چقدر درباره ویتامین D – متخصص تغذیه و رژیم درمانی می دانیم


سفید شدن مو و تاثیر تغذیه مناسب

02-07-2019

گل دمونوش زبان گاو

02-07-2019

امروز می خواهیم در مورد ویتامین D صحبت کنیم ، یکی از ویتامین های محلول در چربی که برای بدن ما بسیار مهم است. این یک ویتامین است که از نور خورشید و از غذاهای ما به دست می آید. امروزه مشاهده شده است که کمبود آن با بیماری های مختلف ، به ویژه ام اس همراه است.

دلیل اصلی افزایش ام اس در ایران به دلیل کمبود این ویتامین است که در سویه های ایرانی وجود دارد که البته منشا ژنتیکی دارد ، در غیر این صورت خورشید خوبی داریم.

به یاد داشته باشید افرادی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند ، ویتامین D را وارد بافت چربی ما می کنند و به دام می افتند. ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم. همچنین فردی را می بینید که 110 کیلوگرم وزن دارد ، ما نتایج آزمایش او را بررسی می کنیم. ویتامین آن 10 میکروگرم است و بسیار کم است.

ما شروع به کمک وی با ویتامین D می کنیم. به او کمک می کنیم که ویتامین D را تکمیل و حتی تزریق کند. ده روز بعد می بینیم که هنوز ویتامین D کمی دارد زیرا بافت چربی را از بدن ما جمع آوری می کند. به بافت های فعال ما ، ماهیچه ها ، استخوان های ما می رسد و کار خود را انجام می دهد ، بنابراین یکی از مواردی که برای جلوگیری از بیماری ام اس مورد نیاز است ، اولین افزایش مصرف و دومین کاهش وزن است.

دکتر احمد ساعدی ، متخصص تغذیه و مشاور تغذیه ، با هدف ارائه روش های اساسی در تغذیه و کمیت و نحوه غذا خوردن می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید