چهار نکته برای چربی سوزی بهتر – مشاوره تغذیه تلفن


چهار نکته برای چربی سوزی بهتر

بهبود سلامت کلی همراه با سوزاندن چربی یک چالش است. در اینجا چهار راه برای چربی سوزی سریعتر و کاهش وزن بهتر آورده شده است.

آیا تا به حال گفته اید که برای چربی سوزی بیشتر باید کمتر غذا بخورید و بیشتر ورزش کنید؟ این معادله به عنوان تراز انرژی شناخته می شود. علیرغم موفقیت (یا فقدان آن) با ورزش شدید و رژیم کم کالری ، علم این نظریه را پشت سر می گذارد. قانون ترمودینامیک می گوید که نمی توان انرژی ایجاد یا از بین برد. بنابراین ، هنگامی که انرژی زیادی به دست می آید ، این تغییرات در بافتهای بدن ذخیره می شود. در مواقع کمیابی ، بدن از بافت ماهیچه ای یا چربی انرژی می گیرد.

با این حال ، تمرین چند ساعته در باشگاه بدنسازی در حالی که بدن شما سوخت بسیار کمی دارد ، همیشه عملی نیست. انجام این کار به هیچ عنوان توصیه نمی شود. پنج عامل بر متابولیسم بدن و توانایی چربی سوزی تأثیر می گذارد. هدف ما بهینه سازی هر یک از این اجزا برای افزایش هزینه کلی انرژی و چربی سوزی است. اجازه دهید هر یک را بررسی کنیم تا بیاموزیم که چگونه می توان عملکرد متابولیک بدن را بهبود بخشید.

1- متابولیسم پایه (BMR) نشان دهنده انرژی مورد نیاز برای حفظ عملکرد اولیه انسان است. این گزینه تحت تأثیر سن ، جنس ، قد و وزن شماست. توصیه نمی شود کمتر از 1000 کالری در روز بخورید زیرا این به طور کلی حداقل مقدار انرژی مورد نیاز برای عملکردهای اساسی بدن است و کاملاً ضروری است. آیا می توان BMR خود را افزایش داد؟ مطمئن. اما چگونه! انجام تمرینات قدرتی با وزنه امکان پذیر است. هنگامی که ماهیچه های فعال متابولیکی ایجاد می کنید ، متابولیسم در حالت استراحت افزایش می یابد. این ماهیچه ها تشنه انرژی هستند.

2- متابولیسم باقی مانده (RMR) بسیار شبیه به BMR شما است ، پس از اندازه گیری BMR میزان انرژی مورد نیاز شما حدود 10 درصد بیشتر است. و این برای زمانی است که شما نیاز به استراحت و خوابیدن دارید. این عدد نشان دهنده میزان کالری مورد نیاز بدن شما در طول روز است که در خانه می نشینید و هیچ کاری انجام نمی دهید.

تأثیر ارزش حرارت غذا (TEF) ، که به تأثیر هضم بر متابولیسم ما اشاره دارد. بدن ما برای هضم غذایی که می خوریم به انرژی نیاز دارد. مواد مغذی که مصرف می کنیم تاثیر انرژی را بر بدن ما تعیین می کند. آیا می توان TEF خود را افزایش داد؟ آره. پروتئین برای هضم به انرژی بیشتری احتیاج دارد ، بنابراین بیشترین تأثیر را بر متابولیسم شما دارد. بنابراین زمان ذخیره مرغ ، ماست یونانی و لوبیا در بدن شما فرا رسیده است.

ورزش (EA) انرژی مورد استفاده برای ورزش عادی است. این بسته به نحوه کار شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، برای کسی که بیشتر وقت خود را نشسته می گذراند و نسبتاً غیر فعال است ، EA حدود 10 تا 15 درصد از انرژی دریافتی روزانه آن فرد را تأمین می کند. اما خبر خوب چیست؟ هرچه فعالیت شما بیشتر باشد ، هزینه انرژی شما بیشتر می شود. برای اکثر افرادی که به طور معمول تمرین می کنند ، EA آنها می تواند 30 or یا بیشتر باشد. ترکیبی از تمرینات با شدت بالا و پایین توصیه می شود.

5. قبل از گفتن فاکتور نهایی ، بیایید سناریو و برنامه روزانه شما را پیش بینی کنیم. بین ساعت 8 تا 9 صبح به محل کار خود برسید و پشت میز خود بنشینید. تا ناهار و ناهار ، که حدود 30 دقیقه به آن اختصاص می دهید. بعد از ناهار به میز خود برگردید و 4-5 ساعت دیگر را به این شکل بگذرانید. احتمالاً بلافاصله بعد از کار به باشگاه می روید و یک ساعت تمرین می کنید. آیا این برنامه برای شما ناآشناست؟ با وجود تمریناتی که انجام می دهید ، متابولیسم بدن شما تحت تأثیر حرارت زایی فعالیت های غیر ورزشی (NEAT) قرار می گیرد. نمونه هایی از (NEAT) شامل بالا و پایین رفتن و رفتن به محل کار است. به طور کلی ، این یکی از پنج عامل مهم متابولیسم است که بخش کوچکی از انرژی دریافتی روزانه را تشکیل می دهد ، اما یک شاخص مهم برای افزایش یا کاهش چربی است. بهتر است به جای ارسال ایمیل با همکاران خود ملاقات کنید. ماشین خود را در مسافتهای دورتر پارک کنید.

در نهایت ، این 4 مورد مهم را برای افزایش متابولیسم و ​​چربی بهتر و سوزاندن فراموش نکنید:

1- تمرینات قدرتی با وزنه

2- میزان پروتئین مصرفی را افزایش دهید

3- میزان فعالیت بدنی را افزایش دهید

4- تحرک بیشتر

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع: عضله و عملکرد

دیدگاهتان را بنویسید