چگونه وارد دنیای NFT می شوید؟


به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، شروع استخراج و فروش توکن های غیراستاندارد به پنج سال پس از معرفی بیت کوین یعنی به سال ۲۰۱۴ برمی گردد.

اولین توکن دگرجنس گرا در جهان توسط کوین مک کوی در می ۲۰۱۴ ایجاد شد.

ناهمگونی یا قابلیت تعویض نمادهای ناهمگونی در یک شکل نشان می دهد که آنها منحصر به فرد هستند و نمی توان آنها را با چیز دیگری جایگزین کرد.

به عنوان مثال، بیت کوین قابل بازخرید است و شما می توانید آن را با بیت کوین دیگری مبادله کنید، اما توکن ها را نمی توان با ارز دیگری مبادله کرد.

اگرچه هنوز شک و تردیدهای زیادی در مورد صنعت وجود دارد، تقاضا برای این نوع توکن ها اخیرا افزایش یافته است.

فناوری بلاک چین و توکن های غیر سنتی به هنرمندان و سازندگان محتوا فرصتی منحصر به فرد برای کسب درآمد از کالاهای خود داده است.

به عنوان مثال، با این توکن ها، هنرمندان دیگر نیازی به دنبال واسطه هایی مانند گالری یا حراجی برای فروش آثار خود ندارند.

آنها می توانند آثار هنری خود را مستقیماً به عنوان نماد به مصرف کنندگان بفروشند و حتی از آن حق امتیاز کسب کنند.

به دلیل این مالکیت، هر بار که یک اثر هنری به صاحب جدید فروخته می شود، درصدی از فروش را دریافت می کنند.

با این حال، حتی اگر شما یک هنرمند نیستید. شما هنوز هم می توانید در صنعت توکن نامتقارن کار کنید.

با خرید توکن برای هنرمندان مورد علاقه خود می توانید از آنها حمایت کنید یا برای خود درآمد کسب کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید اجزای برخی از بازی‌های مبتنی بر بلاک چین را اجاره کنید تا هر یک از بازیکنانی که قصد استفاده از آن‌ها را دارند به آنچه می‌خواهند برسند و شما نیز اجاره خود را دریافت کنید.

برخی نیز ژتون‌های غیر سنتی را نوعی سرمایه‌گذاری می‌دانند و پس از مدتی نگه‌داشتن آن‌ها، آن‌ها را به قیمت بالاتری می‌فروشند، مانند کلکسیونرهای نقاشی.

بسیاری بر این باورند که نمادهای غیر یکنواخت انقلابی در هنر دیجیتال هستند، اما پایانی برای آن وجود ندارد.

به معنای واقعی کلمه هر دیجیتالی را می توان به یک توکن غیر بومی تبدیل کرد.

در حالی که بیشتر سر و صدای صنعت توکن حول فروش آثار هنری دیجیتال می چرخد، انعطاف پذیری این فناوری به این معنی است که تقریباً هر چیزی را می توان به یک توکن تبدیل کرد.

نام دامنه های اینترنتی، دارایی های درون بازی، توییت ها، آهنگ ها و ویدیوها را می توان به یک قرارداد هوشمند در شبکه اتریوم و یک توکن Gentile تبدیل کرد.

فعالان این صنعت هنوز به یاد دارند که حدود یک سال پیش، جک دورسی، موسس شبکه اجتماعی توییتر، موفق شد اولین توییت خود را در قالب یک توکن به قیمت ۲.۹ میلیون دلار به فروش برساند.

در میان این نام‌های معروف و شخصیت‌های خیره‌کننده، نمادهای دگرجنس‌گرای زیادی در این صنعت وجود دارد و تب نمادهای دگرجنس‌گرا دامان افراد مشهوری مانند کریستین رونالدو، بلا حدید، آنتونی هاپکینز، جیمی فالون، جولیان لنون و کوئنتین تارانتینو را نیز گرفته است.

برای بسیاری، توکن ها مانند طلای دیجیتال بودند و زندگی آنها را تغییر دادند.

به عنوان مثال، ارزش استخر توکن کریپتوپانک از زمان آغاز به کار بیش از ۷۱۰۰۰ درصد رشد داشته است و تنها یکی از آنها به قیمت ۱۱.۸ میلیون دلار فروخته شده است.

علاوه بر این، یکی از نشانه های دگرجنس گرا در World of Women NFT در سال ۲۰۲۱ با تنها ۳۰۰ دلار به فروش رفت و در کمتر از یک سال به ۸۲۴۰۰۰ دلار رسید.

با ارزش ترین نشانه جنسیتی موجود، نشانه ای به نام “ادغام” است که در حراجی در سال ۲۰۲۱ به قیمت ۹۱ میلیون دلار فروخته شد و تبدیل به گران ترین اثر هنری فروخته شده توسط یک هنرمند شد.

در سال ۲۰۲۱، بازار فارکس به قدری پررونق بود که حجم معاملات آن تنها از سه ماهه دوم تا سه ماهه سوم سال جاری ۷۰۴ درصد رشد کرد.

شایان ذکر است که تا ماه می سال جاری، حجم معاملات توکن های غیر همجنس گرا حدود ۳.۷ میلیارد دلار بوده و هر هفته بین ۱۵۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ توکن غیر همجنس گرا فروخته می شود.

البته، اجازه ندهید آن اعداد بزرگ شما را تحت تأثیر قرار دهند. همه توسعه دهندگان توکن میلیون ها دلار درآمد ندارند.

داده های موجود نشان می دهد که بیش از نیمی از توکن های فروخته شده حتی به ۲۰۰ دلار هم نرسیده اند.

علاوه بر این، باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که به هر حال با صنعت کریپتوکارنسی سروکار خواهید داشت که یک صنعت بسیار مدرن و پرنوسان است.

اگر هنرمند هستید، باید بدانید که به هر حال باید با بازارهای توکن سر و کار داشته باشید و هر چه بازاری که در آن محبوبیت بیشتری داشته باشید، احتمال فروش شما نیز بیشتر می شود.

علاوه بر این، کارمزدهای شبکه اتریوم در سال ۲۰۲۱ به دلیل رشد قابل توجه توکن‌های غیر اختصاصی افزایش یافت.

با توجه به اینکه اتریوم هنوز از مدل اجماع اثبات کار استفاده می کند، میزان توان و قدرت محاسباتی مورد نیاز برای پردازش تراکنش ها به طور تصاعدی افزایش یافته است.

این موضوع اعتراض و انتقاد بسیاری از طرفداران محیط زیست را برانگیخت و توسعه دهندگان را بر آن داشت تا با استفاده از راه حل های مقیاس بندی لایه ۲ مانند Loopring و همچنین انتقال اتریوم به مدل اجماع اثبات سهام تلاش کنند تا این مشکلات را حل کنند.

با وجود ترس، بلاتکلیفی، سوء تفاهم و صحبت‌های فراوان در مورد ترکیدن حباب در بازار نمادها، این بازار با سرعتی باورنکردنی به رشد خود ادامه می‌دهد و در کنار هنرمندان مشهور، موسسات مالی و حراج‌های معروفی مانند کریستیز، قطعاً مسیری است که خواهد بود. خودش را نیمه کاره نگذارد

در نتیجه با کمی زمان و مطالعه می توانید به دنیای شگفت انگیز نمادهای ناهمگون قدم بگذارید.

منبع: فینوپیا