کارآفرینی نوعی سبک زندگی است


کارآفرینی یک سبک زندگی است که در لحظه زندگی یک کارآفرین معتبر است. شرایط دنیای تجارت به گونه ای پیش رفته است که بیشتر رسانه ها مردم را به فعالیت های کارآفرینانه و مستقل تشویق می کنند. البته این بسیار خوب و مفید است و می تواند به مرور زمان و با تقویت پایه های فرهنگ کارآفرینی جامعه را به سمت فعالیت های کارآفرینانه سوق دهد. اما نکته مهم اینجاست که همه مردم می توانند کارآفرین شوند؟ !!

شروع یک کسب و کار بر اساس شخصیتی که هستید یک تجربه سرگرم کننده و فوق العاده است. اما ادامه این کار طی مراحل مختلف نیاز به خمیری دارد که شما فقط در کارآفرینی متخصص باشید. چه ویژگی های رفتاری و فردی یک کارآفرین موفق می تواند موفقیت او را تضمین کند؟ اینکه باور حاکم در جامعه برای همه افراد جامعه با هر روحیه و شخصیتی میل کارآفرین شدن را داشته باشد، آیا می تواند باور درستی باشد؟ این باور دقیقاً مشابه باورهای قدیمی سال های نه چندان دور مثلاً دهه شصت است که شرط موفقیت را گذراندن دانشگاه می دانستند و موفقیت با دانشگاه رفتن در رشته هایی مانند ریاضی و تجربی حاصل می شد. اما با گذشت زمان و افزایش تعداد فارغ التحصیلان بیکار، این امر باعث شد تا خانواده ها به این باور برسند که تحصیلات دانشگاهی لزوماً موفقیت افراد را تضمین نمی کند و هرگز نخواهد بود. اما اینکه امروز هم این باور تقویت شده است که شرط موفقیت افراد مشهور و ثروتمند جهان، پیمودن مسیر کارآفرینی است و زمانی که کارآفرین موفقی هستید مسیر پیشرفت را به درستی طی کرده باشید. جای بر اعراب.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تنها پنج درصد از افراد با توجه به مهارت ها و ویژگی های رفتاری خود می توانند کسب و کار خود را راه اندازی کنند و نود و پنج درصد دیگر با کار در شرکت ها یا سازمان های بزرگ کارآمدتر و موفق تر خواهند بود. . بنابراین اگر به فعالیت های کارآفرینانه علاقه مند هستید، باید ببینید آیا شما برای کارآفرینی ساخته شده اید یا خیر؟

ریسک کردن، اولین و بارزترین ویژگی رفتاری کارآفرینان موفق است. کارآفرینی با عدم اطمینان همراه است و همیشه با عدم قطعیت های زیادی روبرو خواهید شد. اگر تحمل چنین شرایطی برایتان سخت است، بهتر است از ابتدا در مورد فعالیت های کارآفرینانه خط و نشانی بکشید.

کارآفرینان به دنبال فرصت ها می گردند و با چشمانی باز به ایده ها و چالش های پیرامون خود توجه می کنند. از هیچ فرصت و مشکلی به راحتی نمی گذرند و سعی می کنند با نگاهی نقادانه فرصت اصلی را از دل هر مشکلی غنیمت بشمارند. آنها خستگی ناپذیر هستند. کارشان آنقدر سرگرمی است که حتی متوجه گذر زمان نمی شوند.

مصاحبه ها و کتاب های مربوط به کارآفرینی تنها نقاط روشن و جذاب زندگی کارآفرینان را نشان می دهد، در حالی که زندگی کارآفرینان هرگز به اندازه ای که رسانه ها به تصویر می کشند جذاب نیست. شما با مشکلاتی احاطه خواهید شد که فقط با روحیه ابتکار می توان با آنها مبارزه کرد. کارآفرینان علاوه بر لذت بردن از گفتگو با دیگران و بهره مندی از تیم های حرفه ای، به کار خود ایمان دارند و همیشه در تصمیم گیری های خود مصمم هستند. افکار منفی راهی در وجود خود ندارند و حتی سخت ترین شکست ها آنها را نابود نمی کنند.

اهداف کارآفرینی
اهداف کارآفرینی

فعالیت های کارآفرینانه ممکن است شما را ثروتمند کند، اما ثروت هرگز هدف نهایی کارآفرینان موفق نیست. آنها عاشق کار خود هستند و کار درست انجام شده چیزی جز ثروت و موفقیت به همراه نخواهد داشت. شاید به همین دلیل است که کارآفرین بودن تنها زمانی وسوسه انگیز است که موفقیت، ثروت و شهرت ظاهری به نمایش گذاشته شود. اما در درون، پر از تلاش، شکست و صدها مشکل دیگر است که نیاز به حل دارند.

خودآگاهی در زمینه کارآفرینی بسیار مهم است. اگر میل به فعالیت های کارآفرینانه دارید، باید راه خود را بشناسید تا با دنبال کردن آگاهانه این مسیر موفقیت خود را تضمین کنید.

حسین یحیی – مدیرمسئول روزنامه التوحید