پیش بینی حمله هوش مصنوعی به زمین / پایان نسل بشر


به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، هوش مصنوعی در سال های اخیر گسترش یافته است و تحقیقات جدید گوگل و آکسفورد حاکی از آن است که پیش بینی نابودی نسل بشر توسط این فناوری محقق شده است.

محققان دانشگاه آکسفورد و گوگل در تحقیقات مشترک خود در زمینه هوش مصنوعی به نتایج ترسناکی دست یافته اند. مقاله تحقیقاتی ذکر شده نشان می دهد که هوش مصنوعی فراتر از تصور پیشرفت خواهد کرد و در آینده ای نه چندان دور بر زمین حکومت خواهد کرد. نتیجه این قانون به نابودی نسل بشر می انجامد.

هوش مصنوعی پدیده ای شگفت انگیز در عصر تکنولوژی است که روند انجام بسیاری از کارها را سرعت می بخشد و بخشی از پیشرفت مهم دنیای فناوری است. این فناوری بارها مشکلات پیچیده را حل کرده است و برنامه نویسان تقریباً در فرآیندهای مختلف از آن استفاده می کنند. اما با تحقیقات جدید و تخصصی به نظر می رسد که این فناوری همیشه مفید نخواهد بود و پیشرفت پیشرفته آن روزی به قیمت تمام شدن نسل بشر تمام خواهد شد.

پیش بینی ها درباره پایان نسل بشر توسط هوش مصنوعی روزی به حقیقت می پیوندند

بر اساس گزارش ها، محققان دانشگاه آکسفورد و گوگل با هم به نتایج قابل اعتماد و ناگواری رسیده اند. بر این اساس، تهدیدات هوش مصنوعی می توانند بر اساس مجموعه ای از شرایط و رویدادها تغییر کرده و تکامل یابند. این اولین بار نیست که هوش مصنوعی به عنوان یک تهدید بالقوه برای نسل بشر دیده می شود، اما نتایج جستجوی جدید گوگل و آکسفورد نیز جذاب است.

محققانی که این مقاله را نوشتند ادعا می کنند که به شرایط واقعی تری نگاه کرده اند. آنها همچنین ادعا می کنند که چون این تحقیق در شرایط خاصی انجام شده است، به نتیجه ای نزدیک به واقعیت رسیده اند. آنها تهدید هوش مصنوعی را نه به عنوان یک احتمال، بلکه به عنوان یک احتمال در نظر گرفتند.

تهدیدات هوش مصنوعی بسته به نحوه ساخت، آموزش و برنامه ریزی آن می تواند متفاوت باشد. بنابراین، احتمالات و راه‌های زیادی وجود دارد که از طریق آنها نوعی از این هوش به طور مخرب مهندسی شده و در نهایت باعث نابودی بشریت می‌شود. پوشاندن و پاک کردن مشکل مشکلی را حل نمی کند و حتی اگر توسعه چنین هوشی متوقف شود، بالاخره روزی فرا می رسد که یکی از انواع هوش مصنوعی که روزانه با آن سروکار داریم به زمین حمله می کند.

منبع: پلیس فتا