چگونه می توان اعتیاد به شکر خود را ترک کرد؟


امروز ما در مورد اعتیاد به قند و چگونگی ترک آن صحبت می کنیم. دلیل انتخاب این موضوع این است که امروز ، در مشاوره من ، یکی از مراجعین اشاره کرد که او هر بار که در موقعیت استرس زا قرار دارد شیرینی می شنود و به یک دور باطل تبدیل شده است که باعث گناهکار شدن او می شود.

قبل از شروع ، بیایید درک کنیم که اعتیاد به قند چیست. این یک وابستگی عاطفی یا روانی به شکر یا غذاهای قندی است تا شما را بهتر کند. خوردن شکر مواد مخدر و دوپامین را در بدن ما آزاد می کند. دوپامین یک انتقال دهنده عصبی است که نقش مهمی در چرخه پاداش مرتبط با رفتارهای اعتیادآور دارد. هنگامی که یک رفتار خاص باعث ترشح بیش از حد دوپامین می شود ، احساس افزایش مطلوبی می کنید ، که این امر باعث می شود احتمالاً همان چیزی را دوباره تجربه کنید. بنابراین شما بارها و بارها رفتار را تکرار می کنید ، در نتیجه مدار را تقویت می کنید.

شکر تمام سلول های مغز را می سوزاند. مغز شما همچنین قند را به عنوان پاداشی می بیند که مانع رشد بیشتر شما می شود. اگر اغلب شکر زیادی مصرف می کنید ، این پاداش را تقویت خواهید کرد. ترک عادت ممکن است برای شما چالش برانگیز باشد ، اما غیر ممکن نیست!

چگونه می توان قند و غذا را تشخیص داد؟

شکر را می توان در اشکال مختلف یافت. اگر در حال خواندن برچسب مواد غذایی هستید ، لطفاً وقت بگذارید و جلد آن را بپوشانید و برچسب آن را بخوانید. متوجه خواهید شد که دو ستون وجود دارد ، یعنی قند رایگان و شکر اضافی. قندهای رایگان حاوی هر دو – قندهای طبیعی موجود در عسل و آب میوه ها و قندهای موجود در غذاها و نوشیدنی ها هستند ، در حالی که قندهای اضافی حاوی کلماتی مانند گلوکز ، شربت ذرت ، شکر قهوه ای ، دکستروز ، مالتوز و ساکارز هستند. صدا زدن. این قندهای اضافی در ستون لیست محصولات محصول ذکر شده است.

برخی از غذاهای شیرین شامل نوشیدنی های انرژی زا ، مشروبات الکلی ، نوشابه ، نوشیدنی های میوه ای و قهوه و چای شیرین است. منابع معتبر دیگر میان وعده ها هستند. اینها فقط نباید واضح باشند ، مانند کلوچه ، کلوچه ، پیراشکی و بستنی. همچنین می توانید آنها را در مقادیر زیادی در محصولاتی مانند نان ، سس سالاد ، میله گرانول و حتی ماست بدون چربی پیدا کنید. به همین دلیل توجه به ترفندهای تبلیغاتی بسیار مهم است. بدون چربی به معنای بدون قند نیست ، و حتی بدون قند به معنی بدون قند نیست. این بدان معناست که اگرچه قند ندارد ، اما حاوی شیرین کننده های مصنوعی است که به اندازه قند مضر هستند ، اگر نگوییم بیشتر.

عوارض جانبی اعتیاد به قند –

اعتیاد مزمن به قند می تواند منجر به اثرات ناسالم زیادی بر سلامت شما شود ، مانند اسیدیته ، التهاب ، نفخ ، گاز ، مه مغزی ، نارسایی شدید انرژی و تحریک پذیری. سایر اثرات ممکن است شامل نوسانات خلقی ، تحریک پذیری عصبی ، دیس بیوزیس ، پیری سریع پوست ، آکنه و شکستگی ، رنگدانه پوستی ، آلرژی ، بثورات پوستی و عدم تعادل هورمونی باشد. اگر به شیوه صحیح و تغییرات مناسب در شیوه زندگی خود توجه نکنید ، مانند این مورد – کاهش مصرف قند می تواند بعداً منجر به بیماری شود. بنابراین ، سیگنال های بدن خود را بفهمید و هنگامی که سعی می کند از شما بخواهد که با قند راحت عمل کنید. آنچه امروز فقط علامت است ممکن است فردا زنگ خطر به صدا درآید.

راههای جلوگیری از هوس قند –

 • روزه داری متناوب را تمرین کنید
  ما در حال حاضر تعداد زیادی از مشتریان خود داریم که بر اساس ریتم شبانه روزی روزه می گیرند و نتیجه ای که آنها با روزه گرفتن مشاهده کرده اند ، چیزی جز یک معجزه نیست. در طول روزه داری ، گرلین کاهش می یابد و لپتین افزایش می یابد. گرلین هورمون گرسنگی است که به شما می گوید وقتی گرسنه هستید. لپتین هورمون سیری است که به شما می گوید چه زمانی سیر هستید.
 • جوانه های چشایی خود را به عقب آموزش دهید
  بارها با شیرینی روبرو می شویم زیرا بیش از حد به طعم آنها معتاد شده ایم. حتماً شنیده اید که بسیاری از مردم بعد از خوردن غذا چیز شیرینی می خورند. این به این دلیل است که ما بیش از حد به آن عادت کرده ایم. به طور مشابه ، برای غلبه بر اعتیاد ، ما باید جوانه های چشایی خود را آموزش دهیم تا از چیزهای شیرین کمتر لذت ببرند. اگر به خوردن چیزهای فوق العاده شیرین کمتر عادت دارید ، کمتر هوس می کنید.
 • از دیدگاه ، از ذهن
  حتماً این را قبلاً شنیده اید و به من اعتماد کنید ، این کار برای رهایی از هوس قند معجزه می کند. سعی نکنید شیرینی ، کلوچه و سایر غذاهای پر قند را در کمد و یخچال خود ذخیره کنید.
 • مراقب کربوهیدرات های تصفیه شده خود باشید
  کربوهیدرات های ساده به سرعت وارد جریان خون می شوند ، که به سرعت سطح قند خون را بالا می برد و سپس سطح انسولین را افزایش می دهد. بدون فیبر ، پروتئین و چربی در رژیم غذایی ، کربوهیدراتهای ساده به تنهایی شما را سیر و سیر نمی کند و به زودی شما چیزهای بیشتری می خواهید. کربوهیدراتهای مناسب را انتخاب کنید – کربوهیدراتهای پیچیده برای فیبر ، حاوی چربی خوب و پروتئین با کیفیت در رژیم غذایی شما هستند. برخی از نمونه های کربوهیدرات ساده شامل آرد تصفیه شده ، شیرینی ، شکر روی میز ، نوشابه و غیره است. نمونه هایی از کربوهیدراتهای پیچیده عبارتند از آجیل ، دانه ها ، لوبیا ، حبوبات و غلات کامل و سایر موارد.
 • تفاوت بین گرسنگی فیزیکی و گرسنگی احساسی را درک کنید
  ما همیشه برای رفع گرسنگی غذا نمی خوریم. بسیاری از ما همچنین برای از بین بردن استرس یا مقابله با احساسات غیر همدلی مانند غم ، تنهایی ، اضطراب یا کسالت به غذا روی می آوریم. گاهی اوقات استفاده از غذا به عنوان پاداش یا به عنوان وانت لزوما چیز بدی نیست. اما اگر غذا به مکانیزم اصلی ارزیابی تبدیل شود ، در یک چرخه ناسالم گرفتار می شوید که در آن احساس یا مشکل طبیعی هرگز حل نمی شود. گرسنگی احساسی را نمی توان با غذا پر کرد. ممکن است غذا در حال حاضر احساس خوبی داشته باشد ، اما احساساتی که باعث ایجاد غذا شده اند هنوز وجود دارد. بنابراین ، ما همیشه باید در جهت رفع علت با تمرین ذهن آگاهی تلاش کنیم.
 • خواب با کیفیت داشته باشید
  کمبود خواب باعث تغییرات هورمونی می شود. گرلین ، هورمون کنترل گرسنگی ، افزایش می یابد و باعث می شود بیشتر غذا بخورید. علاوه بر این ، ما سطح انرژی پایینی را در طول روز تجربه می کنیم ، که به ما یادآوری می کند که در حالی که همه بدن ما به خواب کافی نیاز دارد ، شیرینی بخوریم.
 • تمرین کنید
  یک تمرین خوب به ترشح هورمون های شادی مانند سروتونین کمک می کند ، در نتیجه به ما در مقابله با اعتیاد کمک می کند و ما را مشغول می کند.
 • کمبود مواد معدنی را بررسی کنید
  وقتی از رژیم های مد روز استفاده می کنیم ، باعث کمبود مواد معدنی در بدن می شود. هنگام رژیم گرفتن ، غذاهایی مانند محصولات قندی ، چیپس یا نامکنین، می تواند باعث شود که رژیم را به کلی کنار بگذارید و به پرخوری بازگردید. مواد معدنی مهم شامل روی ، منیزیم ، کروم و کلسیم است. گاهی اوقات می توان خستگی را با کمبود آهن با هوس قند اشتباه گرفت.
 • اسانس ها را بو کنید یا منتشر کنید
  برخی از روغنهای اساسی که به اعتیاد به قند کمک می کنند عبارتند از: نعناع و شوید با تحریک هورمون سیری مغز ، رازیانه و دارچین با سرکوب اشتها و اسطوخودوس و لیموترش با بهبود سطح استرس.
 • چالش ها را بپذیرید
  شرکت در یک چالش هفتگی یا دو هفته ای بدون قند با خانواده و دوستان می تواند به شما انگیزه دهد تا در مسیر خود باقی بمانید.

جایگزین های شکر و دستور العمل ها را امتحان کنید

ما مجبور نیستیم شیرینی را کنار بگذاریم. ما باید سعی کنیم جایگزین های طبیعی قند مانند عسل ، حبه ، شکر نارگیل و استویا را انتخاب کنیم. دفعه بعد که شکر می خواهید ، این دستورالعمل های وبلاگ ما را که مخصوص دندانهای شیرین شما طراحی شده است ، امتحان کنید. به یاد داشته باشید که از آن در حد اعتدال لذت ببرید ، زیرا همه چیزهایی که باقی می ماند بد است.

YouCare Ass All About You

نمی توانید از یک فنجان خالی بریزید. بنابراین قبل از تغذیه جهان ابتدا خود را بسازید. مراقبت شما همه به شما مربوط می شود. – لوک کوتینیو

ما یک تیم / اکوسیستم از متخصصان تغذیه بالینی ثبت شده ، متخصصان تغذیه ، مربیان باتجربه ، متخصصان یوگا ، مشاوران احساسی ، پزشکان متخصص آلوپاتیک و پزشکان هومیوپاتی هستیم که یک رویکرد 360 درجه ای را با ترکیب دارو و شیوه زندگی برای تغییر زندگی در پیش گرفته اند. ما با تأکید بر چهار رکن سلامت – تغذیه متعادل ، ورزش مناسب ، خواب با کیفیت و سم زدایی احساسی – بر پیشگیری و بهبود جامع کار می کنیم.

ما انسانها محصول طبیعت هستیم. بنابراین ، هنگامی که در قوانین و محدوده طبیعت عمل می کنیم ، بهترین پرواز را داریم. این شامل نحوه غذا خوردن ، حرکت ، خوابیدن ، فکر کردن ، دیدگاه های معنوی ما است که همه می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

ما معتقدیم که به علت و فردیت زیستی که به شما به عنوان یک فرد منحصر به فرد احترام می گذارد پرداخته ایم. بهبودی زمانی آغاز می شود که ما به دارو احترام بگذاریم و فراتر از آن تمرکز کنیم. ما به شما کمک می کنیم محیط بیرونی و داخلی مناسبی ایجاد کنید که بدن شما را قادر می سازد از هوش خود استفاده کرده و در پیشگیری ، بهبود و بهبود کمک کند.

برنامه های سبک زندگی یکپارچه و پیشگیرانه ما به صدها هزار نفر کمک کرده است که شرایط را کنترل کنند ، از جمله سرطان ، دیابت ، تیروئید ، قلب و عروق ، بیماریهای خود ایمنی ، ایمنی پایین تا سایر سندرمهای نادر.

می توانید سفرهای تغییر دهنده زندگی و توصیفات قدرتمند افرادی را که از سراسر جهان وارد شده اند بخوانیدبه

تیم ما اینجاست تا به شما کمک کند. با کلیک روی اینجا یا رزرو مشاوره جهت هدایت در مسیر درست ، بخشی از برنامه های سلامتی یکپارچه ما باشید. با ما تماس بگیرید 18001020253 یا برای ما در [email protected] بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید