چرا آب سرد برای شما مضر است؟ || چرا آب سرد برای شما مضر است؟


نوشیدن 2 تا 3 لیتر آب در روز برای سلامت عمومی توصیه می شود. اما اگر آب سرد باشد چه؟ چرا آب سرد برای شما مضر است؟ نوشیدن آب می تواند خطرات و مزایای خاص خود را داشته باشد ، و ما در اینجا به تفصیل در مورد آن صحبت کرده ایم. همچنین خواهیم دید که علم در این زمینه چه توصیه هایی می کند.

بسیاری معتقدند آسیب ناشی از آب سرد بیشتر از مزایای آن است. آب سرد می تواند باعث نفخ شود و هضم غذا را مشکل کند. برخی از افراد همچنین معتقدند که اگر بدن آنها در دمای 4 درجه سانتیگراد یا کمتر آب بنوشد ، باید برای حفظ دمای داخلی مطلوب (37 درجه سانتیگراد) بیشتر تلاش کند.

نوشیدن آب سرد مخاط بینی را ضخیم کرده و عبور از مجاری تنفسی را دشوار می کند. از طرف دیگر ، مصرف آب گرم (یا نوشیدنی های گرم ، مانند سوپ مرغ) تنفس را راحت تر می کند. آب سرد نیز باعث ازدحام در افراد می شود سرماخوردگی یا آنفولانزا.

همین حالا با مشاوران پزشک خود از مشاوره آنلاین برخوردار شوید

نوشیدن آب سرد در افرادی که سابقه این بیماری را دارند با میگرن ارتباط دارد. نوشیدن آب سرد نیز می تواند باعث درد شود اشلازی (شرایطی که عبور غذا را از مری مشکل می کند).

اعتقاد بر این است که نوشیدن آب سرد همراه غذا باعث عدم تعادل در بدن می شود. به همین دلیل غذا در فرهنگ های مختلف با آب گرم سرو می شود. یک باور رایج دیگر این است که نوشیدن آب سرد لزوما به بدن شما در خنک شدن در یک روز گرم تابستان کمک نمی کند. با این حال ، شواهد علمی کافی در این زمینه وجود ندارد. اگرچه به نظر می رسد آب سرد مضرتر است ، اما مزایای خاصی نیز دارد.

فواید نوشیدن آب سرد چیست؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

آب سرد بعد از تمرین دمای بدن را متعادل می کند. نوشیدن آب سرد می تواند از گرم شدن بیش از حد بدن شما پس از یک جلسه تمرین سخت جلوگیری کند. نوشیدن آب سرد به بدن شما کمک می کند تا دمای پایین تری را حفظ کند.

آب سرد همچنین می تواند انرژی بیشتری در طول روز به بدن شما بدهد. با این حال ، تحقیقات خاصی در این زمینه انجام نشده است.

مصرف آب سرد باعث افزایش انرژی کودکان دارای اضافه وزن می شود. همه می دانند که نوشیدن آب به هضم غذا کمک می کند. همچنین می تواند به حفظ وزن کمک کند. نشان داده شده است که نوشیدن آب سرد باعث افزایش مصرف انرژی در زمان استراحت در کودکان دارای اضافه وزن می شود.

نوشیدن آب سرد به تنهایی نمی تواند به کاهش وزن شما کمک کند. با این حال ، می تواند روند را به سرعت آغاز کند.

آیا آب گرم بهتر از آب سرد است؟

نوشیدن آب گرم مزایا و معایب خود را دارد. آب گرم می تواند به هضم غذا ، بهبود گردش خون و بدن شما در دفع سریع سموم کمک کند. اما نوشیدن آب گرم تشنگی را کاهش می دهد. تشنگی کمتر می تواند در دمای گرم مشکل ایجاد کند زیرا بدن شما تمایل دارد آب بیشتری را از طریق عرق از دست بدهد.

به طور کلی ، آب سرد می تواند شما را هیدراته نگه دارد. با این حال ، آب سرد در هنگام سرماخوردگی یا آنفولانزا ممکن است ایده خوبی نباشد زیرا می تواند بهبود را کند کند. آب سرد همچنین می تواند هضم غذا را در بزرگسالان کاهش دهد. بعد از ورزش شدید می توانید مقداری آب سرد بنوشید. اما بعد از یک وعده غذایی سنگین (یا اگر آنفولانزا دارید) ، آب گرم ممکن است بهترین انتخاب شما باشد.

مصرف آب سرد یا گرم کاملاً به وضعیت سلامتی فرد و موقعیتی که در آن قرار دارد بستگی دارد. آب سرد برای افرادی که میگرن یا آشالازی دارند مناسب نیست. به نظر می رسد آب گرم برای اکثر مردم بی خطر است.

اگرچه آب سرد مضر نیست ، اما می تواند برای برخی افراد مشکل ایجاد کند. بنابراین ، سلامت و زمان روز یا فصل خود را بررسی کنید تا تصمیم بگیرید که برای شما مناسب است.

آیا نوشیدن آب در دمای اتاق بهتر است؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

آب در دمای اتاق در بیشتر موارد می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد. اما اگر ورزش می کنید ، نوشیدن کمی آب سرد می تواند به شما کمک کند. از طرف دیگر ، آب گرم می تواند در فصل آنفولانزا به شما کمک کند.

در حالی که نوشیدن آب سرد تأثیر قابل توجهی در کاهش وزن نخواهد داشت ، می تواند مصرف انرژی را در بقیه افزایش دهد. مصرف انرژی به کاهش سریع وزن کمک می کند.

نوشیدن آب سرد یخ زده در یک روز گرم می تواند باعث آسیب شود. این می تواند باعث اسپاسم مری و گرفتگی شکم شود. همچنین می تواند ضربان قلب و دمای خون را کاهش دهد.

نوشیدن آب گرم می تواند باعث سوختگی داخلی شود. تحریک حنجره می تواند در اثر غذای داغ بیش از حد ، از جمله آب داغ ایجاد شود. وقتی مایعات داغ مانند آب گرم با پوست تماس پیدا می کنند ، سلول ها در اثر حرارت آسیب می بینند. گرمای شدید نیز می تواند باعث آسیب شدید بافت شود.

آب گرم می تواند آلاینده تر باشدبه

تحقیقات کمی در این زمینه انجام شده است. اما آب لوله کشی داغ می تواند حاوی آلاینده ها باشد. سیستم های آب گرم مانند دیگهای بخار یا مخازن دارای قطعات فلزی هستند. آنها می توانند آب موجود در آنها را بخورند و آلوده کنند. آب گرم می تواند این آلودگی ها را سریعتر از آب سرد حل کند.

حتی اگر استفاده از آب گرم از فیلتر آب گزینه ایمن تری باشد ، خطراتی را به دنبال دارد. آب گرم مواد داخلی را بسیار سریعتر از آب سرد حل می کند. این می تواند در درازمدت مشکلاتی را ایجاد کند.

نوشیدن آب گرم می تواند صدمات غیرمنتظره ای ایجاد کند. اگر به نوشیدن آب گرم عادت دارید ، باید مراقب باشید.

بخار داغ می تواند گرما را بسوزاند. برای محافظت بیشتر ، کتری را با یک حوله ضخیم نگه دارید. به یاد داشته باشید که شیشه را بیش از حد پر نکنید. ممکن است باعث جاری شدن آب شود می سوزد سید صبر کنید تا آب کمی خنک شود تا بتوانید آن را بنوشید.

آب گرم می تواند آرامش بخش باشد. اگرچه هنوز مشخص نیست که چقدر می تواند مفید باشد ، اما هیچ ضرری ندارد. شما فقط به مراقبت مناسب نیاز دارید.

فواید نوشیدن آب با معده خالی

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

حدود 70 درصد بدن ما از آب تشکیل شده است و فواید آن برای سلامتی غیر قابل انکار است. آب برای بدن ما ضروری است و برای عملکرد طبیعی همه اندام ها ضروری است. آب بهترین نوشیدنی است که می تواند تشنگی شما را برطرف کند و نوشیدن آن با معده خالی می تواند تقریباً تمام مشکلات بدن شما را درمان کند. فواید نوشیدن آب شامل موارد زیر است:

متابولیسم را تسریع می کند.

اگر رژیم دارید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند رژیم غذایی شما را افزایش دهد زیرا متابولیسم شما را تا 25 درصد افزایش می دهد. تسریع متابولیسم به هضم سریع غذا کمک می کند و در طولانی مدت به کاهش وزن کمک می کند. همیشه بهتر است حداقل چهار لیتر آب در روز بنوشید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

سیستم ایمنی بدن شما را بهبود می بخشد.

ما می دانیم که آب برای سلامتی و رفاه ما ضروری است. آنچه باید بدانیم این است که آب برای حفظ تعادل مایعات در بدن ضروری است. عادت نوشیدن آب معمولی با معده خالی ممکن است برای باشد سیستم ایمنی مفید باشد نوشیدن آب می تواند به مبارزه با عفونت ها کمک کند.

به دفع سموم از بدن کمک می کند.

نوشیدن آب با معده خالی قابل تنظیم است دستگاه گوارش کمک. ورزش روزانه می تواند به حرکات منظم روده و همچنین حرکات منظم روده کمک کند. هر بار که ادرار می کنید ، سموم را به صورت مایع دفع می کنید. هرچه آب بیشتری بنوشید ، بیشتر به دستشویی می روید. این روش بدن شما را تمیز می کند سم زدایی شما انجام دهید. همچنین از نفخ جلوگیری می کند.

از حملات میگرنی جلوگیری می کند.

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود افراد دچار سردردهای مکرر و حملات میگرنی شوند ، کم آبی بدن است. کم آبی بدن عامل اصلی سردرد است و نوشیدن آب در فواصل منظم ، به ویژه با معده خالی ، به طور طبیعی می تواند سردرد را تسکین دهد. نه تنها این ، با کمک آب آشامیدنی می توانید از مشکلات دهان و دندان یا دندان جلوگیری کنید.

به کاهش وزن کمک می کند.

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

نوشیدن آب بیشتر در رژیم غذایی می تواند به کاهش سریع وزن کمک کند زیرا آب کالری ندارد و نوشیدن آن در فواصل منظم به پر نگه داشتن شکم کمک می کند. همچنین پیامدهای منفی ندارد. نوشیدن مقدار زیادی آب به تسریع متابولیسم کمک می کند.

از آنجا که نوشیدن آب به پاکسازی منظم روده ها کمک می کند ، صبح را نیز گرسنه می کند تا بتوانید صبحانه خود را به موقع بخورید.

اگر احساس خستگی یا خستگی می کنید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند به شما انرژی دهد. نوشیدن آب باعث تحریک رشد سریع گلبول های قرمز خون می شود که منجر به اکسیژن و انرژی بیشتر می شود.

کولون را تمیز می کند.

نوشیدن یک لیوان آب با معده خالی می تواند به پاکسازی لجن تجمع یافته و جذب سریعتر مواد مغذی کمک کند. این منجر به سلامت روده بزرگ و بدن می شود.

ژاپنی ها اولین کسانی بودند که آب درمانی را به جهان معرفی کردند و آن را از نظر مذهبی دنبال کردند. آنها بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب آب می نوشند و این درمان با مطالعات متعددی تأیید شده است. در اینجا یک آموزش خوب در مورد نحوه انجام آب درمانی وجود دارد.

 • دو ساعت بعد از وعده های غذایی معمولی غذا نخورید. سپس یک لیتر دیگر آب بنوشید.
 • به محض بیدار شدن ، قبل از مسواک زدن یک لیتر آب بنوشید. اگر تازه کار هستید ، می توانید با مقدار کمتری شروع کنید.
 • بعد از نوشیدن آب ، می توانید دندان های خود را مسواک زده و مسواک بزنید. حدود 45 دقیقه از خوردن یا نوشیدن هر چیزی پرهیز کنید. سپس می توانید از صبحانه خود لذت ببرید.

نوشیدن آب به شما در پیشگیری از بسیاری از بیماری ها کمک می کند و ممکن است ظرف چند روز متوجه انرژی و طراوت جدیدی شوید. آب درمانی این می تواند فشار خون بالا ، گاستریت ، یبوست و دیابت را بدون هیچ گونه عوارض جانبی درمان کند. همچنین می توانید آب لیمو را به آب ولرم اضافه کرده و با معده خالی بنوشید. آب لیمو و آب به سم زدایی بدن شما کمک می کند.

اگر در مورد رژیم غذایی خود مشکل یا س questionsالی دارید ، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید رژیم تغذیه و درمان و تماس بگیرید. اصلاح رژیم غذایی با مشاوره آنلاین یکی از خدمات دکتر این می تواند به طور مستقیم و تلفنی با متخصصان تغذیه و سایر متخصصان پزشکی مانند آن استفاده شود متخصص گردش خونبه متخصص ریهبه اورولوژی یک نجات دهنده مادرم در زنان و زایمان در ارتباط باشید و مشکل خود را به اشتراک بگذارید.

منابع:

https://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-drinking-water-on-ant-empty-stomach

https://www.stylecraze.com/articles/unusual-side-effects-of-drinking-hot-water

دیدگاهتان را بنویسید