پول بیکار، سرمایه روز به روز کاهش می یابد


پول راکد سرمایه ای است که روز به روز از ارزش آن کاسته می شود و نگهداری از آن جز ضرر و زیان برای صاحب آن سودی نخواهد داشت، همه مردم سرمایه یکسانی ندارند و اکثریت جامعه را جوانان با اندیشه و اندیشه تشکیل می دهند. افراد خلاق با سرمایه کم یا بدون سرمایه. به همین دلیل است که بسیاری از آنها به دلیل نداشتن پول در دستانشان رها شده و امیدشان را از دست می دهند که بتوانند کسب و کاری راه بیندازند. بعضی ها پول کمی دارند، اما آن را در کانال درست قرار ندادند، نتوانستند از آن استفاده کنند.

افکار عمومی بر اساس مهمی شکل می گیرد. راه اندازی یک استارت آپ یا کسب و کار بدون پول و سرمایه اولیه غیرممکن است. این در حالی است که بسیاری از شرکت های موفق امروزی در روزهای ابتدایی سرمایه ای نداشتند و تنها با سود خود توانستند وام را تسویه کنند و میزان سرمایه اولیه خود را افزایش دهند. سرمایه گذاری به روش صحیح می تواند شما را از هر مقدار دارایی ثروتمندتر کند. اگر فقط پول پس انداز می کنید، بدانید که در مسیر اشتباهی قرار گرفته اید. زیرا در اقتصاد تورمی، پول بیکار مانند یک تکه یخ زیر آفتاب است و ارزش آن هر روز کمتر و کمتر می شود. تا زمانی که پول وارد کانال کسب و کار و سرمایه گذاری شود، می تواند ارزش خود را حفظ کرده و حتی افزایش دهد.

پول بیکار آفت تجارت است. این را کارآفرینان برتر دنیا به خوبی درک می‌کنند، دقیقاً به همین دلیل است که هر روز سرمایه‌گذاری‌های جدید در زمینه‌های مختلف ثروتمندترین‌های جهان در سرفصل‌های اخبار شنیده می‌شود. آنها برای ثروتمند شدن و موفقیت در سرمایه گذاری تصمیمات درستی می گیرند. هوش مالی و افراد نقش بسیار موثری در ثروتمند یا فقیر شدن آنها خواهند داشت. بیوگرافی افراد ثروتمند مشهور جهان دقیقاً نمونه موارد فوق است. اکثر آنها در ابتدا ثروتمند نبودند و اکنون دارای ثروت چشمگیری هستند.

همیشه پول خود را در جریان های مختلف اقتصادی سرمایه گذاری کنید. البته نباید به آب بپرید و باید در بازار جدیدی که وارد شده اید به دقت تحقیق کنید. دوبرابر کردن پول ممکن است برای بسیاری آرزوی غیرممکن و دست نیافتنی باشد. اما اگر فردی باهوش و ریسک پذیر هستید، پس از چند سال می توانید سرمایه خود را دو برابر کنید. تغییر شغل یا یادگیری مهارت های مختلف تضمینی برای ثروتمند شدن شما نیست، در قدم اول از مهارت ها و استعدادهای خود برای جذب سرمایه استفاده کنید و اگر در زمینه خاصی تخصص دارید آن را توسعه دهید. ذهن های خلاق بیکار نخواهند ماند. تفاوت بین کسی که با مهارت و بدون پول توانسته ثروتمند شود و کسی که شکست خورده است فقط پشتکار است.

    راه اندازی کسب و کار با سرمایه اندک
راه اندازی کسب و کار با سرمایه اندک

اهداف جدید را به طور منظم تعیین کنید و برای دستیابی به آنها به دقت برنامه ریزی کنید. چه بخواهید چه نخواهید، باید اشتهای خود را برای ریسک افزایش دهید. آمارها نشان می دهد که صاحبان ثروتمند و شرکت های بزرگ جهان ریسک بیشتری می کنند و به همین دلیل است که آنها بسیار خوش شانس هستند. با این حال، شکست ها هرگز دیده نمی شوند و اغلب موفقیت ها برجسته تر می شوند.

به طور مداوم بر علایق و تخصص خود در بازار نظارت کنید تا بدانید چه زمانی و کجا سرمایه گذاری کنید. برای رسیدن به موفقیت به خود ایمان داشته باشید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. احتمال موفقیت برای افرادی که خود را شایسته تر می دانند بسیار بیشتر است. پول بیکار مانند آب راکد است و باروری نخواهد داشت. در دنیای تجارت امروز، افراد موفق بیشتری هستند که پول برای آنها فقط وسیله ای برای رسیدن به اهدافشان است و اصلاً هدف نیست. چه سرمایه اولیه داشته باشید چه نداشته باشید، قبل از اینکه طعم شکست و بیکاری را بچشید، باید پول خود را در تجارت سرمایه گذاری کنید.

مصطفی یحیی – کارشناس ارشد علوم ارتباطات