چگونه رمز رمز لونا ۸۰ درصد از ارزش خود را از دست داد؟


نقش صرافی بایننس در سقوط لونا چه بود؟

سقوط ناگهانی و غیرمنتظره رامسر لونا نیز به بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی آسیب زد و موجی از بی اعتمادی به آینده سرمایه گذاری و سودآوری در این بازارها را ایجاد کرد. حال سوال اینجاست که واقعا چه اتفاقی برای لونا افتاد که ناگهان ۸۰ درصد ارزش خود را از دست داد و تقریباً بی ارزش شد؟

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، یکی از پیام هایی که در هفته های اخیر به صورت مکرر در شبکه های اجتماعی به زبان فارسی دست به دست می شود، کامنت هایی است که کاربران درباره لونا درباره ارز دیجیتال منتشر می کنند.

یکی از این پیام ها ماجرای کاربری بود که با سقوط سکه لونا حدود ۱۰۰ میلیون تومان از سرمایه خود ضرر کرد و دستگاه های دیجیتال به سرعت از عرش به فرش رسیدند.

این کاربر از پشتیبانی سایت صرافی ارز دیجیتال تعجب کرده و در مورد مشکل نرم افزاری که هنگام نمایش ارزش سکه های حساب لونا در سایت تقریبا صفر پیش آمده است، سوال کرده است!

لونا چی شد؟

البته ماجرای کاربران کافری که به دلیل سقوط سکه لونا سرمایه خود را از دست دادند تنها به سرمایه گذاران بدشانس ایرانی محدود نمی شود و در آمریکا افراد زیادی هستند که با سرمایه گذاری یا بدون سرمایه گذاری تمام دارایی خود را از دست داده اند. در ارز دیجیتال لونا

حال سوال اینجاست که واقعا چه اتفاقی برای لونا افتاد که ناگهان ۸۰ درصد ارزش خود را از دست داد و تقریباً بی ارزش شد؟ آیا سایر سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال باید نگران باشند که این اتفاق برای سرمایه آنها بیفتد و دارایی آنها یک شبه از بین برود؟

رامسرس لونا قربانی شماست

در وهله اول شایان ذکر است که یکی از دلایل سقوط لونا این است که سرنوشت این سکه به StableCoin غیرمتمرکز متصل شده است.

ارز ثابت به آن دسته از ارزهای دیجیتالی اطلاق می شود که ارزش آنها با قیمت دارایی دیگری تعیین می شود، همانطور که در گذشته ارزش دلار و ارزهای رایج با طلا تعیین می شد.

از آنجایی که StableQueen برای تمرکززدایی و کاهش رقابت در پروتکل های بلاک چین سنتی طراحی شده است، به آن غیرمتمرکز نیز می گویند.

در واقع در اکوسیستم ترا از سکه لونا به عنوان ستون فقرات و وثیقه سکه های خانواده ترا استفاده شده است، به طوری که با کاهش ارزش استیبل کوین ترا، قیمت ها با خرج کردن یا به اصطلاح سوزاندن به حالت تعادل باز می گردند. سکه لونا

از سوی دیگر، هر چه ارزش یک جعبه سکه ثابت بیشتر باشد، فرض بر این است که مقداری سکه لونا تولید می شود تا قیمت ها به سطح تعادل بازگردند.

طبیعی است که با کاهش قیمت گروه سکه دیجیتال ترا، در روزهای اخیر روند برگشت ناپذیر سوزاندن سکه لونا برای برگرداندن قیمت ها به حالت تعادل آغاز شده است، روندی که نه تنها قیمت این استیبل کوین را افزایش داد، بلکه باعث شد لونا وقتی قیمتش به صفر میرسه باید تو بازار بسوزه.

چگونه لونا قربانی کاهش قیمت شما شد

نگاهی بهتر به آمار نشان خواهد داد که چگونه لونا قربانی جلوگیری از کاهش قیمت شد. قبل از کاهش شدید لونا، نرخ ارز لونا حدود ۳۴۵ میلیون دلار بود، اما این رقم در ۱۲ می ۳.۴۷۰ میلیارد دلار و در روز بعد ۶.۵ میلیارد دلار گزارش شد.

تعداد توکن های لونا در چند روز گذشته به قدری زیاد بوده است که حتی اقداماتی مانند خرید بیت کوین نیز کمکی به نجات این سکه نکرده و این پول دیجیتال را از ورطه نابودی بیرون نکشیده است.

موضوع دیگری که به سقوط لونا سرعت بخشید، مسدود شدن سکه توسط صرافی دیجیتال بایننس است.

تلاش لونا موسس لونا برای نجات این نماد ارزی اگرچه توانستند قیمت لونا را موقتا تا ۴ دلار و ۴۶ سنت افزایش دهند اما این افزایش قیمت مقطعی چندان دوام نیاورد و در ۲۹ اردیبهشت کاهش کمتری داشت. بیش از یک سنت

برخی از تحلیلگران بازار بر این باورند که پس از اینکه Do Quan و بنیاد حفاظت از Luna برای تقویت ارز دیجیتال ۳ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کردند، به طور ناخواسته حکمی را برای کشتن ارز دیجیتال Luna امضا کردند.

زیرا در عمل و در شرایط نامطلوب بازار ارزهای دیجیتال، دو کوان و همکارانش نیز مجبور بودند حجم زیادی از بیت کوین های خود را برای نگهداری بفروشند و در نتیجه عرضه بیت کوین را افزایش دهند، سکه های موجود در بازار به یکی از عواملی تبدیل شدند که کاهش قیمت بیت کوین در بازار

افت قیمت بیت کوین به عنوان یکی از پرطرفدارترین ارزهای دیجیتال، تاثیری دومینویی بر قیمت سایر ارزهای دیجیتال گذاشت و لونا را نیز تحت تاثیر قرار داد.

پس از کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۳۰۰۰۰ دلار در روزهای پایانی ماه می، مشخص شد که تیم حفاظت از Luna بیش از ۸۰۰۰۰ بیت کوین را برای فروش در بازار برای حفظ ارزش ارز ارائه کرده است. یکی از مهمترین عوامل عدم تعادل قیمت ها در بازار بود.

تاثیر سقوط لونا بر سرمایه گذاران ایرانی

به گزارش فینوپیا، سقوط ناگهانی و غیرمنتظره این ارزهای رمزپایه به بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی نیز آسیب رساند و موجی از بی اعتمادی به آینده سرمایه گذاری و سودآوری این بازارها را ایجاد کرد.

همانطور که قبلا ذکر شد، این کاهش آنقدر تکان دهنده بود که در روزهای اول حتی برای کسانی که تقریباً تمام سرمایه خود را به سکه لونا از دست داده بودند، باورش سخت بود.

افت قیمت لونا ضربه سختی به سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال در ایران بود تا نسبت به هزینه و منافع اقدامات خود دقت بیشتری داشته باشند و در این بازار سرمایه گذاری کنند و قبل از ورود به بازار حتما از این موضوع مطلع شوند. دانش فنی آنها از نحوه عملکرد بازار پول. به صورت دیجیتالی ارتقا دهید تا دید دقیق تری از فعالیت ها و تعاملات این بازار پرشتاب داشته باشید.

البته نباید فراموش کرد که نوسانات قیمت جزء لاینفک سرمایه گذاری در هر بازار مالی است و کاهش قیمت در هر بازاری ممکن است رخ دهد.

بنابراین، ما باید اذعان کنیم که ریسک و سود بخشی جدایی ناپذیر از هر سرمایه گذاری، چه در بازار سنتی و چه در بازار ارزهای دیجیتال است.