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی گفت: در نظر داریم در نیمه دوم سال اقداماتی را برای اصلاح کارمزدهای بانکی انجام دهیم.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری خدمات بانکداری الکترونیک در خصوص سیاست های بانک مرکزی در نیمه دوم سال و سال آینده گفت: در حال حاضر در تلاش هستیم تا استراتژی های فعلی در مرحله بعد در مورد هزینه های بانکی و تعدیل آنها صحبت خواهیم کرد.

و برنامه های مخفیانه سال جدید را به مهران مهرامیان اطلاع داد که تفسیر این برنامه ها را برای آینده ممکن دانست.

کارمزدهای بانکی چقدر است؟

بسیاری از مردم هنگام استفاده از خدمات بانکداری الکترونیکی، آنها کسر مبلغی را تحت عنوان کارمزد ذکر کرده اند. این کارمزد مبلغی است که بانک ها و سایر مؤسسات مالی در قبال خدماتی که تحت عنوان کارمزد بانکی ارائه می دهند دریافت می کنند.

از آنجایی که بر اساس قانون پولی و بانکی کشور وظیفه بانک مرکزی است که حداقل و حداکثر سود و کارمزد دریافتی و پرداختی بانک ها را تعیین کند، نرخ جدید این مبلغ توسط بانک مرکزی اعلام می شود. از طریق چرخ فلک و گاهی به دلیل افزایش تورم این نرخ افزایش می یابد.

در پاسخ به این سوال که کارمزد خدمات بانکی چیست، باید گفت که بانک ها و سایر موسسات مالی در قبال ارائه خدماتی که ارائه می دهند، مبلغی را تحت عنوان کارمزد بانکی دریافت می کنند. براساس قانون پولی و بانکی کشور، بانک مرکزی موظف است حداقل و حداکثر کارمزد دریافتی و پرداختی بانک ها را تعیین و بر بانک ها و موسسات اعتباری نظارت کند.

کارمزد خدمات بانکی مبلغی است که بانک ها و سایر مؤسسات مالی در قبال خدماتی که ارائه می کنند دریافت می کنند. این خدمات شامل چک کارت به کارت و چک بین بانکی است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!