چرا بیل گیتس دائماً زمین های کشاورزی می خرد؟


اهداف جهانی بنیاد بیل گیتس زیر ذره بین

ما بیل گیتس را با مایکروسافت، فناوری و ثروت فراوان می شناسیم. اما او و همسرش در سال های اخیر صدها هزار هکتار زمین کشاورزی در ۲۰ ایالت خریداری کرده اند. اما چه چیزی بیل گیتس را به کشاورزی علاقه مند کرد؟ چرا در بخش کشاورزی محافظه کار سرمایه گذاری کنیم؟

بنیاد بیل گیتس به سرعت به تاثیرگذارترین بازیگر جهان در سیاست های بهداشت جهانی و کشاورزی تبدیل شد.

ما بیل گیتس را با مایکروسافت و فناوری و ثروت بزرگ او می شناسیم. اما او و همسرش در سال های اخیر صدها هزار هکتار زمین کشاورزی در ۲۰ ایالت خریداری کرده اند.

چه چیزی بیل گیتس را به کشاورزی علاقه مند کرد؟ گیتس یک سرمایه گذار حرفه ای و آشنا با بازارهای مالی است.

چرا در بخش کشاورزی محافظه کار سرمایه گذاری کنیم؟

چرا گیتس می خواهد به سبد سرمایه گذاری خود در کشاورزی بیافزاید که به اندازه سرمایه گذاری در سهام سنتی بی ثبات نیست؟

بیل گیتس باید معتقد باشد که فناوری جدید (agri_tec) در زمینه استفاده گسترده از علم بذر (دانه های اصلاح شده ژنتیکی)، سوخت های زیستی، صرفه جویی در مصرف آب و سایر نهاده ها، اتوماسیون، مقاومت در برابر بیماری های گیاهی و حیوانی، نقشه برداری کشاورزی بیوگاز، واکسن های جدید دام، تغییر سلیقه مصرف کنندگان منجر به نرخ بهره وری بالا.

فرصت های سرمایه گذاری هوشمند

بیل گیتس می خواهد روش های سنتی مالکیت، بهره برداری و سود از زمین های کشاورزی را با سرمایه گذاری هنگفت در کشاورزی و استفاده از فناوری مدرن تغییر دهد.

گیتس سرمایه گذاری در کشاورزی ایالات متحده بدون شک دیگران را تشویق می کند تا به زمین های کشاورزی به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری هوشمند نگاه کنند.

او می خواهد مفهوم فصل زراعی بد را در چارچوب مفاهیم بازار سرمایه تغییر دهد.

گیتس مطمئنا آخرین فردی در آمریکا نیست که این فرصت را درک کرده است.

وجود آن باعث می شود افراد بیشتری به کشاورزی به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری جدید و یک «طبقه دارایی» نگاه کنند.

زمین کشاورزی، دارایی جدید در بازار سرمایه

آثار علاقه سرمایه گذاران ایرانی به زمین های کشاورزی مشاهده شده است. این بدان معناست که ساکنان بازار سرمایه ایران علاوه بر زمین و ساختمان، متوجه طبقه دارایی جدیدی در بازار یعنی زمین های کشاورزی نیز شده اند.

آینده نشان خواهد داد که آیا این توسعه به نفع کارایی بخش کشاورزی و بهبود رفاه کشاورزان خواهد بود یا اینکه به سفته بازی و افزایش قیمت محصولات کشاورزی منجر خواهد شد.