پروژه های عمرانی و فروش اوراق مشارکت شهرداری


معاون سرمایه گذاری و امور شرکت های بانک شهر از فروش ۸۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت توسط این بانک برای تامین مالی پروژه های عمرانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری در اینترنت به نقل از روابط عمومی بانک شهر، مهندس عبدالله سجادی با اعلام این خبر، بر نقش حمایت مدیرعامل بانک شهر و همکاری موثر بانک و شهرداری ها تاکید کرد. در دستیابی به این. وی افزود: این حجم کاغذ با توجه به وجود ۱۹ طرح اقتصادی از سوی بانک مربوطه تامین شده است که قطعاً می تواند نقش موثری در تامین مالی پروژه های بزرگ عام المنفعه در سراسر کشور داشته باشد.
وی با اشاره به نقش بی بدیل بانک شهر در توسعه عمران شهری طی بیش از یک دهه حضور در شبکه بانکی گفت: این بانک همانند سال های گذشته برای پروژه های شهری مانند: عمرانی اوراق مشارکت منتشر و با آن موافقت کرد. خطوط ریلی شهری ، خرید اتوبوس، احیای بافت فرسوده و … بار دیگر مدیریت شهری را در رسیدن به اهداف و رفع مشکلات شهری حمایت کرد.
ساجدی ادامه داد: این اوراق برای اجرای پروژه های شهری در ۹ شهر تهران، مشهد، قم، شیراز، اصفهان، تبریز، کرج، اهواز و کرمانشاه است که بانک شهر در مجموع ۸۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت می فروشد. برای ۱۹ پروژه
معاون سرمایه گذاری و امور شرکتی بانک شهر گفت: از مجموع ۸۰ هزار میلیارد ریال، ۵۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به پروژه های توسعه قطار شهری در هشت شهر از جمله شهرداری تهران ۱۵ هزار میلیارد ریال اختصاص یافته است. شهرداری مشهد ۸۵۰۰ میلیارد. ریال، شیراز ۸۰۰۰ میلیارد ریال، شهرداری قم ۶۰۰۰ میلیارد ریال، شهرداری اصفهان ۵۵۰۰ میلیارد ریال، شهرداری تبریز ۵۰۰۰ میلیارد ریال، شهرداری کرج ۴۰۰۰ میلیارد ریال و شهرداری کرمانشاه ۲۵۰۰ میلیارد ریال.
سجادی گفت: ۲۰ هزار میلیارد ریال برای طرح های توسعه اتوبوس در ۹ پایتخت فوق الذکر در نظر گرفته شده است که انشالله شاهد اثرات مستقیم آن در بهبود حمل و نقل عمومی شهروندان باشیم.
معاون سرمایه گذاری و امور شرکت های بانک شهر در خاتمه بر نقش موثر این اوراق در پیشبرد اهداف شهرداری ها برای تکمیل پروژه های عمرانی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: قطعا انتشار اوراق مشارکت نقش ویژه ای در این زمینه خواهد داشت. توسعه خدمات شهری و رفاه شهروندان.