چرا شما در بدن امروز خود شایسته هستید


زمان خواندن: 4 دقایق

میدونی چی اذیتم میکنه؟ این ایده که شخصی برای برآوردن ایده آل های شخص دیگر باید بدن خود را تغییر دهد. آن “یک” می تواند یک مرد / شریک ، یک دوست ، یک غریبه یا یک جامعه در کل باشد. به نقل از سونیا رنه تیلور ، یا به طور خاص عنوان کتاب شگفت انگیز او ، “بدن شما معذور نیست.”

من متعلق به تعدادی از گروه های حرفه ای فیس بوک هستم که مربوط به غذا و سلامت در همه اندازه ها (HAES) است. من به وضوح پستی را از یک رژیم درمانی همکار به یاد می آورم که با یک مشتری کار می کرد و با مشکلات تغذیه ای و مشکلات مربوط به تصویر بدنی دست و پنجه نرم می کرد. مشتری به وزنی رسیده بود که از نظر شخصی ، حتی اگر این وزن “از نظر فرهنگی قابل قبول” باشد ، برای سلامتی بسیار پایین بود. مشتری سرقت کرد که افراد دیگری با این وزن با آنها بسیار بهتر رفتار کردند. به عبارت دیگر ، آنها دیگر با انگ و تبعیض وزنی روبرو نبودند.

این حسی است که من از بسیاری از مشتریان خود شنیده ام. خوردن ناسالم و نارضایتی از بدن می تواند با هر اندازه و شکل بدن رخ دهد. با این حال ، هرچه بیشتر از ایده آل های زیبایی شناختی جامعه یا برداشت های آن از سالم بودن آن خارج شوید ، نه تنها با انگ وزن داخلی درگیر شده بلکه با انگ وزن بیرونی نیز سروکار دارید.

این احساس هماهنگی با بدن شما است ، اما اگر در نشستن روی صندلی هواپیمایی یا تئاتر مشکل داشته اید یا نگران این هستید که یک صندلی رستورانی دنج شما را نگه دارد ، این احساس وزن بیشتری می گیرد. کلمه غم انگیز در نظر گرفته شده است.

مخرب بودن ننگ وزن

ننگ وزن یک موضوع بسیار واقعی است و این مسئله ای است که بر سلامت افراد تأثیر می گذارد. مشکلات مزمن سلامتی که با داشتن وزن بیشتر “مرتبط” است؟ جانبداری ، انگ و تبعیض ناشی از افراد با وزن بیشتر مسئول حداقل برخی از آنهاست. این امر به ویژه هنگامی صادق است که مردم این انگ را درونی کنند. (وقتی انگ وزن را درونی می کنید ، اعتقاد دارید که ارزش کمتری دارید زیرا “بیش از حد منتظر می مانید”.

به طرز غم انگیزی ، ننگ وزن افراد زیادی را مجبور می کند تا اقدامات شدیدی را برای کاهش وزن بدن خود انجام دهند در تلاش برای احترام به ایده آل نازک این شامل همه چیز از رژیم های غذایی بسیار محدود کننده تا زمانی که بخشی از معده و / یا روده آنها پاک شود ، می شود. متأسفانه ، جراحی کاهش وزن می تواند عوارض جدی داشته باشد. چگونه رژیم بگیریم؟ تلاش برای غذا خوردن در محدوده نقطه دفاع بدن دستورالعمل افزایش وزن است. در حقیقت ، بسیاری از افرادی که رژیم می گیرند در نهایت وزن بیشتری نسبت به زمانی که هرگز رژیم نمی گرفتند ، افزایش می دهند. (برای اطلاعات بیشتر در این مورد ، من مصاحبه پادکست رژیم غذایی ربکا اسریچفیلد با ساندرا آمودت ، نویسنده “چرا رژیم ها ما را چاق می کند” را توصیه می کنم.

سازمان بهداشت جهانی نیاز به تغییر؟

همه مواردی که تا کنون ذکر کردم بسیار نگران کننده است که من بارها در مورد ننگ وزن برای نشریات مختلف نوشته ام – نه فقط برای این وبلاگ. یکی از اینها مقاله ای طولانی در مورد انگ وزن است امروز متخصص تغذیه مجله اخیراً در مورد ننگ وزن نوشتم سیاتل تایمز یک صنوبر واشنگتن پست اینجا و اینجا اما آنچه واقعاً زنبور عسل را در کاپوت من قرار می دهد ، مقایسه ای نگران کننده است که کمی به ذهنم خطور کرد:

کسی که وزن یا ظاهر بدن خود را تغییر می دهد تا مورد پذیرش قرار گیرد و از انگ و تبعیض دوری کند ، کمی شبیه همسر متجاوز است که سعی می کند رفتار خود را تغییر دهد تا میزان سوء استفاده را کاهش دهد.

چه در مورد انگ و سوء استفاده صحبت کنیم ، وظیفه هرگز نباید تغییر قربانی باشدبه این عامل (چه فرد ، چه فرهنگ و چه جامعه) باید تغییر کند.

هر یک از ما ذاتاً برای همان احترامی که یک انسان دیگر می تواند قائل باشد ، ارزشمند و ارزشمند هستیم. وزن محور و سلامت محور ما (بخوانید: سلامتی یک فضیلت اخلاقی است و اگر “بیش از حد” تماشا کنید ، می توانید به طرز غیرقابل قبولی سالم باشید) جامعه ما را شادتر و سالم تر نمی کند. این باعث می شود ما کمتر سالم و بدبخت باشیم. باید متوقف شود.

کمی بیشتر از جعبه صابون من خارج شده است

من هر روز وظیفه خود را با مشتریان 1 به 1 خود انجام می دهم تا به آنها در ایجاد روابط متعادل با غذا و بدن کمک کنم در حالی که سلامت را به شیوه های معنی دار و پایدار بهبود می بخشد. سلامتی در همه اندازه ها (HAES) و خوردن بصری چارچوبی هستند که من از آنها استفاده می کنم ، زیرا اینها نقطه مقابلهای معقول این جنون هستند. اینها همچنین موضوعاتی است که من به طور گسترده در آنها نوشته ام ، از جمله:

و البته ، پستهای بیشتری در مورد HAES ، انگ و تبعیض وزن ، خوردن بصری و موضوعات مشابه مانند تصویر بدن و پذیرش بدن خواهید دید.

این پست حاوی پیوندهای وابسته آمازون است. به عنوان یک همکار آمازون ، از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم.


این پست را چاپ کنید این پست را چاپ کنید

دیدگاهتان را بنویسید