پیاده سازی کامل سیستم مدیریت ریسک در شرکت بیمه ایران


مدیرعامل شرکت بیمه ایران توضیح داد:

مدیرعامل شرکت بیمه ایران: کمک به تعریف نقش صنعت بیمه در رشد و تعالی کشور، گسترش و ارتقای فرهنگ بیمه و بسترسازی برای رشد صنعت بیمه در منطقه از جمله مهمترین آنها. جاذبه ها و ویژگی های «کیش اینوکس» برای حضور فعال صنعت بیمه در این رویداد مهمی برای صنعت مالی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مهندس حسن شریفی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران، در خصوص نقش صنعت بیمه در اقتصاد ملی ایران گفت: صنعت بیمه کشور با شعار راهبردی صنعت بیمه، بازوی قوی اقتصاد کشور» و با اعمال سیاست های سرمایه گذاری مناسب می توانند نقش بسیار مؤثرتری نسبت به سهم فعلی خود در اقتصاد ملی ایفا کنند.

وی با بیان اینکه شرکت های بیمه باید به سمت سرمایه گذاری در صنایع مبتنی بر تحقیقات و نه سپرده های بانکی بروند، تصریح کرد: به عنوان مثال با تشکیل قرارداد سرمایه گذاری تخصصی می توان از موازی کاری پرهیز کرد و بهره وری را افزایش داد.

مدیرعامل بیمه ایران افزود: بهره گیری از تمامی فرصت های اقتصادی کشور با راه اندازی شرکت های تخصصی در حوزه های معدنی، بازرگانی، بانکی، فروشگاه های زنجیره ای، نفت، گاز، پتروشیمی، شرکت های سبدگردان و یا تامین سرمایه در بازار سرمایه می تواند نیز در این زمینه به طور جدی مورد توجه قرار گیرد. طبقه بندی و مدیریت ریسک پرتفوی سرمایه گذاری با استفاده از ابزارهای مختلف مالی و ایجاد درآمد ارزی از طریق تاسیس و تملک شرکت های صادراتی با درآمد ارزی نیز از دیگر ابزارهایی است که می تواند نقش صنعت بیمه را در اقتصاد ملی ایران پررنگ تر کند.

تامین امنیت ایران در مسیر توسعه اقتصادی ملی

حسن شریفی همچنین به برنامه های بیمه ایران اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس گسترش همکاری ها و حمایت از صنایع کوچک و متوسط ​​در کشور و بهره مندی این صنایع از مزایای بیمه، تفاهم نامه همکاری بین سازمان بنگاه های کوچک منعقد شد. صنایع و شهرهای صنعتی ایران و انعقاد سهام بیمه ای شرکت ایران که به تسهیل و ارتقای فعالیت های اقتصادی، افزایش ضریب ایمنی و کاهش خطرات صنایع کوچک و متوسط ​​کمک می کند.

وی افزود: از سوی دیگر، بیمه‌نامه‌های ایران به‌ویژه در حوزه عملیات بیمه‌ای در راستای استراتژی‌های کلان اقتصادی دولت سیزدهم بر اساس مدل‌های جدید کسب‌وکار است و مسیر جدیدی برای ایفای نقش اساسی باز شده است. و انجام وظایف سازمانی اجرای نظام مدیریت ریسک و استفاده از منابع بیمه ای برای تامین مالی اقتصاد و بازار سرمایه از اولویت های برنامه است که در دوره مدیریت جدید بیمه ایران مورد تاکید وزیر اقتصاد قرار گرفت. شرکت سهامی. برای این منظور، تسریع در اجرای کامل سیستم مدیریت ریسک بیمه، ایران از تامین مالی اقتصاد کشور تا تسهیل عملیات بیمه هوشمند را در دستور کار قرار داده است. این

رئیس هیئت مدیره شرکت بیمه ایران ادامه داد: قطعاً با اجرای کامل برنامه های سیستم مدیریت ریسک در فرآیند عملیاتی شرکت، ضمن دستیابی به اهداف اصلی، در راستای تحقق و استقرار تحول برنامه ریزی به ویژه تسهیل هوشمندانه عملیات بیمه در بخش بیمه و خسارت.» نتایج ملموس و مهم برای بیمه شدگان، ذینفعان و افراد

برنامه های مهم بیمه ای در ایران تا پایان سال

حسن شریفی با اشاره به برنامه های بیمه ای ایران تا پایان سال گفت: بیمه ایران همواره بر لزوم توسعه و بهبود زیرساخت های فناوری اطلاعات و حرکت به سمت بیمه تماما دیجیتال تاکید داشته است. ارزیابی من از وضعیت فعلی شرکت این است که سال ۱۴۰۱ را در واقع می توان سال تکمیل ساختارها و فرآیند هوشمندسازی بیمه ایران برای تداوم برتری در بازار داخلی و ورود به بازار جهانی صنعت بیمه با اتکا نامید. در مورد هوش تجاری و هوش مصنوعی راه اندازی «فروش اینترنتی» از سال ها پیش با راه اندازی سامانه های مختلف الکترونیکی آغاز شد و با توسعه این سامانه ها «ارائه و توسعه خدمات پس از فروش الکترونیکی» در دستور کار این شرکت قرار گرفت. بخش فناوری اطلاعات این شرکت

وی افزود: در این زمینه باید بگویم سامانه بورس الکترونیک، سامانه یکپارچه بیمه، سامانه درمان الکترونیک (CIDA)، مرکز جامع ارتباط با ذینفعان (SRM)، سامانه پرداخت و دریافت الکترونیکی و مشتری باشگاه. هوش تجاری (BI)، سیستم پرداخت خسارت موبایل و . . از جمله خدمات و پروژه های راهبردی شرکت بیمه ایران، مشارکت در حوزه فناوری اطلاعات است که تاکنون مورد بهره برداری قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت بیمه ایران ادامه داد: با راه اندازی سامانه جامع الکترونیکی «بیمه ایران می» که به سرعت در حال توسعه کمی و کیفی است و در حوزه فروش و خدمات پس از فروش حرف اول را می زند. جهان. ارائه خدمات الکترونیکی بیمه در صنعت بیمه. بخش بزرگی از زیرساخت ها برای پاسخگویی به مطالبات دولت و وزیر محترم اقتصاد در خصوص «تحول دیجیتالی بیمه» و «توسعه ارتباطات الکترونیکی بر اساس سامانه های خاص مردمی» مورد نیاز است.

وی افزود: به نظر من ایجاد سامانه الکترونیکی پذیرش و پرداخت آنلاین مطالبات در حوزه بیمه خودرو (استفاده از اپلیکیشن موبایلی بیمه ایران من برای پرداخت خسارت) و توسعه و گسترش کامل آن در گستره جغرافیایی گسترده است. جمهوری اسلامی ایران و همچنین اجرای طرح فروش الکترونیکی خودرو، بیمه نامه های آتش سوزی، مسئولیت، حمل و نقل و بیمه. . . اما مهمترین کاری که شرکت بیمه ایران در سال جاری انجام داده است، پایبندی به اهداف مشتری مداری شرکت بوده است.

اهمیت نمایشگاه های تخصصی و تاثیر آن بر صنعت مالی

مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران در بخشی دیگر از این گفتگو به اهمیت برگزاری نمایشگاه های تخصصی و تاثیر آن بر صنعت مالی و ارائه دستاوردهای بیمه ای در کشور اشاره کرد و گفت: برای اجرای موثر برنامه های دولت. صنعت مالی با وجود محدودیت ها و چالش هایی که در فضای اقتصادی ناشی از تحریم ها وجود دارد، ناعادلانه بودن نوسانات اقتصادی و متعاقب آن شاخص های مهم اقتصادی، لازم است از همه ظرفیت ها، توانمندی ها و توانمندی های صنعت مالی برای حمایت از مردم استفاده کرد. ، صاحبان سرمایه و مراکز تولیدی و اقتصادی کشور و با ارائه خدمات مستمر و به موقع، گام های مثمر ثمری در اجرا و تحقق رسالت ارزنده فعالان مالی به ویژه فعالان تامین آرامش برداشته شود. و امنیت

وی افزود: بدون شک برگزاری نمایشگاه های تخصصی در حوزه صنعت مالی به ویژه در حوزه های بورس یکی از ابزارهای مهم برای تبیین و تشریح توانمندی ها، توانمندی ها و توانمندی های صنعت مالی در زمینه اقتصادی است. رشد برای رشد اقتصادی کشور و بخش بزرگی از آسایش و رفاه ملت را فراهم می کند.صنعت بانک و بیمه.

مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران ادامه داد: نمایشگاه های تخصصی در واقع می تواند تکمیل کننده رویه های گسترده واحدهای بازاریابی صنعت مالی باشد. بازاریابی یکی از مهم ترین بخش های هر سازمان است و به دلیل ارتباط بیشتر با عوامل محیطی و ذینفعان کلیدی، از موقعیت استراتژیک برخوردار است. یک سازمان بازار محور موفقیت خود را با توجه به بازار (مشتریان) و مشاهده رقبای خود در نمایشگاه های تخصصی تجربه می کند.

اهمیت کیش اینوکس برای صنعت بیمه ایران

حسن شریفی با اشاره به حضور شرکت بیمه ایران در مهمترین رویداد مالی کشور (کیش اینوکس ۲۰۲۲) گفت: نیازمند همفکری و همگرایی در صنعت بیمه هستیم و بدون شک شرکت بیمه ایران با ۸۷ سال فعالیت خود نیازمند همفکری و همگرایی هستیم. کیش اینوکس با سابقه چشمگیر و نیروی انسانی متخصص و ارزش، مکانی برای همدلی فعالان صنعت بیمه است.

وی افزود: از سوی دیگر یکی از موارد مورد توجه بیمه ایران و در نتیجه صنعت بیمه کشور، نقش معاونت تبلیغات و بازاریابی در اجرای استراتژی بازاریابی و دستیابی به اهداف تعیین شده و برگزاری نمایشگاه های تخصصی است. همانند کیش اینوکس واحد بازاریابی دستیار در صنعت بیمه کشور می باشد.

مدیرعامل شرکت بیمه ایرانیان ادامه داد: کمک به تعریف نقش صنعت بیمه در رشد و تمایز کشور، گسترش و ارتقای فرهنگ بیمه و بسترسازی برای رشد صنعت بیمه در منطقه از جمله مواردی است که مهمترین جاذبه ها و ویژگی های کیش اینوکس برای حضور فعال این صنعت. بیمه یک رویداد مهم در صنعت مالی کشور است.

حسن شریفی با اشاره به مهم ترین برنامه های بیمه ایران در کیش اینوکس گفت: البته بیمه ایران با رعایت اصول کارآفرینی اقتصادی به دنبال استفاده از ظرفیت های قانونی موجود برای تداوم تعالی خود در صنعت بیمه در غرب آسیا است. به همین منظور برنامه های ویژه ای برای حضور موثر و کارآمد در رویداد «کیش اینوکس» تدارک دیده شده است. معرفی محصولات و خدمات جدید بیمه ایران و دستاوردهای بزرگ در سال های اخیر از مهمترین برنامه های این شرکت در نمایشگاه تخصصی امسال در جزیره زیبای کیش است.

وی ادامه داد: شرکت بیمه مشترک ایران در سال جاری علاوه بر شرکت مادر تخصصی، کارگزاری های تخصصی بورس بیمه ایران، بیمه اتکایی معین ایران و صندوق گردان عسل (وابسته به شرکت اصلی) در «کیش اینوکس ۲۰۲۲» حضور گسترده تری دارد. تهسه). هلدینگ (سیبا بیزینس) نیز خدمات ارزنده خود را در غرفه ویژه شرکت بیمه ایران به سرمایه گذاران ارائه خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران افزود: شرکت های وابسته به گروه بیمه ایرانیان در نمایشگاه امسال حضور پررنگ دارند و با بسیج تمامی کارشناسان و توان لجستیکی خود، این دوره از نمایشگاه را به فرصتی مناسب برای افراد و اقتصاد فعالان با کسب اطلاعات بیشتر از فعالیت این شرکت ها و کسب اطلاعات تخصصی از طریق کارشناسان این حوزه.

منبع: شمانیوز