چگونه “ریرا” به عنوان نام محصول جدید ایران خودرو انتخاب شد؟


گروه صنعتی ایران خودرو در راستای مسئولیت اجتماعی و تعهد خود به حفظ فرهنگ و ادب اقوام ایرانی، نام «ریرا» را که در زبان مازنی به معنای باران و نماد سرسبزی جنگل است، برای محصول جدید خود برگزید. .

به گزارش وبسایت آنلاین درک نیوز؛ گروه صنعتی ایران خودرو برای محصول جدید خود نامی کاملا ایرانی برگزیده است که با توجه به طبع و طبع و طبع آن در سایت بابل هماهنگ با سایر محصولاتش تولید خواهد شد.
ایران خودرو علاوه بر ادعای فرهنگستان زبان و ادب فارسی، مانند سایر برندها و برندها، رویه هایی را برای استفاده از نام ملی و ایرانی در محصولات خود مانند سایر محصولات ملی در نظر گرفته است و بر اساس بررسی های کارشناسی مختلف، ریرا ویژگی ها و مفاهیم جدید و ناب و کراس اوور را انتخاب کرده است.
ریرا به معنای باران، سرچشمه حیات، حیات و فضای سبز است و مفهوم منفعت را تداعی می کند و یکی دیگر از معانی آن در زبان مازندرانی نام پرندگان کوچک تند پرواز است.
نام این خودرو که برگرفته از کلمه مازنی است، شباهت زیادی به محل تولد آن در منطقه مازندران و آب و هوای سرسبز شمال دارد که طراحی آن متاثر از طبیعت این خودرو و طبیعت خودرو. یوزپلنگ ایرانی از نظر مفهومی مشابه است.
علاوه بر این، «ریرا» دشته در شعر و ادب فارسی، به ویژه در آثار پدر شعر نو، نیما یوشیج، جایگاه ویژه ای دارد و یکی از شعرهای او که به این نام سروده شده، از منظر یکی از بهترین آثار است. هنر و اندیشه ایرانی.
«ریرا» به ادعای فرهنگستان فارسی، ریشه در فرهنگ ایرانی و قومی دارد و دارای معانی پرنده، باران و علاقه است و برای کراس اوور علاوه بر شنیداری، مفهوم سرعت و زیبایی را تداعی می کند. و سرگرمی با نام دیگر محصولات ایران خودرو مانند رانا، دینا و تارا در هارمونی آوازی.
واضح است که استراتژی ایران خودرو در انتخاب نام محصولات، احترام به اقوام ایرانی و فرهنگ و ادبیات اقوام مختلف است که پیش از این در برخی از محصولات خارجی مونتاژ شده داخلی مورد توجه قرار گرفته است.
گروه صنعتی ایران خودرو در نظر دارد محصولات آینده خود را بر اساس فرهنگ و ادبیات محلات استان هایی که هر محصول جدید تولید می شود انتخاب کند.