پیکرتراشی بدن برای کاهش وزن با استفاده از روش های جراحی و غیر جراحی


کانتورینگ بدن به فرایند استفاده از درمان های جراحی یا غیر جراحی برای کاهش چربی اشاره دارد. این تکنیک های زیبایی طوری طراحی شده اند که مناطق چربی خاصی را هدف قرار داده و ظاهری لاغرتر به بدن می بخشد. امروزه انواع مختلفی از گزینه های کانتور بدن وجود دارد که به شما امکان می دهد از طیف وسیعی از گزینه ها انتخاب کنید. بهترین درمان بستگی به نواحی بدن که باید مورد هدف قرار گیرند ، آناتومی ، اهداف و ترجیحات شخصی شما دارد.

جراحی مجسمه سازی بدن طیف گسترده ای از روش های زیبایی است که برای بهبود ظاهر بدن با تغییر اندازه یا شکل بدن طراحی شده است. جراحی کانتورینگ بدن اغلب برای خطوط کمر ، شکم ، ران ، باسن ، بالای تنه و بالای بازو انجام می شود. روشهای جراحی از برداشتن چربی یا پوست اضافی گرفته تا پروتزهای جراحی و لیفت برای بهبود قابلیت ارتجاعی پوست متغیر است. اگر گزینه های مجسمه سازی بدن را می خواهید ، پزشک وضعیت عمومی و سلامت شما را ارزیابی کرده و درمانی را که برای شما مناسب است برنامه ریزی می کند. روش ها و آنها مطمئناً به شما کمک می کنند تا برای افراد ایده آل خود به افراد دوست داشتنی برسید. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت ، لطفا تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ – ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰ دور تماس بگیرید.

آماده سازی


قبل از انجام خطوط بدن ، مهم است که بیمار:

 • آنقدر سالم باشید که به روند بهبود کمک کند.
 • به وزن دلخواه برسید.
 • با پزشک خود در مورد داروهایی که باید قطع کنید صحبت کنید.
 • سیگار نکش.

ممکن است به بیمار توصیه شود که مصرف برخی داروهای خاص مانند داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) ، آسپرین و داروهای حاوی آسپرین را قطع کند. می توان داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها را قبل از جراحی تجویز کرد.
اگر آزمایش های دیگری مانند آزمایش خون ، اشعه ایکس یا الکتروکاردیوگرام (ECG) برای آزمایش قلب شما مورد نیاز است ، پزشک به شما توصیه می کند.

انواع روش های مجسمه سازی و نحوه انجام آنها


بهترین نوع کانتور بدن بستگی به فرم بدن ، اهداف و اولویت های فعلی شما دارد. برخی از انواع تکنیک های مجسمه سازی عبارتند از:

لیزر درمانی کم توان

با ترکیب فناوری لیزر سرد برای از بین بردن رسوبات چربی در شکم ، ران ، باسن ، بازوها و سایر نواحی بدن ، Zerona چربی های ناخواسته را در معرض انرژی لیزری کم توان قرار می دهد که سلول های چربی را تجزیه می کند تا چربی را از بدن خارج کند. سلول ها ، این چربی توسط بدن جذب می شود و در نهایت با فرایندهای طبیعی حذف می شود.
در طول درمان با زارونا ، پزشک از یک دستگاه دستی برای هدایت انرژی لیزر سرد به مناطق مشکل دار استفاده می کند. این دستگاه پوست را لمس نمی کند و بیمار احساس ناراحتی نمی کند زیرا انرژی لیزر چربی ها و مایع متراکم را به سلول های چربی تبدیل می کند. این نوع درمان با لیزر کم توان ، منافذ کوچک و سلول های چربی را برای آزادسازی چربی ایجاد می کند. سیستم لنفاوی وظیفه حذف چربی از بدن را بر عهده دارد و سلولهای چربی پرپشت قبلی را صاف ، خالی و بدون آسیب می گذارد.

کرایولیپولیز


کرایولیپولیز روش دیگر غیر جراحی ، کانتورینگ بدن است که از خنک کننده کنترل شده (تقریباً 4 درجه سانتیگراد یا 39 درجه فارنهایت) برای از بین بردن سلول های بافت چربی استفاده می کند. هنگامی که سلول های چربی به طور جبران ناپذیری آسیب می بینند ، سلول های چربی بدن می افتند و از طریق فرآیندهای جذب و حذف طبیعی شروع به پاکسازی می کنند. جراحی کرایولیپولیز یا نوعی دیگر تزریق چربی نیست. بیمار در طول جلسه کرایولیپولیز سوزن ، خون ، بیهوشی یا جراحی نمی بیند. اگرچه کرایولیپلیس برای افرادی که از نظر بالینی چاق هستند توصیه نمی شود ، اما برای افرادی که دارای اضافه وزن کمی هستند و قادر به برداشتن برجستگی های سخت نیستند یا با ذوب سینه و چربی کمر با ورزش مشکل دارند ، مشکل است.

انرژی فرکانس رادیویی

فن آوری رادیو فرکانس برای اهداف طراحی بدن ، گرما درمانی به بافت پوست کاهش سلولیت می دهد ، چین و چروک هایی که بر صورت و بدن تأثیر می گذارد. این سلولیت را از طریق انرژی فرکانس رادیویی از طریق سلول های چربی که درست در زیر پوست قرار دارند از بین می برد. هنگامی که سلول های چربی از بین می روند ، بقایای مایع چربی تجزیه شده و جذب بدن می شود و در نتیجه سلولی صاف و صاف به نظر می رسد ، جایی که سلولیت قبلاً ناهموار بود.
حذف سلول های چربی باعث نازک شدن ران و باسن و باسن می شود ، جایی که سلولیت تجمع می یابد و برآمدگی های ناخوشایندی ایجاد می کند که اغلب با رژیم و ورزش از بین بردن آنها دشوار است. هنگامی که از انرژی فرکانس رادیویی برای جوانسازی پوست آسیب دیده یا پیر استفاده می شود ، با تکثیر و انقباض فیبرهای کلاژن ، پوست شل و باریک را سفت می کند و در عین حال کشش و بافت پوست را افزایش می دهد.

سونوگرافی

سونوگرافی (سونوگرافی) حذف چربی عبارت است از استفاده از انرژی فراصوت تولید شده برای مایع شدن بافت چربی قبل از استفاده پزشک از کانول نازک برای برداشتن چربی. برخلاف لیپوساکشن جراحی ، که شامل برداشتن چربی غیر متصل و متراکم با لوله های بزرگتر است ، برداشتن چربی مبتنی بر سونوگرافی کمتر از لیپوساکشن تهاجمی است زیرا پزشک کانال ها را به سادگی و به آرامی زیر پوست حرکت می دهد تا چربی را از بین ببرد. مانند فرآیندهای کانتور بدن مانند صفر ، کرایولیپولیز و انرژی فرکانس رادیویی ، حذف چربی با سونوگرافی به عنوان روشی برای کاهش وزن در نظر گرفته نمی شود. در عوض ، هدف آن کاهش رسوبات چربی است که معمولاً در اطراف شکم ، ران و پهلوها وجود دارد و در برابر روش هایی مانند ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند.

تزریق چربی

تزریق چربی این یک روش همه کاره است که می تواند برای از بین بردن مناطق بزرگ چربی ناخواسته استفاده شود ، یا می تواند در مناطق کوچک و حساس استفاده شود. با لیپوساکشن ، پزشک می تواند با برداشتن چربی نواحی بدن را به صورت دقیق و شخصی مشخص کند. تزریق چربی به پزشک این امکان را می دهد که به جای برداشتن چربی ، خطوطی را در هر قسمت از بدن ایجاد کند. امروزه لیپوساکشن روشی نرم تر و کم تهاجمی برای مجسمه سازی بدن است.

لیپوماتیکلیپوماتیک این یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که با بی حسی موضعی انجام می شود و می تواند حجم زیادی از سلول های چربی را در یک جلسه کاهش دهد. با یک هواده فشرده متصل به کانولا که به طور خودکار 360 درجه می چرخد ​​، روش لیپوماتوز سلول های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ها معلق می کند.

تزریق چربی

تزریق چربی این تکنیکی است که می تواند با انواع گزینه های مجسمه سازی مورد استفاده قرار گیرد. در طول تزریق چربی ، پزشک از لیپوساکشن برای برداشتن چربی ، اغلب از نواحی مانند شکم یا ران استفاده می کند. سپس پزشک چربی را پردازش می کند و آن را به مناطقی که بیمار حجم بیشتری در آن ناحیه می خواهد تزریق می کند. تزریق چربی را می توان برای مناطقی مانند پستان یا هیپ استفاده شود

لیفتلز

روش های مختلف جراحی لیفت وجود دارد که می توان از آنها برای کانتورینگ بدن نیز استفاده کرد. این روشها به ویژه برای افرادی که دارای پوست شل هستند ، به جای یا علاوه بر کیسه های چربی اضافی مفید است. پزشک لیفت های عمومی بدن را انجام می دهد ، از جمله: لیفت سینه به لیفت باسن ، در لیفت بازو به بسته به اهداف بیمار ، یک عمل جراحی مانند لیفت ممکن است نتایج قابل توجهی نسبت به یک روش غیر جراحی داشته باشد.

بازیابی بعد از مجسمه سازی


امروزه بسیاری از گزینه های کانتور بدن حداقل تهاجمی هستند و زمان کمتری برای التیام و ناراحتی و تورم کمتری نیاز دارند.
با بهبودی بیمار ، ممکن است مقداری درد ، کبودی ، تورم و سوزن سوزن شدن در اطراف محل جراحی را تجربه کند. این طبیعی است. در صورت نیاز پزشک ممکن است مسکن تجویز کند.
به بیماران دستور داده می شود که روز بعد از عمل جراحی را برداشته و ترک کنند. بیمار ممکن است برای حمایت از ناحیه یا مناطق تحت عمل نیاز به پوشیدن لباس داشته باشد. او همچنین باید جوراب و تزریق هپارین بپوشد. تا زمانی که پزشک به شما دستور ندهد از بلند کردن شدید ، ورزش های سنگین ، شنا و ورزش های سنگین خودداری کنید.
اگر بیمار دچار تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا ضربان قلب غیر طبیعی است ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

خطرناک


برخی از خطرات احتمالی مرتبط با جراحی کانتور بدن عبارتند از:

 • خونریزی شدید از ناحیه تحت عمل.
 • ضایعات قابل مشاهده و برجسته شامل زخم های کلوئیدی و هیپرتروفی بود. اینها زخم های قرمز رنگ و ضخیم هستند که می توانند روی برش ایجاد شوند. ممکن است خارش دار ، آزاردهنده و ناخوشایند باشند ، اما برای سلامتی خطرناک نیستند.
 • عفونت که در برخی موارد نیاز به درمان با آنتی بیوتیک یا جراحی بیشتر دارد.
 • واکنش آلرژیک به چوب ، پانسمان یا محلول های ضد عفونی کننده
 • تشکیل لخته خون بزرگ
 • درد ، کبودی و تورم در ناحیه یا نواحی تحت عمل

هزینه ها


برخی از عواملی که می توانند هزینه ها را تحت تأثیر قرار دهند شامل تجربه جراح و ماهیت روش مورد استفاده است.
هزینه های مربوط به این روش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حقوق جراح
 • هزینه تأسیسات جراحی یا بیمارستانی
 • هزینه بیهوشی
 • داروهای تجویزی
 • لباس بعد از جراحی
 • آزمایشات پزشکی

سوالات متداول در مورد مجسمه سازی


برخی از سوالات کلی در مورد کانتورینگ و پیکرتراشی بدن عبارتند از:

کدام نواحی از بدن برای تکنیک های پیکرتراشی مناسب است؟

تقریباً هر ناحیه ای که بیمار دارای چربی های ناخواسته است می تواند با پیکرتراشی بدن اصلاح شود. مواردی که اکثر پزشکان درمان می کنند عبارتند از:

 • ناحیه چانه و گردن
 • شکم
 • باسن
 • زانو ها
 • اسلحه
 • داخل و خارج ران
 • در دو طرف باسن سقوط کنید
 • هفت
 • در وسط کمر بیفتید
 • پهلوها

چگونه می توانم بفهمم که بدنم خوب است؟

بدنسازان خوب به طور کلی به وزن ایده آل خود نزدیک هستند ، اما مناطقی از بدن وجود دارد که می خواهند آن را تغییر شکل دهند. کانتور بدن می تواند قسمت هایی از بدن را باریک کند ، اما برای کاهش وزن قابل توجه مناسب نیست. بهترین کاندیداهای مجسمه سازی بدن از سلامت عمومی خوبی برخوردارند و انتظارات واقع بینانه ای از نتایج خود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید