پیشروی روند صعودی طلا از دلار


قیمت طلا روز پنجشنبه پس از اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در مورد افزایش نرخ بهره، کاهش بازده دلار و خزانه داری را افزایش داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، قیمت هر اونس طلا تا ساعت ۷:۳۱ صبح به وقت شرقی با ۳.۲ درصد افزایش به ۱۷۳۸ دلار رسید، پس از اینکه در جلسه قبل به بالاترین حد دو هفته اخیر یعنی ۱ درصد رسید. طلا نیز ۰.۱۸ درصد افزایش یافت و به ۱۸۳۹ دلار رسید.

فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه برای دومین نشست متوالی برای مبارزه با تورم فزاینده، نرخ بهره را سه چهارم درصد افزایش داد. پاول گفت که افزایش غیرمعمول دیگری ممکن است در نشست سپتامبر مناسب باشد، اما این تصمیم به داده های اقتصادی دریافتی بستگی دارد.

یکی از محققان به نام ادوارد مایر گفت: “پل در را کمی باز گذاشت تا وضعیت قیمت را بررسی کند و نوعی نور را در انتهای تونل فراهم کرد که در سال آینده شاهد افزایش قیمت نخواهیم بود.” تحلیلگر ED&F Man Capital Markets.

این باعث می شود که بازده دلار آمریکا، بازدهی آمریکا و طلا به جنون بیفتد. انتظار می‌رود در کوتاه‌مدت، قیمت طلا با شانس خوبی برای آزمایش مقاومت بین ۱۷۸۰ تا ۱۸۰۰ دلار در ماه آینده افزایش یابد.

دلار یک شبه ۰.۶ درصد کاهش یافت، نزدیک به پایین ترین سطح سه هفته اخیر در روز پنجشنبه، و طلای دلاری را برای سایر دارندگان ارز ارزان تر کرد.

شاخص بازدهی خزانه داری آمریکا به پایین ترین سطح خود در دو ماه گذشته رسید. بازدهی پایین اوراق، هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بهره را کاهش می دهد. در همین حال، شورای جهانی طلا اعلام کرد که کاهش شدید خرید سرمایه گذاران منجر به کاهش تقاضای جهانی طلا در سه ماهه دوم نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ شده است.

در بازار سایر فلزات گرانبها، قیمت هر اونس نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۹.۲۰ دلار، پلاتین با ۰.۴ درصد افزایش به ۸۹۰ دلار و پالادیوم با ۰.۶ درصد افزایش به ۲۰۴۲ دلار و ۵۱ سنت رسید.

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!