پوشش خدمات بانکی برای بسیاری از سازمان های دولتی در موسسه ملل متحد


مدیرعامل موسسه اعتباری ملی گفت: سمانه فام توانست خدمات سایر سازمان ها از جمله سازمان امور مالیاتی، ثبت احوال، ترافیک و ترافیک و … را برای کاهش ترافیک شهری برای مردم عزیز در این برنامه ادغام کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک من به نقل از روابط عمومی مؤسسه اعتباری سازمان ملل متحد، حجت الاسلام والمسلمین جوادی که در جمع کارکنان این موسسه صحبت می کرد؛ وی شناخت نیازهای مشتریان و ارائه خدمات باکیفیت در کمترین زمان ممکن را مهم دانست و گفت: در موسسه بستری برای عزیزانی که قادر به سرمایه گذاری نیستند ایجاد شده است که به راحتی و آسودگی می توانند سپرده گذاری کنند. سپرده های آنها در یک موسسه به نمایندگی از آنها در پروژه های عمرانی و سودآور است. سرمایه گذاری انجام این کار به نفع سرمایه گذار و به نفع کشور است. نگاه ویژه موسسه همواره سرمایه گذاری پول مردم در مسیر درست و پرهیز از بازارهای جعلی مانند خرید و فروش ارز و طلا بوده است.

مدیرعامل شرکت اعتباری سازمان ملل متحد در خصوص شرایط بانک مرکزی برای تغییر وضعیت موسسه به بانک گفت: دو تا از آنها تا زمانی که تأسیسات به بهره برداری رسید، مشغول به کار بودند. شرط اول بانک مرکزی افزایش سرمایه موسسه از ۱۰ هزار میلیارد ریال به ۲۰ هزار میلیارد ریال بود. شرط دوم فروش دارایی های بنیاد به مبلغ ۴۰ هزار میلیارد ریال است که خوشبختانه توانستیم از این مبلغ نیز عبور کنیم و تاکنون ۷۰ هزار میلیارد ریال از دارایی های بنیاد را بفروشیم. و انشاالله پس از ارائه مدارک منتظر نظر بانک مرکزی برای انجام اقدامات لازم هستیم.

وی گسترش خدمات بانکداری الکترونیک را بخشی از برنامه های توسعه این موسسه دانست و گفت: شرکت اعتباری سازمان ملل متحد در زمینه خدمات بانکداری الکترونیک و دیجیتال با راه اندازی برنامه فام توانست تمامی نیازهای بانکداری الکترونیکی را برطرف کند. مشتریان در کوتاه ترین زمان و در آسان ترین شرایط از این موارد استفاده می کنند.” علاوه بر این، خدمات سایر سازمان ها مانند سازمان امور مالیاتی، ثبت احوال، ارشاد، راهنمایی و رانندگی و غیره نیز برای کاهش ترافیک شهری در این برنامه گنجانده شده است. مردم عزیز وی ضمن بیان اینکه اعتماد مردم به این نهاد افزایش یافته است، گفت: در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ ضمانت نامه های مختلفی به مبلغ هزار و ۴۰۰ برای فعالان اقتصادی صادر کردیم که نشان دهنده جایگاه این نهاد در بین مردم است.

جوادی افزود: شرکت اعتباری ملی علاوه بر رشد و ارتقای شاخص های عملکردی در سال گذشته، توجه ویژه ای به انجام وظایف خود در زمینه مسئولیت های اجتماعی داشت و در این راستا در سال ۱۴۰۰ شاهد رشد ۱۴۰ درصدی بودیم. ۸۰ درصد در اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، اعتقاد بر این است که این امر در سال ۱۴۰۱ با قوت ادامه یافت تا جوانان با تشکیل خانواده به این سنت نیکو عمل کنند. مدیرعامل موسسه اعتباری سازمان ملل متحد تصریح کرد: بر اساس بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای حمایت از افزایش جمعیت از خرداد ماه امسال تسهیلات وام فرزندآوری نیز اعطا شد. ما توانستیم ۱۹۶ فقره از این تسهیلات را در یک ماه پرداخت کنیم.

وی در خصوص پرداخت تسهیلات سپرده مسکن به مستاجران گفت: طبق دستور بانک مرکزی در سال گذشته ۷ هزار و ۱۶۰ فقره تسهیلات برای افزایش ظرفیت مستاجران پرداخت کردیم و امسال نیز در نظر داریم بر اساس سهمیه اعلام شده به این موضوع عمل کنیم. . جوادی تلاش برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از کالای ایرانی و تولیدکننده داخلی را مهم دانست و تاکید کرد: طرحی را برای ارائه تسهیلات برای خرید کالا و بهبود کار تولیدکنندگان داخلی در همه شاخه ها تدوین کرده ایم.

وی با بیان اینکه روند سودآوری، جذب منابع و تخصیص هزینه ها در سه ماهه ۱۴۰۱ رشد خوبی داشته است، گفت: با وجود رقابت شدیدی که در سیستم بانکی وجود دارد، با برنامه ریزی های انجام شده، انتظار داریم که در سال جاری، این شرکت با سهامداران به سود قابل توجهی دست خواهند یافت. در سه ماهه نخست سال جاری تراز مثبت ۲۸۱.۴ میلیارد ریالی را در چهار بخش درآمدی اصلی و سه بخش هزینه به ثبت رساندیم که نشان می دهد موسسه در سال جاری گامی ثابت به سمت سودآوری برداشته است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!