کارآفرینی یک روش زندگی تا آخرین لحظات زندگی است


کارآفرینی سبکی از زندگی است، سبکی که مردم با آن متولد می شوند و شور و شوق آن تا آخرین لحظات زندگی در میان مردم باقی می ماند. کارآفرینی بازنشستگی ندارد و بنابراین سن نمی شناسد. بسیاری از مردم می بینند که سن ۵۰ سال گذشته است و روزهای بازنشستگی کم کم شروع می شود، دوران کار و تلاش به پایان رسیده است و مردم باید به حقوق بازنشستگی که دریافت می کنند تکیه کنند یا وقت خود را در پارک ها با همسالان سپری کنند و زندگی های گذشته خود را از دست بدهند. فقط با مرور خاطرات دوران جوانی.

اگر می خواهید حتی بعد از سن بازنشستگی به دلایل مختلف مانند بیکاری یا سرگرمی یا حتی به دلایل مالی و کسب درآمد کار کنید، به شما تبریک می گوییم. زیرا قبول نکردید که دوران پیری گاهی منفی و با کاهش توانایی های شما همراه باشد.

در دنیا بسیاری از افراد ثابت کرده اند که با وجود ایده های کلی در مورد بازنشستگان، می توان حتی در این سنین نیز عملکرد منحصر به فردی در کسب و کار داشت. بر اساس آخرین تحقیقات، تعداد افرادی که در سالمندی به موفقیت دست یافته اند روز به روز در حال افزایش است. امروزه با توجه به افزایش امید به زندگی، افراد هنوز سال های زیادی پس از بازنشستگی فرصت دارند و حتی در مدت زمان طولانی، از قدرت بدنی، آمادگی ذهنی، تمایل به کار و پذیرش مسئولیت های شغلی برخوردارند. استفاده صحیح از توانمندی‌های بالقوه و بالفعل این گروه سنی می‌تواند بسترهایی را برای افزایش سرمایه انسانی و اقتصادی در جوامع فراهم کند. ضرورت و اهمیت مسائل پس از بازنشستگی در جوامع امروزی نیز با ارتقای کیفیت زندگی و افزایش امید به زندگی در حال افزایش است. موارد ذکر شده تاثیر مستقیم و غیرمستقیم بر روحیه بازنشستگان و حضور آنها در روابط کاری دارد و ادامه فعالیت های روزمره تاثیر بسزایی در کاهش این احساس تنهایی و پیامدهای آن دارد.

اما شما چگونه این را انجام می دهید؟ چگونه می توان راهنمایی شغلی را به بهترین وجه در دوران سالمندی هدایت کرد؟ بهترین توصیه این است که بر روی آنچه در آن مهارت دارید تمرکز کنید و در عین حال دنیای دیجیتال را در نظر داشته باشید. شما تجربیات و مهارت هایی دارید که حتی در بهترین دانشگاه ها هم به دست نمی آید. از تجربیات و دانش خود نهایت استفاده را ببرید و سعی کنید با توجه به افرادی که امروزه خواسته هایشان متفاوت است، یک کسب و کار و محصول جدید ایجاد کنید. استفاده از دنیای مجازی موضوع مهمی است که نباید از آن غافل شد. بله، ما وارد عصر جدیدی شده ایم و برای این امر لازم است با اپلیکیشن ها آشنا شویم. آیا این نیست که تغییرات سریع در جهان و روندها همیشه یک چالش بزرگ در دنیای تجارت بوده است؟ بنابراین به دنیای دیجیتال به عنوان یکی از آن تغییرات سخت نگاه کنید. اگر شما یک کارآفرین واقعی هستید، تنها چیزی که می تواند شما را از راه اندازی یک کسب و کار جدید باز دارد، عدم اعتماد به نفس است، نه تغییرات دنیای فناوری و چالش های مرتبط با آن.

ظرفیت کارآفرینی یکی از ضروریات در زمینه ویژگی ها و توانمندی های فردی افراد در جوامع هزاره سوم و از عوامل رشد و توسعه و نیز یکی از شاخص های مؤثر بر نظارت بر شرایط اقتصادی و اجتماعی جامعه به شمار می رود. برخی از مطالعات در کشورهای توسعه یافته نشان می دهد که اکثر افراد می خواهند پس از بازنشستگی کار کنند و حتی بسیاری از آنها به صورت انفرادی، در خانه یا در سازمان ها کار می کنند. البته انگیزه اقتصادی جزء جدایی ناپذیر تمایل بازنشستگان به راه اندازی کسب و کار جدید و کارآفرینی است، اما با این وجود جدا از عوامل اقتصادی و بهبود شاخص هایی مانند کیفیت زندگی، عوامل روانی و اجتماعی نیز در احساس نیاز به اشتغال بسیار مهم است. بعد از بازنشستگی

کارآفرینی سن نمی شناسد
کارآفرینی سن نمی شناسد

امروزه بر اساس نحوه راه اندازی کسب و کار در رسانه ها به نظر می رسد که بنیانگذاران و بنیانگذاران شرکت ها همگی از نسل جوان هستند. داستان های زیادی درباره میلیونرها و کارآفرینان جوان وجود دارد و این تنها بخشی از داستان است. بسیاری از کارآفرینان هستند که ایده های بزرگ خود را در سنین بالا ارائه کرده اند. Wally-e-Moss صاحب یک برند بسیار معروف از کلوچه ها با نام خانوادگی خود، آموس یا “سرهنگ ساندرز” است و او صاحب برند معروف مرغ سرخ شده کنتاکی است.

بنابراین باید باور داشت که سن فقط یک عدد است و رسیدن به موفقیت هرگز به سن مربوط نمی شود و برای موفقیت در زندگی هیچ وقت دیر یا زود نیست و حتی با داشتن برخی مهارت های اولیه می توان به ایده های جدید دست یافت. لباس های جدید. در نتیجه، جای تعجب نیست که موفقیت به فردی در سنین بالا و زندگی پر از تجربه دست یابد. بنابراین به توانایی های خود ایمان داشته باشید و بدانید که اگر حسابگر عمل کنید، احتمال موفقیت و پیروزی شما بسیار بیشتر از سایر اعصار خواهد بود و از راه اندازی یک کسب و کار جدید بسیار خوشحال خواهید شد.

خانم مینا دیوبند – سردبیر روزنامه التوحیس